I.B třída: Harrachov padl v Přepeřích, Pěnčín B podlehl Mšenu

28.10.2022 22:55:59 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Přepeře,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Dlouho vedoucí dvojice týmů současně ve 12. kole I.B třídy východ zaváhala, když Harrachov prohrál 3:2 v Přepeřích a FC Pěnčín B doma podlehl 1:3 Mšenu.

V dalších utkáních Roztoky porazily Desnou, Albrechtice přestřílely 6:2 Lučany, Držkov zdolal 3:1 Bozkov a Smržovka vyhrála 5:3 v Jablonečku. Pouze Plavy a Mírová se rozešly smírně remízou 1:1.

Roztoky - Desná 2:0 (0:0)

Vyrovnané utkání dvou týmů ze středu tabulky rozhodly dvě minuty, kdy domácí vstřelili dvě branky a výhru v závěru uhájili.

Branky: 71. Kopáček, 72. Kotyk. Rozhodčí: Lopuszynski - Blažek, Zikmund. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Roztoky: Maďarčík - Hujer (70. Mikolášek), Hornig, Chlup, Hasman - Kopecký, Musílek, Hnyk, Kotyk - Drobný (55. Kopáček), Kužel (84. Zikeš). Desná: Doležal - Hruška, Ježek, Ruggiello (61. Blažek), Mejsnar (70. Křemen) - Pfeifer, Sekanina, Phung Minh, Šálek - Lamač (14. Hloušek), Poselt.

FC Pěnčín B - Jiskra Mšeno 1:3 (1:0)

V prvním poločase se vedoucí družstvo soutěže v samém závěru dostalo do jednobrankového vedení, ale to neudrželo. Mšenští fotbalisté po obrátce přidali, po deseti minutách vyrovnali a do konce zápasu byli lepším mužstvem.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, měli jsme herní převahu a vypracovali si několik zajímavých situací především standardními situacemi. Bohužel jsme na první poločas ve druhém nenavázali, nezachytili jsme začátek a i když jsme hosty nepouštěli do nějakých šancí, tak byli lepší. Měli jsme špatný pohyb, naše kombinace nebyla přesná a ztráceli jsme jednoduché míče. Kluky musím pochválit za bojovnost ale dnes to nebyl náš den. Musíme se připravit na další utkání a zvítězit venku. Nic se neděje, jedeme dál," hodnotil zápas na svém profilu na sociální síti FC Pěnčín.

Branky: 43. Zapadlo - 56. Pavelka, 66. Nykrín, 90. Obršlík. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Bukvička. ŽK: 0:0. Diváků: 59. Pěnčín B: Pokorný - Brožek, Farský, Chropůvka, Dorničák - Tokár, Dědek, Pácalt, Novák - Bílek, Zapadlo. Mšeno B: Havrda - Nykrín (89. Nagy), Endler, Novotný, Obršlík - Bukvic, Vejprava, Pavelka, Krámský - Hujer (69. Flek).

Plavy - Mírová 1:1 (1:0)

Plavy byly papírově favoritem, ale to platilo jen do doby, než hosté vyrovnali, v závěru pak byly rády, že uhájily bod za remízu.

Branky: 15. Plný - 79. Hejduk. Rozhodčí: Opelt - Kutílek, Kadlec. ŽK: 2:5. Diváků: 80. Plavy: Průcha - Jelínek (71. M. Černý), J. Černý, Zajíček, Nosek - Plný, Pátra, Balatka (46. Rimský), Lupa (90. Pekelský) - Toman (84. Votoček). Brezar. Mírová: Mach - Kábele, Jíra, Kůtek, Iluska - Nosek, Kovář (57. Dvořák), Poledne (25. Hejduk), Taibr (78. Dědeček) - Červinka (78. Fejtek), Dvořák (57. Cvrček).

Albrechtice - Lučany 6:2 (4:1)

Domácí se v samotném úvodu dostali do vedení, ale hosté po necelé čtvrthodině vyrovnali. Albrechtice vzápětí vstřelily vedoucí branku a do poločasu přidaly dva slepené góly a tím rozhodly o jasném vítězství. Druhý poločas již byl jen kosmetickou úpravou zaslouženého vítězství Albrechtic.

Branky: 4. Vlček, 18. Sedlák, 41. Krejčí, 44: Hradecký, 59. Honzák, 76. Purm - 16. Brycz, 50. Jantsch. Rozhodčí: Vachek - Urban , Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 110. Albrechtice: Blahna - Kulhánek, Koldovský (81. Rádl), Pipek, Krejčí - Vlček, Honzák, Berndt, Sedlák - Purm, Hradecký (68. Bělohlávek). Lučany: Jón - Svozil, Brycz (46. Hetsko), Vojtíšek, Havlan - Jantsch, Dítě, Koudelka, Sitarčík (67. Margitai) - Záveský (80. Šindelář), Brož.

Přepeře B - Harrachov 3:2 (2:1)

Vedoucí tým z Harrachova začal, jak se sluší na lídra, a hned v první minutě se ujal vedení. Zřejmě však nedbal na obranu a za chvíli bylo vyrovnáno. Poslední minuta první půle přinesla zasloužené vedení domácím. Harrachovští po deseti minutách ve druhé části vyrovnali a zdálo se, že se soupeři rozejdou smírně. Pro hosty mač skončil smolně, když domácí proměnili penaltu a získali výhru.

Branky: 4. Paleček, 45. Tokan, 92. Habr (PK) - 1. Michálek, 55. Barbořák. Rozhodčí: Třešňák - Dytrych, Janda. ŽK: 4:4. Diváků: 30. Přepeře B: Čamrda - Hapiak, Císař, Rakouš, Habr - Trč, Tokan, Melichar (26. Kůtek), Horák - Majer (46. Weidenthaler), Paleček. Harrachov: Negru - Pešat, Barbořák, Bergmann (70. Ježek), Mätzelt - Zeman (70. Rýdl), Michálek (86. Slavík), Vodseďálek, Halama - Šulc (79. Holík), Horáček.

Držkov - Bozkov 3:1 (1:1)

Domácí když postaví odpovídající tým, tak bývá favoritem, což bylo v tomto zápasu tak napůl, přesto potvrdil svoji úlohu.

Branky: 19. Kysela, 64. Batěk, 67. Šourek - 22. Červený. Rozhodčí: Kutílek - Opelt, Kadlec. ŽK: 3:1. Diváků: 30. Držkov: Pivrnec - E. Dvořák (46. Machula), Vokáček, Vrabec, Kvintus - Faifr, Batěk, Vaníček, Šourek - Sumer, Kysela. Bozkov: Hykman - Červený, Židlík, Čapek, Petr - Havrda (46. Šalda), Ševčík (65. Mayer), Šikola, Macák (69. Čejchan) - Maleček, Balcar.

Jablonec n. J. - Smržovka 3:5 (1:3)

Smržovka potvrdila své postavení na čtvrtém místě hned za vedoucí trojkou, a to dokazovala hned od počátečního vedení 2:0. Zřejmě ji poté ukolébalo vedení 5:1 a měla starosti po domácím snížení v závěru zápasu.

Branky: 30. Holman, 85: Šír, 90. Špidlen - 6. a 26. Vodička, 35. Klaus, 47. Adámek (vlastní), 58. Štěpánek. Rozhodčí: Mizera - Daniel, Šebek. ŽK: 3:2. Diváků: 100. Jablonec n. Jiz.: Vrána - Šír, Rieger (65. Trepera), Adámek. P. Vrána - Havlíček (46. P. Adámek), Mašanský (46. Jiroutek), Špidlen, Pičman - Tomíček (43. J. Vrána), Holman (65. Exner). Smržovka: J. Štětkář - Plůcha, Vodička, D. Štětkář, Sucharda - Vokuš, Frydrych (68. L. Kedroň), Vodička (77. Kubišta), Klaus - Nič, Štěpánek.

Jilemnice - Dubnice 3:2 (0:0)

Všechny branky padaly až ve druhém poločase. První se trefil jilemnický Morávek, ale vyrovnal Věchet z penalty. V 67. minutě vrátil domácím vedení Hakl, ovšem v 82. minutě hosté vyrovnali po vlastní brance Bergemanna. Poslední slovo ale měl Rychtr, který svou brankou v 86. minutě zajistil Jilemnici vítězství.

Branky: 55. Morávek, 67. Hakl, 86. Rychtr - 63. Věchet z pen., 82. vlastní (Bergemann). Rozhodčí: Daniel - Mizera, Šebek, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (76. Závodský). Diváků: 100. Jilemnice: Černý (32. Dvořák) - Pohořalý, Šnorbert, Jirousek, Nosek, Šmíd (78. Ambrúž), Bergemann, Hakl, Šturm, Morávek, Rychtr (90. Vancl).