Jak probíhaly Vánoční trhy 2023 v Turnově

23.12.2023 17:53:57 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Jak probíhaly Vánoční trhy 2023 v Turnově

Bez Vánočních řemeslnických trhů na náměstí Českého ráje si advent řada Turnovanů nedokáže představit. Na chvíli se zastavit, zaposlouchat, koupit něco pro radost a třeba tím přispět na dobrou věc, to k trhům neodmyslitelně patří.

Pátek i sobota druhého adventního víkendu patřila Vánočním řemeslnickým trhům v Turnově už tradičně. Eva Kordová, každoroční průvodkyně dvoudenním adventním děním po sedmadvacáté zazvonila zvonkem, aby trhy symbolicky odstartovala. Starosta i místostarostové popřáli krásný předvánoční čas a pak dostaly slovo a notu sbory turnovských základních škol. I to je populární tradice zahájení trhů. Vánočně laděný hudební proud se pak nezastaví po celé dva dny a také letos vrcholil sobotním večerem s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v provedení PS Antonín Dvořák a Orchestru přátel J. J. Ryby pod vedením Bohuslava Lédla.

Pohádky pro nejmenší se pro letošek z muzea přesunuly přímo na náměstí, do budovy ZUŠ. Do Muzea Českého ráje přesto určitě stálo za to zajít, ať už na vánoční perníkářskou dílnu, krásnou výstavu Z mouky, medu a voňavého koření nebo nějakou jinou. A pokud jste to nestihli, určitě to můžete napravit v následujících dnech, výstavy trvají. Až do 18. prosince se zde můžete zastavit také u Stromu splněných přání pro děti z dětských domovů a splnit některé z přání.

Je krásným zvykem, že kromě zručných řemeslníků stánky na náměstí obsadí také školy a další organizace, které každý rok nabízí své výrobky. Jejich koupí tak můžete podpořit spoustu dobrých věcí a adventní náladu si ještě vylepšit o dobrý pocit.

Vánoční řemeslnické trhy na náměstí Českého ráje v Turnově<br />Autor: Marcela Jandová Podobně jste se zastavili také nad pátečním Starostovým čajem. „Vedení města tradičně rozdává horké občerstvení všem kolemjdoucím, kteří na oplátku mohou přispět na dárky pro osamělé seniory v Domově důchodců Pohoda. Letos se díky vám vybralo krásných 3375 korun, které se promění na malé radosti pro turnovské seniory. Děkujeme!," uvedla tisková mluvčí města turnov Marcela Jandová.

Vánoční trhy se jistě vrátí zase za rok, poděkování za organizaci patří jak Muzeu Českého ráje v Turnově, tak Kulturnímu centru Turnov i dalším, kdo trhy pomáhají připravovat a technicky zajišťovat. „Pro letošek ještě můžete čerpat předvánoční atmosféru jak v muzeu, tak na třetím nedělním adventním koncertu 17. prosince. Nebo si zajděte na Valdštejn, také tady na vás čeká příjemný vánoční program. Přejeme vám poklidně strávený advent, pokud možno bez zbytečného shonu a stresu," dodala Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozsvícení stromu v Turnově spojili s adventem v Uličce řemesel
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Vánoční trhy se v Turnově konaly pošestadvacáté a kouzelně
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
Anketa: Nejhezčí vánoční strom 2019 mají podle čtenářů v Turnově
Pohodové vánoční trhy vykouzlily v Turnově adventní náladu
Přes 75 tisíc přispěli Turnováci pro Vítka, Sama a Lukáše!
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT