Krajský přebor: Na hřištích soupeřů vyhrály Semily i Turnov B

03.05.2015 19:42:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Krajský fotbalový přebor pokračoval 22. kolem. Košťálov prohrál v důležitém utkání ve Velkých Hamrech, zatímco rezerva Turnova vyhrála v České Lípě a vedoucí Semily v neděli ve Skalici. Sedmihorky získaly alespoň bod v souboji s Doksy.

Velké Hamry - Košťálov 2:1 (2:0)

Lepší start do zápasu měli domácí, hostům totiž chyběli tři hráči základní sestavy - Poledník, mach a Piry a tak byli zpočátku trochu opatrní. Ve 12. minutě gólman Jakubičko podběhl centr Jiříkovského z půlky hřiště, a ten skončil nikým netečovaný až v jeho bráně. V 17. minutě vedli domácí už 2:0, když se pěknou střelou z 25 metrů do šibenice prosadil hamrovský Paldus. Hamry mohly svého soupeře dorazit třetím gólem, který měl na noze Prousek a poté na hlavě Barcuch. V prvním případě vytáhl Jakubičko perfektní zákrok, ve druhém nedokázal domácí stoper trefit odkrytou branku. Třetí branka nepadla a hosté se nadechli. Největší šanci spálil Cerman, který svou střelu olízl o tyč. Ve 35. minutě Houžvička spadl v pokutovém území, ale místo penalty si od rozhodčího vykoledoval žlutou kartu.

Co nepřišlo do poločasu, obstaral Košťálov hned v úvodu druhého dějství. Po dalším faulu Barcucha na Houžvičku už byl nařízen pokutový kop, který proměnil Huráň - 2:1. Drama trvalo až do konce zápasu, hosté se několik minut tlačili za vyrovnáním, nejblíže mu byl opět Cerman, ale branku netrefil. Na uklidňujících 3:1 pro domácí mohl zvýšit Jiříkovský, ovšem ani on hlavou nedokázal přesně trefit. Domácí nakonec tři body ukopali, a přiblížili se tak více záchraně.

„Chtěli jsme bodovat, ale v Hamrech je to vždy těžké, navíc jsme byli oslabení hned o tři hráče," poznamenal k utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 12. Jiříkovský, 17. Paldus - 49. Huráň z penalty. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Velké Hamry: P. Husnik - Matocha, Barcuch, Jiříkovský - T. Husnik, Bistiak, Průcha, Paldus, Malý (22. Strnad, 80. Veselý) - Hlubuček, Vl. Prousek (74. Krejčí). Košťálov: Jakubičko - Huráň, Klazar, Otmar, Jisl - Janata, Cerman, Fišar, Sádek (67. Koldovský) - Havel (85. Holovič), Houžvička.

Česká Lípa - FKP Turnov 0:2 (0:0)

Spíš bojovný zápas bez pěkných fotbalových akcí. V prvním poločase obě mužstva dostala do dvou menších šancí, ale ani jedna nedočkala proměnění. Důležitý gól, který zřejmě celý zápas rozhodl, padl v 66. minutě po standardní situaci. Petřík balon nastřelil do gólmana, ale na správném místě byl Šteffan, který už dorážku využil. Za čtyři minuty domácí obránce „namazal" Bártovi, který předložil balon Kunstovi, a bylo to 0:2. pak měli hosté ještě další šance z brejk - Hurt, Macháček, ale vedení nepotvrdili. V závěru si domácí vytvořili tlak, ale pouze nastřelili v 85. minutě břevno.

Branky: 66. Šteffan, 70. Kunst. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 3:1. Diváků: 100. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Matoušek, Štefan, Veber - Macháček, Kunst, Dlouhý (80. Baudys), Hurt - Petřík, Bárta.

Skalice - Semily 0:2 (0:0)

V prvním poločase hráli domácí hodně důrazně a do šancí se ze Semilských dostali pouze Nesvadba a Ježek. Vedoucí celek tabulky rozhodl zápas ve Skalici až ve druhé části. V 59. minutě se trefil pěkně z dálky Vlach - 0:1. Domácí museli hru otevřít a hosté si vytvářeli brankové příležitosti z brejků. V 75. minutě se Koudelka vyznamenal při šanci Skalice a v protiútoku unikl Ježek. Byl podražen v pokutovém území a poté sám proměnil nařízenou penaltu. Konec zápasu si potom už hosté uhlídali.

„Těší mě, že máme šestý zápas s nulou z celkem sedmi jarních zápasů, kdy jsme jediný gól dostali v prvním kole. Je to zásluha zlepšené obranné činnosti celého mužstva. Ve středu nás prověří další zápas v krajském poháru ve Cvikově," podotkl trenér Semil Miroslav Procházka.

Branky: 59. Vlach, 75. Ježek z penalty. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Semily: Koudelka - Hradecký (32. Liška), Brett, Nesvadba, Kočí - Bína, Hájek - Hartman, Rumler, Vlach - Ježek.

Doksy - Sedmihorky 0:0

Domácí byli vzhledem k postavení v tabulce mírným favoritem. Od úvodního hvizdu se hrálo bojovné utkání, ve kterém začali postupně přicházet i šance. Nejprve se do slibné pozice dostal sedmihorský Petrlák, ale z blízka trefil jen gólmana. Poté dvakrát zahrozili domácí, ale výborně zasáhl vždy Masařík. Asi největší šanci v prvním poločase měl Škréta, ale sólo nezakončil přesně.

I druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního. Nejprve hosty opět zachránil Masařík a poté mohl dvakrát rozhodnout Marcel Špína, ale obě samostatné akce nedotáhl ke kýženému gólu. Utkání tak skončilo asi spravedlivou dělbou bodů.

Rozhodčí: Horáček - Řeháček, Hnětynka, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Čermák - Kroupa (82. Červinka), Dvořák, Petrlák, Pařízek (68. Holý) - Škréta, Marcel Špína.