I.B třída: Druhá jasná výhra vynesla Semily na čelo tabulky

03.09.2020 11:59:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Přepeře,Semily,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

Po druhém kole I.B třídy východ už jsou bez ztráty bodu jen fotbalisté Semil a Rychnova. Semily vyhrály 3:0 v Lučanech a ve dvou zápasech zatím nedostali ani gól, což je díky skóre vyneslo na čelo tabulky. Rychnov těsně vyhrál ve Studenci, když domácí si stěžovali na neuznání jednoho gólu.

Z dalších pojizerských mužstev bodovala rezerva Přepeř remízou 1:1 s Držkovem, Bozkov si připsal vysokou výhru 7:4 nad Harrachovem a Horní Branná remizovala v derby s Mírovou 2:2. Jabloneček naopak podlehl 1:3 Albrechticím a je s Lučany bez bodu poslední.

Přepeře B - Držkov 1:1 (0:1)

Hosté se dostali ke konci prvního poločasu do vedení po gólu Josefa Justa. Za domácí srovnal v 58. minutě Mario Kvesic a výsledkem byla remíza.

Branky: 58. Mario Kvesic - 39. Just. Rozhodčí: Brož - Čurda, Lopuszynski, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Přepeře B: Vrabec - Kvapil (66. Petřík), Cimbál (85. Rakouš), Marinko Kvesic, Baudys, Trč, Horák (69. Tokan), Mario Kvesic, Elbel, Císař, V. Horáček. Držkov: Zelenka - Dvořák (26. Šourek), Vaníček, Vrabec, Batěk, Kvintus, Just, Belšan, Petrtýl, L. Brož, Kotyza.

Jablonec n. J. - Albrechtice/ Jiřetín 1:3 (0:1)

Domácím se dlouhodobě nedaří a góly střílí velmi obtížně. Téměř celý první poločas ale drželi bez obdržené branky, až ve 45. minutě byla nařízena penalta, kterou proměnil Jan Pipek. V 54. minutě zvýšil vedení hostů Kořínek a domácí dál dobývali branku marně, až do 80. minuty, kdy se trefil Jan Vrána, ale výhru hostů pečetil z další penalty v 90. minutě Pipek.

Branky: 80. J. Vrána - 45. a 90. Pipek (obě z pen.), 54. Kořínek. Rozhodčí: Smoleňák - Nesvadba, Ježek, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Špidlen - J. Vrána, P. Vrána, P. Adámek, Šír - Štěpánek (74. T. Adámek), Cirok (74. Exner), Linek (61. Tryzna), Nechanský - Tomíček, Trepera (52. Žďárský). Albrechtice: Brožíček - Vlček, Honzák, Hradecký, Zelinka, Koldovský, Kořínek (65. Bělohlávek), Pipek, Purm, Sedlák (81. Kulhánek), Vávra.

Lučany n. N. - Semily 0:3 (0:2)

Semily pokračují na vítězné vlně, i s pohárem mají ze tří zápasů navíc skóre 10:1, díky čemuž vedou i tabulku I.B třídy. V Lučanech načal gólový účet ve 20. minutě Votoček, po něm přidal druhý gól z penalty ve 34. minutě Peškar a v 56. minutě přidal třetí semilský gól Káňa.

Branky: 20. Votoček, 34. Peškar z pen., 56. Káňa. Rozhodčí: Horvát - Švajdler, Nagy, ŽK: 4:2. Diváků: 75. Lučany: Jón - Vojtíšek (70. Kočí), Svozil, Sobotík, Šindelář, Adamec (80. Tesař), Röschl, Němec (74. Maňák), Kohout, Bukvic, Brož. Semily: Zamastil - Sůva (59. K. Klíma), Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Mazánek (74. Hejduk), Káňa, Lukeš (84. O. Hradecký), Podzimek, Votoček (84. V. Klíma).

Bozkov - Harrachov 7:4 (2:2)

Po debaklu v Držkově chtěli hráči domácího Bozkova předvést i dobrý zápas, a to se jim díky množství nastřílených gólů povedlo. Po vyrovnaném poločase 2:2 byl v 55. minutě za stavu 3:2 vyloučen po druhé žluté kartě harrachovský Kučera, což Bozkovu pomohlo, aby nastřílel další čtyři góly a připsal si vysokou výhru.

Branky: 17. vlastní (Kroupa), 40., 56. a 72. Červený (první dvě z pen.), 48. Grebeníček, 64. Balcar, 79. Maleček - 8. Pešat, 12. Barbořák, 50. Bergmann, 68. Chlup. Rozhodčí: Šmíd - Sukhan, Plátková, ŽK: 4:6, ČK: 0:1 (55. Kučera). Diváků: 100. Bozkov: K. Seifert - Liďák, Balcar (77. Mayer), Červený, Soudil, Aster (58. Štěpánek), Grebeníček, Ševčík (77. Maleček), Kurfiřt, J. Šikola I (70. Petr), J. Šikola II. Harrachov: Uhlíř - Kroupa (66. Chlup), Barbořák, Vodseďálek, Bergmann, Medal, Pešat, Žemba, Kučera, Michálek, Halama (37. Vančura).

Studenec - Rychnov 0:1 (0:1)

Ve Studenci přišla opět skvělá divácká návštěva zhruba 200 diváků, rozhodčí podle nich upřel domácím možná dva pokutové kopy, a dokonce gól ze hry. Rozhodčí totiž nesignalizoval, že bude rozehráván přímý kop na píšťalku, domácí chytře rozehráli, vstřelili branku, ale rozhodčí Dytrt jí k překvapení všech neuznal. Všechny body si tak odvezli hosté z Rychnova díky jedinému uznanému gólu Manharta ze 43. minuty.

Branka: 43. Manhart. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Balatka, ŽK: 0:0. Diváků: 200. Studenec: J. Šír - Havlíček, Čech, Trejbal (57. Drbohlav), Kuřík, P. Šír, Kupkár, Povr, Exner, Hylmar, Cejnar. Rychnov: Ducháček - Králíček, Petr, Procházka, Pleštil - M. Dvořáček (62. J. Dvořáček), Rabina, Koňák (46. Havlíček), Dupač - Janků, Manhart.

Horní Branná - Mírová 2:2 (1:2)

Do rychlého vedení šli domácí brankou Šimka už v 1. minutě, ale za dvě minuty vyrovnal Dvořák a ve 29. minutě otočil na 1:2 pro hosty Červinka. Obě mužstva si chtěla připsat první body, ale domácí k tomu potřebovali vstřelit vyrovnávací gól, což se povedlo až v poslední minutě opět Šimkovi.

Branky: 1. a 90. Šimek - 3. Dvořák, 29. Červinka. Rozhodčí: Polák - Blaschke, Šůma, ŽK: 2:1. Diváků: 74. Horní Branná: Hofman - Dusík (60. Mečíř), Novotný (82. Gaudel), Pešina (73. Rychtr), Strmeň, Šimek, Beneš, Svoboda, Jindřišek, Bien (60. Fiedler), Jón. Mírová: Mach - Kábele, Jíra, Dědeček, Korček, Iluska, Mach, Náhlovský, Nosek, Červinka, Dvořák.

Smržovka - Plavy 3:2 (1:2)

Utkání I.B třídy TJ Spartak Smržovka - TJ Sokol Plavy<br />Autor: Antonín Bělonožník Zápasu nechyběly bojovnost a nasazení, emoce, dvě červené karty a řada žlutých a v neposlední řadě i pět branek. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří hned na začátku utkání zahrozili před brankou domácích. Ale svou šanci nevyužili, takže do vedení šli v 16. minutě domácí zásluhou Klause. Hosté se však nevzdali a ještě do poločasu skóre dvěma brankami otočili na svou stranu, když jejich branky stříleli Prousek a Lédl. Ve 45. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Panyushchyk.

Do druhé půle však domácí vstoupili aktivně a brzy se jim podařilo vsítit Brožem po rohovém kopu vyrovnávací branku. Domácí za dalších šest minut přidali třetí branku, jejíž autorem byl Frydrych. Snahu hostí o vyrovnání pak v 59. minutě zarazil svou druhou žlutou kartou v utkání a následným vyloučením kapitán Plavů Titlbach. Přes řadu slibných šancí už domácí další branku nepřidali. Přesto nakonec společně se svými fanoušky slavili vítězství a první tři body v letošní sezoně.

Branky: 16. Klaus, 50. A. Brož, 56. Frydrych - 29. Prousek, 40. Lédl. ŽK:  5:6, ČK: 1:1 (45. Panyushchyk - 59. Tittlbach). Diváků: 200. Smržovka: Buriánek - Kobr, Panyushchyk, Sucharda, Vokuš, Frydrych (70. Miček), Brož, Hrabánek (84. Oeser), Klaus, Nič, Štěpánek. Plavy: Nežádal - Černý, Zajíček, Votoček, Titlbach, Plný (76. Sitarčík), Lédl, Zonyga (46. Rimský), Prousek (61. Svačina), Toman, Brezar. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku