I.A třída: Košťálov vyhrál potřetí v řadě a je druhý v tabulce

23.08.2022 16:49:49 | Autor: Petr Ježek, mp, mb | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Po třech kolech krajské I.A třídy jsou fotbalisté Košťálov/ Libštát s Vescem a Chrastavou mezi třemi celky, které neztratily ani bod. Ve třetím kole dokázaly doma porazit 2:1 posílený Pěnčín. Naopak už potřetí prohrály Semily, tentokrát doma s Doubím, a Bělá nestačila na Krásnou Studánku.

Semily - Doubí 2:4 (1:3)

Semilští hráči sehráli zatím nejlepší zápas sezony, ale i tak to na soupeře nestačilo. Ten už totiž ve 27. minutě vedl 0:2 po gólech Karáska a Brože. Poté ještě zvýšil náskok hostů z penalty Brezinský a až poté snížil těsně před přestávkou za domácí Hruška. V 81. minutě za nařízené penalty snížil na 2:3 semilský Káňa, ale místo vyrovnání potvrdil výhru Doubí čtvrtým gólem Zahejský.

Branky: 45. Hruška, 81. Káňa z pen. - 16. Karásek, 27. Brož, 42. Brezinský z pen., 90. Zahejský. Rozhodčí: Paulus - Vrabec, Adam, ŽK: 1:4. Diváků: 100. Semily: Zamastil - Vávra (22. Novotný), Kaňa, Chlupáč, Hruška (65. Vrchovský), M. Hradecký, Zelenka, Mazánek, Káňa, Lukeš, Podzimek.

Bělá - Krásná Studánka 0:3 (0:0)

Do sobotního utkání nastoupili domácí namlsaní výhrou v minulém kole a chtěli bodovat podruhé v řadě. Věděli ale od začátku, že to bude daleko těžší, než minulý týden. Důvod byl jednoduchý. Do zápasu nenastoupila hned trojice klíčových hráčů. Chyběl Jakubičko v brance, Motejlek a loňský tahoun Liška.

Zápas vyhrál nakonec šťastnější tým. Necelých 80 minut se hrálo převážně od vápna k vápnu. V 77. minutě se dalekonosnou střelou krásně trefil hostující Devátý a hosté vedli 0:1. Druhý gól padl po nedorozumění domácího gólmana a obrany. Jejich chyby využil Smolák a hosté vedli 0:2. V poslední minutě se trefil ještě Zatroch , který v téže minutě přišel na hřiště, a hosté si z Bělé odvezli všechny body a výhru 0:3.

„Do zápasu jsme nastoupili silně oslabení. Klukům co na hřišti byli, se ale snaha odepřít nedala. Bohužel na body to nedalo, když rozhodlo posledních 10 minut a hlavně první krásný gól hostů. Je třeba se ale oklepat a přivézt nějaký ten bodík příští týden  z Vesce. Ten je sice první bez ztráty bodu, ale jak víme, každý zápas začíná 0:0 a balón je kulatý :-)," uvedl za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 77. Devátý, 88. Smolák, 90. Zatroch. Rozhodčí: Brož - K. Svatý, M. Svatý, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (81. Rypl). Diváků: 150. Bělá: M. Hanč - Strmiska (58. Militký), Kázmer, Beran, Rypl, Otmar, Grebeníček ml., Janů, Šmíd, Buček, Vrba (82. Grebeníček st.). Krásná Studánka: Jirák, Vondráček, Holický, Novák, Adamec, Vlach, Hnilička, Devátý (80. Opočenský), Kseňák (69. Kadeřábek), Smolák (90. Zatroch), Kulašiak.

Košťálov/ Libštát - Sokol Pěnčín 2:1 (2:1)

V 9. minutě zápasu Šafář krásnou přihrávkou vyslal Holoviče, a ten střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci - 1:0. Ve 22. minutě rychlý brejk hostů zakončoval Handl a střelu si nešťastně srazil do vlastní sítě Fejfar - 1:1. Ve 27. minutě následovala hrubá chyba hráče hostů, který dával malou domů brankáři Fillovi, ale přihrávka byla pomalá a míče se zmocnil Houžvička, který dal na 2:1.

Ve 47. minutě Holovič ve vápně vymíchal pěnčínskou obranu a poté předložil balón Houžvičkovi, který ten byl sám na malém vápně, ale branku minul. V 66. minutě hlavou nad branku mířil Mendlík. Hosté se hnali za vyrovnáním, měli územní převahu, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Domácí tak s vypětím všech sil ubránili výsledek a připsali si třetí vítězství v řadě.

Branky: 10. Holovič, 28. Houžvička - 23. Handl. Rozhodčí: Klement - Třešňák, Bohuš, ŽK: 2:3. Diváků: 250. Košťálov/ Libštát: Píro - Fejfar, Koldovský, Cerman, Šafář, Piry, Holovič (60. T. Lukeš), Kosina, Klaban (46. Vancl), Sádek, Houžvička (87. Klazar). Pěnčín: Filla - D. Škréta (51. Borovička), Mendlík (75. Mikula), Jaček, J. Škréta, Handl (83. Stoklasa), Žďárský, Matějíček, Bárta, Vít, D. Hurt.