Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

03.10.2019 09:54:55 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

V termínu od 30. září do 6. října 2019 probíhá 23. ročník celostátní akce Týden knihoven a v semilské knihovně pro vás přichystali šťavnatý program.

V rámci grantu (dotační program K21 od Ministerstva Kultury ČR) se nám podařilo uspořádat přehlídku slam poetry. Semilští středoškoláci z 2. - 4. ročníků zaplní sál kina Jitřenka ve dnech 1. a 2. října. Tuto jevištní lahůdku neupřeme ani veřejnosti; mistry v zmiňované disciplíně máte možnost zhlédnout v úterý 1. října od 18 hodin.

Že netušíte, co slam poetry je? Na jeviště přichází slamer, aby během tří až pěti minut ztvárnil svou báseň v kontaktu s publikem! Text může být naučený, ale i improvizovaný, mnohdy hraničí se stand-up humorem a performeři jej oživují gesty a mimikou. Nepoužívají se rekvizity ani hudební podklad. Je nám potěšením představit vám v Jitřence českou špičku slamu: Anatola Svahilce (mistr ČR 2014), Dr. Filipitche (mistr ČR 2017) a Karin (dvojnásobná vítězka Femislamu).

Jste-li příznivci regionální historie, potom si nenechte ujít přednášku na téma Rod des Foursů a jejich stopa v Pojizeří. Téma vám přiblíží odborník, Mgr. Vladimír Trégl z Národního památkového ústavu (územní památková správa na Sychrově), ve středu 2. října od 17 hodin v čítárně Městské knihovny Semily.

Speciální program na Týden knihoven připravuje také oddělení pro děti a mládež. Naši nejmenší se mohou těšit na veselou besedu na motivy knihy Pohádky z parkoviště autorky Zuzany Pospíšilové. Beseda je vhodná pro děti v předškolním a mladším školním věku a srdečně vás na ni zveme ve čtvrtek 3. října od 17 hodin. V Týdnu knihoven rovněž představíme dětským čtenářům od 4 do 10 let hravě naučné sady ve vaku, které dostaly jméno Zvídálek. Pět vaků, pět témat, pět soutěží. Podrobnosti si zatím necháváme pod pokličkou.

Čtenáři v obou odděleních se mohou těšit na tradiční knihovnickou amnestii na pokuty, a zbrusu nové čtenáře registrujeme zdarma.

Co dalšího pro vás knihovna připravuje? S podzimem se rozjíždějí osvědčené kurzy: začíná Virtuální univerzita a Trénování paměti. Oddělení pro děti a mládež chystá soutěže a besedy pro školy a školky.

A závěrem jedna novinka z léta: v Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání „Objevuj Semily s Krákorkou" a anglickou verzi „Take a stroll around Semily" zakoupíte v Městské knihovně a Turistickém informačním centru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Zářijové novinky ze semilské knihovny
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Nejčtenější články

30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT