I.A třída: Košťálov dál jede na vítězné vlně

09.09.2022 11:50:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

I.A třída: Košťálov dál jede na vítězné vlně

Zatímco Bělá a Semily v pátém kole krajské I.A třídy nebodovaly, tak Košťálov dál jede na vítězné vlně, i přes horší výkon, hlavně v úvodu zápasu proti Krásné Studánce, vyhrál 5:2 a vede bez ztráty bodu i dobrým skóre tabulku!

Bělá - Rozstání 2:4 (2:0)

Sobotní utkání začali lépe domácí a hned v první minutě mohli jít do vedení po hlavičce Grebeníčka. Také ale mohlo platit nedáš dostaneš, kdyby jasný gól nevykopl na druhé straně Beran z brankové čáry. V 8. minutě se balón po rohovém kopu dostal až ke Kázmerovi, a ten poslal Bělou do vedení 1:0. V 10. minutě zatáhl balon po křídle Militký, našel Šmída, který se nemýlil. Bělá vedla 2:0.

V 15. minutě chtěl brankáře hostů přelobovat Otmar, ale trefil jen břevno. Ve 21. minutě vsítili domácí třetí branku. Tu ale rozhodčí neuznal pro ofsajd, který mu nahlásil pomezní. Poté se do dalších šancí dostali postupně Kázmer a Šmíd, branka z toho však nebyla. Ve 30. minutě volala po gólu i krásná akce Kázmera, jenž vyškolil beka hostů, vystřelil, ale trefil jen gólmana. Hosté se dostali do své snad druhé velké šance až před koncem poločasu, ale ani oni branku nedali.

Druhý poločas začal úplně jinak, než si domácí představovali, když hosté během sedmi minut vstřelili tři branky a otočili stav utkání na 2:3. V 65. minutě už vedli o dvě branky a s domácími bylo zle. Do konce zápasu se dostali k nějaké šanci jen zřídka a s výsledkem už neudělali nic. Ani ve třetím domácím utkání body doma nezůstaly.

„Dnešní utkání se hodnotí těžce. Z převahy v první půli jsme vstřelili pouze dvě branky, a to se později ukázalo, že bylo málo. Jeden jasný gól nám nebyl uznán a dalších několik tutových šancí, jsme bohužel neproměnili. To co se stalo ve druhé půli, to byl totální kolaps, který si snad nikdo neumí vysvětlit. Místo toho, abychom o poločase 5:1 vedli, koukáme na konci na tabuli, kde svítí smutných 2:4," hodnotil utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 8. Kázmer, 10. Šmíd - 50. Jarý, 55. a 57. Žoček, 65. Šindelář. Rozhodčí: Mach - Mrkáček, Šubrt, ŽK: 2:3. Diváků: 120. Bělá: M. Hanč - Strmiska (72. Vrba), Vorel, Beran, Otmar, Grebeníček, Janů, Šmíd, Kázmer (54. Buček), Motejlek, Militký. Rozstání: Pánek - Kysela, Šindelář, Pavlů, Třešňák (58. Musil), Dobrovolný, P. Grujoski (73. Hajský), Žoček, Strnadel (87. F. Grujoski), Bolina, Jarý.

Hejnice - Semily 4:1 (2:0)

Po výhře v minulém kole nad Českou Lípou narazili semilští hráči na přece jen silnějšího soupeře a po 14 minutách bohužel prohrávali po gólech Sýkory a Marxe 2:0. Na začátku druhé půle vykřesal naději pro hosty snížením střídající F. Lukeš, ale vzápětí vrátil domácím dvougólové vedení Malinský. V závěru ještě přidal čtvrtý domácí gól Marx.

Branky: 7. Sýkora, 14. a 88. Marx, 65. Malinský - 53. F. Lukeš. Rozhodčí: Vrabec - Ďörď, Jirák, ŽK: 0:2, ČK: 1:1 (66. Kozel - 79. Novotný). Diváků: 80. Semily: Zamastil - Chlupáč, Zelenka, Mazánek, Káňa, M. Lukeš, Hájek, Řehák, Novotný, Bačvič (69. Vrchovský), Myslivec (46. F. Lukeš).

Košťálov/ Libštát - Krásná Studánka 5:2 (2:2)

Hned v 1. minutě zápasu přišel centr do vápna a na zadní tyči byl volný hráč hostů, který hlavou nastřelil břevno. Domácí byli na začátku zápasu pod tlakem a hráli na brejky. Při jednom z nich Holovič dostal balón za obranu a únik zakončil gólem na 1:0. V 9. minutě následoval centr do vápna na zadní tyč, kde nikdo nereagoval na nabíhajícího Helma, jenž vyrovnal na 1:1. Ve 13. minutě se ve stoprocentní šanci objevil domácí Houžvička, ale netrefil branku. Ve 35. minutě se k trestnému kopu postavil Hypius, jeho pokus prolétl zdí a skončil až v síti - 1:2. ve 43. minutě domácí vyrovnali, když Holovič dostal balón za obranu a poté ho ještě posunul před branku na Houžvičku, jenž vyrovnal na 2:2. V prvním poločase byli jasně lepší hosté, kteří nevyužili řadu příležitostí, a tak zázrakem skončil poločas nerozhodně.

Ve druhém poločase se hra začala vyrovnávat a hosté postupně odpadali. V 76. minutě rohový kop Holoviče prolétl až na zadní tyč, kde byl volný Piry a dal na 3:2. V 82. minutě přišla krásná akce, Houžvička vysunul Holoviče, a ten se v těchto situacích nemýlí - 4:2. Až 90. minuta přinesla konečnou podobu výsledku, když Holovič zkompletoval hattrick gólem na 5:2. Košťálov tak ani v tomto utkání body neztratil.

„Dneska hráli proti velmi kvalitnímu soupeři, který měl hlavně v prvním poločase řadu gólových šancí," dodal k utkání za Košťálov Michal Baudyš.

Branky: 7., 82. a 90. Holovič, 45. Houžvička, 76. Piry - 10. Helm, 36. Hypius. Rozhodčí: Lopuszynski - Švec, Zboroň, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Košťálov/ Libštát: Klazar - Fejfar (70. Tulach), Koldovský, Cerman, Vancl, Šafář, Piry, Holovič, Houžvička (85. Rosenberg), Zajíc (87. Šalda), K. Janata (87. Maňhal).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

I.A třída: Po čtvrté výhře v řadě Košťálov vládne tabulce
I.A třída: Košťálov vyhrál potřetí v řadě a je druhý v tabulce
I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát
V jakých soutěžích budou hrát pojizerské týmy?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT