Přes 75 tisíc přispěli Turnováci pro Vítka, Sama a Lukáše!

13.12.2018 11:07:40 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Přes 75 tisíc přispěli Turnováci pro Vítka, Sama a Lukáše!

Když v sobotu večer skončily letošní adventní trhy, začali organizátoři charitativního stánku Pro dobrou věc přepočítávat peníze, kterými turnovští občané podpořili vybrané děti. Jak vše dopadlo?

„Máme velkou radost a je pro nás velmi potěšující zprávou, že i letos se podařila vybrat cílová částka, kterou jsme si stanovili. Turnovští v letošním roce přispěli částkou 75 550 Kč!," prozradil organizátor za turnovské skauty Dominik Adam.

Vítek, Sam i Lukáš, tři chlapci, kterým bude daný finanční obnos rozdělen, získají tak příspěvek od Turnováků, kteří v pátek i v sobotu zakoupili u stánku turnovských skautů nějaký výrobek. „Není to jenom o prodeji hotových výrobků, ale také o práci mnoha šikovných dobrovolníků. Ti svá ručně vyrobená dílka věnovali na naši akci bez nároku na jakýkoliv honorář, i jim patří veliké díky, moc si jejich aktivity vážíme," dodal Dominik Adam. Pokud jste nestihli na vánoční trhy dorazit, máte stále ještě šanci přispět na transparentní účet 2001534556/2010.

A kdo byl v letošním ročníku podpořen?

Nejmladším podpořeným je Vítek Souček, který je postižen dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a výrazným zpožděním vývoje v důsledku silného krvácení do mozku po porodu. Všechny prostředky, které rodina získá, budou využity na zakoupení pomůcek na přesuny mezi venkem a domovem.

Druhým podpořeným je Samuel, který se narodil s MCM, onemocněním, které s sebou nese spoustu příznaků. V pěti letech se nyní Sam snaží postavit na vlastní nohy a příspěvek ze stánku půjde na ušití pevných ortopedických bot, které mu jeho první krůčky dopřejí.

Posledním podpořeným je další chlapec, dvanáctiletý Lukáš Maruška, který po tragickém úmrtí rodičů žije s babičkou a rád by získal finanční prostředky na notebook, který by mu pomohl s plněním školních povinností.

Klaníme se a děkujeme všem, kteří v předvánočním čase nezůstali lhostejní! K předání částky dojde 23. prosince od 17 hodin při tradičním rozdávání Betlémského světla. Přijďte si s námi zazpívat vánoční koledy, odneste si Betlémské světlo a prozařte své Vánoce dobrým pocitem z toho, že Turnov může být na své občany hrdý!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Chystané vánoční akce skautského střediska Štika Turnov
Stánek Pro dobrou věc opět otevře vaše srdce
FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!
Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!
Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT