Jabloneček doma porazil Jaroměř

22.05.2016 21:27:17 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Po dvou prohrách, jedné doma na penalty a venku v minulém kole ve Dvoře Králové, opět fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou naplno bodovali. Proti Jaroměři měli přitom jasnou převahu, ale v poločase vedli pouze o gól, hosté se už ale netrefili a domácí v závěru potvrdili výhru třetí brankou.

Jablonec n. J. - Jaroměř 3:1 (2:1)

Domácím cílem bylo s již sestupující Jaroměří konečně doma bodovat naplno. A úvod tomu odpovídal. Skóre otevřel v 5. minutě David Skuhravý. Nejprve z vlastní poloviny vyvezl míč, ten se dostal na pravé straně k Šulcovi a jeho střelu dorazil novic v jabloneckém dresu do branky. Za dalších sedm minut si na rohový kop vyskočil nejvýše Tichý a koníčkem zvýšil na 2:0. Jablonec se dostal do pohody a vytvářel si množství šancí, které po hříchu neproměňoval. O první vážnější ohrožení branky domácích se postaral Čenovský, ale jeho trestňák mířící do šibenice Farský vytáhl mimo konstrukci své branky. Těsně před poločasem se k dalšímu přímému kopu postavil Bano a orazítkoval břevno, hosté pokračovali v dohrání situace a po přetaženém míči se prosadil zblízka Škoda a dal hostům naději.

Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném scénáři. Jablonec pálil jednu šanci za druhou a hosté s přibývajícím časem začali cítit možnost na vyrovnání a byli odvážnější. Předvedli pár hezkých akcí, ale ani oni nebyli úspěšní. Konečnou podobu výsledku dala dvojice dorostenců Žitka a Pelta. První vyslal Peltu za obranu, ten mohl již sám překonat brankáře, ale ještě přihrál Žitkovi mimo dosah hostí a Žitka pohodlně do prázdné branky skóroval.

„Vítězství jsme potvrdili třetí brankou až v závěru, přitom po půlhodině hry by odpovídal stav čtyři nula. Jsme rádi, že si čtyři dorostenci s divizním zápasem poradili a jejich výkon je příslibem do budoucna," doplnil k utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 5. Skuhravý, 12. Tichý, 84. Žitka - 41. Škoda. Rozhodčí: Brychta - Raplík, Mrkáček, ŽK: 2:4. Diváků: 200. Jablonec n. J.: Farský - Sedláček, Halama, Skuhravý, Kozák - Šulc (61. Pelta), Rozkovec (83. Karásek), Zemánek (67. Heřmánek), Tichý  - Macháček (74. Žitka), Štemberk (85. Chropůvka).