Házenkářky TJ Turnov zvládly i přes slabší výkon utkání ve Vršovicích

14.11.2014 09:51:38 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Další druholigové utkání na půdě soupeřek odehrálo turnovské družstvo žen v pražské hale proti Sokolu Vršovice B. Turnovačky nechtěly utkání ani proti poslednímu týmu tabulky podcenit, chtěly do Turnova přivézt oba body, což se jim nakonec podařilo.

Sokol Vršovice B - TJ Turnov 18:19 (8:7)

V utkání se hráčky ze srdce Českého ráje trápily. Domácí dokázaly včas přistupovat, a tak si turnovský celek nedokázal vypracovat větší příležitost ke skórování. Když se už několikrát podařilo obranu překonat, předvedla několik výborných zákroků chytající gólmanka. První branku turnovských vstřelila až v 5. minutě utkání R. Kohoutová, která tím snížila na 1:3. Do konce prvního poločasu musely Turnovačky neustále dotahovat vedení domácích.

Vstup do druhé půle byl pro turnovské házenkářky úspěšnější. Do 38. minuty se dostaly do vedení 11:8 a o tři branky vedly i ve 40. minutě, kdy svítil na ukazateli stav 10:13. Poté byly čtyřikrát úspěšné domácí, které pro sebe opět získaly vedení 14:13. V 56. minutě svítil na ukazateli stav 15:19. I když si Turnovačky odvezly z Prahy 2 body, zdaleka nepředvedly výkon z předešlých utkání.

Takto hodnotil utkání trenér turnovského celku R. Fuchs:

„Soupeř, se kterým jsme hráli, je na posledním místě tabulky bez bodu. Vítězství bylo vzhledem k našemu postavení v tabulce povinností. Měl jsem takový dojem, že to samé si myslely moje svěřenkyně a podle toho vypadala i hra. Velice nervózní a nepovedené utkání z naší strany. Dát za 24 minut prvního poločasu 3 branky jsem dlouho neviděl. Mnoho spálených šancí, nepřesností a zahozených střel z brankoviště. Nedařilo se ubránit levou spojku, která nás jednoduchostí a dravostí školila a procházela naší obranou, jak si zamanula. Druhý poločas vypadal o trochu lépe, hlavně když jsme odskočili na rozdíl 4 branek. Myslel jsem, že už jsme srovnaní a utkání proběhne přesně podle představ. Opak byl pravdou a poslední 2,5 minuty byly hororem s obavou o výsledek. Naštěstí taktický faul a nařízená sedmička proti nám posledních 20 vteřin před koncem nám zajistila těsné vítězství, jelikož stáhnout 2 branky se soupeřkám už nepodařilo. Celkově špatný zápas."

Rozhodčí: Špaček a Svítek, ŽK: 1:3, vyloučení: 1:5, trestné hody: 3/2:2/2. Sestava Turnova (branky): Kučerová B., Podhajská L. - Aissi D. (5), Davidová C. (5), Kohoutová R. (3), Ševrová L. (3/2), Nalezencová J. (1), Šafářová A. (1), Vališová A. (1), Bártová P., Koubková A., Poláková M., Ševrová V., Tichá I.

V sobotu 15. listopadu 2014 bude patřit turnovská sportovní hala oddílu házené. Od 9 do 16.40 bude v hale probíhat 5. turnaj Přeboru Prahy starších žákyň. Soupeřkami domácích házenkářek budou hráčky z pražských týmů - HC Háje Praha a Sokola Kobylis II, z Kutné Hory, z Bělé pod Bezdězem a z Pardubic. Od 17.30 poté hostí druholigové družstvo žen hráčky celku TJ Sokol Bělá pod Bezdězem.