Studenecké míle se letos vydají do lázní

26.05.2022 21:17:05 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec

Studenecké míle se letos vydají do lázní

Letos konečně dovolí epidemiologická situace bez problémů uspořádat několik zajímavých akcí, mezi které řadíme i po třech letech pořádané Studenecké míle. Již patnáctý ročník této oblíbené veteránské přehlídky s vyjížďkou do Krkonoš bude mít připravený zajímavý celodenní program pro malé i velké příznivce historických automobilů a motocyklů.

Minulé ročníky Studeneckých mílí ukázaly, že účastníci tady hledají pohodu a rádi vystaví oku diváka své skvosty. Projížďka se koná za běžného provozu, nejde tedy o žádné závody na čas.

Program začíná ráno 28. května v amfiteátru Studenec od 8 do 10 hodin prezentací účastníků, od 9 do 11 hodin zahraje k poslechu skupina Crazy Dogs. V 11.15 čeká na účastníky vyjížďky rozprava a od 11.30 do 13.00 se uskuteční vyjížďka vozů směrem do Krkonoš.

Závod historických vozů Studenecké míle<br />Autor: Archiv pořadatelů Tentokrát na jezdce historických strojů čeká trasa Studenec - Žďár - Roztoky u Jilemnice - Kruh - Jilemnice s pauzou na oběd - Vrchlabí - Jánské Lázně - Hostinné a návrat do Studence. Tam bude již připravený odpolední program od 15 do 17 hodin zahraje skupina Adaptace, následuje závěrečný ceremoniál v 17.30 a od 20 hodin pořádá SK Studenec klasickou Pomílovou zábavu, kde zahrají skupiny Vaťák a Megaděs.

Kapacita vozidel a motocyklů byla brzy naplněna a více jak 200 jich ve Studenci určitě nebude, neboť na místě se nelze již přihlásit. Soutěží se v kategoriích elegance, dobový oděv, původní stav, renovace nebo Cena starosty obce Studenec. Žádné závody zde nehledejme, jde o pohodovou sobotu s vůní benzínu a spálené nafty. Na akci nesmí chybět kvalitní občerstvení, skákací hrad pro děti, nebo zemědělská technika.

Kdo chce, zamává účastníkům Studeneckých mílí u svého příbytku, nebo se vydá na vyjížďku do zmiňovaných destinací. Něco z historie naleznete zde: Historie - Studenecké Míle (studeneckemile.cz)

Článek a fotogalerie z proběhlé akce: FOTO: Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce

Předchozí ročníky závodu:

2018: Obrazem: 11. ročník závodu Studenecké míle

2017: Obrazem: Jubilejní desátý ročník závodu Studenecké míle

2016: Obrazem: Závod historických automobilů Studenecké míle

2015: FOTO: Studenecké míle zavedly historické krasavce do západních Krkonoš

2014: FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

2013: FOTO: Studenecké míle představily fandům v Podkrkonoší vzácné skvosty

2012: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT