I.B třída: První Bělá vyhrála v Přepeřích a Jabloneček zdolal Roztoky

28.03.2019 22:02:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Přepeře

První jarní kolo sehráli fotbalisté v krajské I.B třídě východ. Některé zápasy byly odloženy, ale alespoň tři se odehrály. V derby Jabloneček - Roztoky přesvědčivě vyhráli domácí, Bozkov nezvládl přestřelku s Držkovem v poměru 5:6 a v duelu Přepeře B - Bělá vyhráli hosté 1:4, čímž potvrdili vedení v tabulce.

Jablonec n. J. - Roztoky 3:0 (1:0)

Před utkáním poblahopřál domácí kapitán a prezident oddílu David Holman k jubileu bývalým hráčům Jablonečku P. Pičmanovi k 85. narozeninám a R.Novotnému k 80. narozeninám. Následně radost a potlesk vystřídala minuta ticha za L. Kříže, hráče Jablonečku. Poté se již mohlo přistoupit k zápasu. Utkání se hrálo v Jablonci nad Jizerou na dobrém terénu. Oba týmy hrály od začátku útočně. První to zkoušel ve 3. minutě z vápna hostující Kupkár, Vízek v brance střelu chytil. O minutu později domácí rozehráli trestný kop a Madarčík vyrážel hlavičku zblízka na roh. Po kopu z rohu si míč našel Šír, který sklepl  na vápno k Holmanovi, ten ho napálil a tečovaná střela skončila v brance - 1:0. Ve 13. minutě zahrál hostující M. Hornig trestný kop na zadní tyč, kde naběhnutý Mečíř branku zblízka minul. Ve 20. minutě domácí Holman z trestného kopu střílel vedle pravé tyče Maďarčíkovy branky. Ve 22. minutě dobře rozehrál trestný kop roztocký M. Hornig, Kupkár sám ve vápně míč nezpracoval, jak by měl, a střela z úhlu skončila nad břevnem. Dvě minuty na to hostující Mikolášek vysunul do úniku Tuláčka, ten v samostatném nájezdu neuspěl, Vízek mu míč vyrazil na roh. Ve 30. minutě to ještě zkoušel z trestného kopu z 25 metrů Mikolášek, tvrdá střela však mířila přímo na Vízka, který ji kryl. Ve 32. minutě hosté chybovali ve svém vápnu, domácí Holman však chybu nepotrestal. Přihrávku před prázdnou branku na zadní tyč jen těsně minul Havlíčka.

V úvodu druhého poločasu se domácí usadili na polovině hostů a měli výhodu několika standardních situací. Nejlépe to zahráli v 51. minutě, kdy tvrdou a ještě tečovanou střelu z trestného kopu k tyči brankář hostů Madarčík chytil. V 53. minutě hosté špatně rozehráli z obrany, střelec Holman získal míč a šel sám na brankář Maďarčíka, kterého zkušeně přehodil - 2:0. V 59. minutě hosté ztratili míč ve středu hřiště, J. Vrána se ho zmocnil a ze 30 metrů ho napálil k pravé tyči roztocké branky, Madarčík nestačil zareagovat a stav byl 3:0. Domácí byli na koni a v 63. minutě zabránil dobrým zákrokem roztocký Madarčík čtvrté brance. V 67. minutě hosté mohli snížit. Na trestný kop M. Horniga vyskočil nejvýše Hujer, jeho hlavička však skončila na břevně. Poté Havlíček perfektně zatáhl míč, jeho střelu Maďarčík vyrazil k Holmanovi, který jen těsně minul odkrytou branku.

Zahájení utkání Jablonec n. J. - Roztoky<br />Autor: Archiv TJ Sokol Jablonec „Kvůli velké absenci do utkání zasáhli čtyři dorostenci, kteří utkaní zvládli dobře. Brzký gól nás však ukolébal a hosté převzali iniciativu, v této fázi utkání nás podržel Vízek. Druhý poločas již byl v naší režii a zkušeně jsme si velmi důležitou výhru pohlídali. Od nás to bylo spíše odbojované utkání, ale získali jsme před pěknou diváckou kulisou velmi důležité tři body a to se počítá," řekl  za Jabloneček David Holman.

Branky: 5. a 53. D. Holman, 59. J. Vrána. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:2. Diváků: 158. Jablonec n. J.: Vízek - Havrda, P. Vrána, Šír, Mikšíček - Linek(74. Cirok), J. Vrána, Štěpánek (90. Neumann), Špidlen (64. Tryzna) - Havlíček (76. Prokůpek), Holman (85. M. Vrána). Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M.Hornig, Hujer - Jína, Mikolášek, Kotyk (81. Rudolf), Baytalon (46. Maťátko), Hnyk (83. V.Hornig) - Kupkár (56. O. David), Tuláček.

Bozkov - Držkov 5:6 (2:3)

Kvůli nezpůsobilému terénu v Bozkově se první utkání s Držkovem odehrálo v Lomnici na umělém trávníku. A domácím se úvod zápasu příliš nepovedl. V 6. minutě ještě hráč hostí hlavičkoval před bránou vedle, ale za dvě minuty se už po centru před bránu prosadil hlavou Paldus. Za tři minuty bylo ještě hůř, když Och nabíhal do vápna zleva a zkusil vystřelit a bylo to rázem 0:2. Za dvě minuty se na druhé straně ukázal zase Mazánek, když 40 metrů od brány si vzal míč, dostal se do vápna, udělal kličku obránci a vystřelil přesně. Za dvě minuty šel Jech sám na bránu, ale obránce mu míč včas vykopl na rohový kop. Z něho přímo šance nevznikla, ale po dvou autových vhazováních vystřelil před bránou Liďák těsně vedle levé tyče. Ve 22. minutě se odhodlal Soudil vystřelit asi ze sedmi metrů před vápnem, ale gólman míč vyrazil od pravé tyče na roh. Za dvě minuty mohl Držkov navýšit vedení, když Zemánek vyběhl proti míči, minul ho, a ten směřoval dále do brány, ale na poslední chvíli ho vykopl před bránou Liďák. Ve 27. minutě se postaral Mazánek o vyrovnání, když opět sólo akcí se dostal do vápna a poslal míč k pravé tyči. Ve 29. minutě Zemánek zneškonil přímý kop hostí. Za dvě minuty mohl jít tentokrát Židlík sám na bránu, ale opět obránce mu míč vykopl zezadu. A tak se nakonec radovali z gólu hosté, když se ve 35. minutě opět trefil Och.

Ve druhém poločase domácí chtěli otočit výsledek a začali dobře. Ve 47. minutě šli Jech se Štěpánkem dva na jednoho, Jech přihrál doprava na Štěpánka, ke kterému se dostal protihráč, udělal mu kličku a vystřelil k levé tyči, ale Dvořák míč měl. Nakonec to vyšlo až Židlíkovi s Petrem za pět minut. Židlík dal zleva do vápna Petrovi a ten svým premiérovým gólem vyrovnal na 3:3. Bohužel za šest minut Držkov opět odskočil, když se trefil Berka. A jakoby to nestačilo, v 60. minutě Červený zahrál rukou ve vápně a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Vrabec. Poté vykřesal naději pro domácí ještě Židlík, když míč po centru Malečka od pravého rohu prošel až na zadní tyč, kde ho poslal skluzem do sítě. Jenže za pět minut se o dvougólové vedení Držkova postaral Petrtýl a bylo téměř hotovo. Ani dva přímé kopy asi 4 minuty po sobě u velkého vápna gól domácím nepřinesli. Z prvního trefil Červený jenom pravou tyč a z druhého Mazánka vychytal Dvořák. Minutu před koncem na rozdíl jednoho gólu upravil za domácí Šimek, ale na vyrovnání už nebyl čas.

„Opakoval se téměř zápas z podzimu z Držkova, bohužel tentokrát po gólové přestřelce bere tři body Držkov. Do zápasu jsme vstoupili špatně a už v 11. minutě jsme prohrávali o dvě branky, poté díky Mazánkovi jsme dvěma góly vyrovnali, ale do poločasu hosté opět odskočili. V druhém poločase jsme opět vyrovnali, ale bylo to naposledy a až do konce jsme tahali za kratší konec provazu. Držkov byl lepší a zaslouženě vyhrál. Dnes nám chybělo trošku štěstíčko, bojovnost a soustředěnost. Snad příští týden s Rychnovem prohru alespoň trochu odčiníme, ale nebude to lehké," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 13. a 27. Mazánek, 52. Petr, 65. Židlík, 89. Šimek - 8. Paldus, 11. a 35. Och, 58. Berka, 60. Vrabec, 70. Petrtýl. Rozhodčí: Mizera - Sukhan, Jákl, ŽK: 2:2. Diváků: 10. Bozkov: Zemánek- Maleček, Soudil, Červený, Liďák, Štěpánek, Petr, Mazánek, Židlík, Jech (50. Havel), Šimek. Držkov: Dvořák- Petrtýl, Zajíc, Vrabec, Just, Och, Faifr, Ševčík, Paldus(46.Mrkvička),Kysela, Berka.

Přepeře B - Bělá 1:4 (1:1)

Přepeřské áčko hrálo o den dříve, a tak mohlo béčko některé hráče využít. Hosty poslal v 10. minutě do vedení Beran a ve 31. minutě vyrovnával zkušený Abraham. Do druhého poločasu vlétli Běláci svižněji a v 62. minutě je opět do vedení poslal Lukáš Beran. V 77. minutě zvýšil na 1:3 Motejlek a výhra hostů byla blízko. V poslední minutě ji ještě pečetil Pavlata gólem na 1:4.

„Klukům za předvedený výkon patří velký dík a budeme se už těšit na příští týden, kdy odehrajeme první zápas na domácí půdě," dodal za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 31. Abraham - 10. a 62. Beran, 77. Motejlek, 90. Pavlata. Rozhodčí: Špidlen - Rympler, Bukvička, ŽK: 2:3. Diváků: 50. Přepeře B: Kuprecht - Tokan (74. Kvapil), Císař, Horáček, Horák, Kubáček (81. Baudys), Abraham, Martínek, Kupka (89. Richter), Novotný, Bína (62. Trč). Bělá: Jakubičko - Rypl, Čokina, Huráň, Pácalt, Beran (85. Votoček), Motejlek, Otmar, Mach, Pavlata, Kosina (90. D. Hanč).