Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

03.10.2019 09:54:55 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

V termínu od 30. září do 6. října 2019 probíhá 23. ročník celostátní akce Týden knihoven a v semilské knihovně pro vás přichystali šťavnatý program.

V rámci grantu (dotační program K21 od Ministerstva Kultury ČR) se nám podařilo uspořádat přehlídku slam poetry. Semilští středoškoláci z 2. - 4. ročníků zaplní sál kina Jitřenka ve dnech 1. a 2. října. Tuto jevištní lahůdku neupřeme ani veřejnosti; mistry v zmiňované disciplíně máte možnost zhlédnout v úterý 1. října od 18 hodin.

Že netušíte, co slam poetry je? Na jeviště přichází slamer, aby během tří až pěti minut ztvárnil svou báseň v kontaktu s publikem! Text může být naučený, ale i improvizovaný, mnohdy hraničí se stand-up humorem a performeři jej oživují gesty a mimikou. Nepoužívají se rekvizity ani hudební podklad. Je nám potěšením představit vám v Jitřence českou špičku slamu: Anatola Svahilce (mistr ČR 2014), Dr. Filipitche (mistr ČR 2017) a Karin (dvojnásobná vítězka Femislamu).

Jste-li příznivci regionální historie, potom si nenechte ujít přednášku na téma Rod des Foursů a jejich stopa v Pojizeří. Téma vám přiblíží odborník, Mgr. Vladimír Trégl z Národního památkového ústavu (územní památková správa na Sychrově), ve středu 2. října od 17 hodin v čítárně Městské knihovny Semily.

Speciální program na Týden knihoven připravuje také oddělení pro děti a mládež. Naši nejmenší se mohou těšit na veselou besedu na motivy knihy Pohádky z parkoviště autorky Zuzany Pospíšilové. Beseda je vhodná pro děti v předškolním a mladším školním věku a srdečně vás na ni zveme ve čtvrtek 3. října od 17 hodin. V Týdnu knihoven rovněž představíme dětským čtenářům od 4 do 10 let hravě naučné sady ve vaku, které dostaly jméno Zvídálek. Pět vaků, pět témat, pět soutěží. Podrobnosti si zatím necháváme pod pokličkou.

Čtenáři v obou odděleních se mohou těšit na tradiční knihovnickou amnestii na pokuty, a zbrusu nové čtenáře registrujeme zdarma.

Co dalšího pro vás knihovna připravuje? S podzimem se rozjíždějí osvědčené kurzy: začíná Virtuální univerzita a Trénování paměti. Oddělení pro děti a mládež chystá soutěže a besedy pro školy a školky.

A závěrem jedna novinka z léta: v Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání „Objevuj Semily s Krákorkou" a anglickou verzi „Take a stroll around Semily" zakoupíte v Městské knihovně a Turistickém informačním centru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Zářijové novinky ze semilské knihovny
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT