Jednali o přírodním koupání v biotopu v Dolánkách

28.11.2022 08:10:32 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Dolánky,Turnov

Jednali o přírodním koupání v biotopu v Dolánkách

Ačkoli roční období snad brzy začne přát spíše zimním sportům, koupání v Dolánkách je stále aktuálním tématem. V listopadu proběhla další plánovací schůzka k nové podobě přírodního koupání v místě bývalého koupaliště.

V současné době vzniká projektová dokumentace pro vydání stavebního povolení na biotop v Dolánkách. Měla by být finalizována do konce roku 2022. Koupací biotop tak nyní dostává přesnější podobu. 

Projekt počítá s přírodním areálem, který by měl být protiváhou koupání v Maškově zahradě. Voda v přírodní nádrži bude čištěná přirozeným způsobem. V místě původního plaveckého bazénu vznikne malé čistící jezírko s kořenovým systémem. Čerpadlo, které zde bude umístěno, bude v provozu pouze v letních měsících tak, aby udrželo vodu v koupací nádrži hygienicky vyhovující. Další ošetření vody není plánováno.

Samotné koupací jezírko bude rozděleno na plaveckou část s hloubkou zhruba 2 metry a menší část pro děti s hloubkou do 1,5 metru. Oddělí je kamenná hráz, případně dřevěný chodník. Celý biotop bude po obvodu zpevněn menšími kameny a osazen vodomilnými rostlinami. Vyroste zde několik mol. Koupací biotop zůstane volně přístupný bez oplocení, a zároveň bez dozoru plavčíků nebo další obsluhy.

Počítá se se zřízením sociálního zázemí a stánku pro prodej drobného občerstvení. Vzhledem k tomu, že důraz je kladen na přírodní koupání, občerstvení získá spíše podobu základního prodeje bez kuchyně, a to především s ohledem na životní prostředí.

Jak řekl starosta Tomáš Hocke: „Je třeba vnímat, že má vzniknout protiváha koupání v Maškovce. V Maškově zahradě je zajištěna maximální vybavenost, s atrakcemi, s vysokým stupněm dozoru i zázemí v podobě občerstvení. V Dolánkách oproti tomu stavíme přírodní záležitost, kterou chceme obohatit koupání pro vyznavače tzv. říčních lázní. Nepočítá se tedy ani se vznikem dalších parkovacích míst. Předpokládá se, že lidé na místo dojdou z centrálního parkoviště Na Lukách nebo dojedou na kole. Koupací biotop pouze obohatí současnou podobu údolí."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jez v Dolánkách do 16. září opravují
Nová podoba koupání v Dolánkách je na světě
Přírodní koupání v Dolánkách se bude dál rozvíjet
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Při oslavách Dne vítězství otevřou v Turnově nové koupaliště
Dolánky jsou pro Turnováky znovu křižovatkou letních radovánek

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT