Krajský přebor: Semily v pojizerském derby předčily Železný Brod

16.10.2011 14:49:33 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Pražák | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Semily,Turnov

Tradiční fotbalové pojizerské derby bylo bohaté na brankové příležitosti, ve kterých byli nakonec šťastnější domácí Semily a připsaly si po delší době body. V dalších utkáních Košťálov vysoko podlehl v Liberci a rezerva Turnova nechala všechny body v Pěnčíně.

Zbylé utkání krajského přeboru Jablonec n. J. - Sedmihorky 2:3 najdete v samostatném článku.

Semily - Železný Brod 4:2 (1:1)

V 10. minutě dostal balón za obranu Semil železnobrodský Hartl a tváří tvář Koudelkovi selhal střelou mimo tři tyče. Za minutu zahrával standardní situaci Počta a s jeho nadýchaným centrem si poradil gólman Brodu Kopal. První branka utkání přišla ve 13. minutě, když se středem obrany Semil probil a sám proti Koudelkovi zavěsil Hartl - 0:1. Srovnáno bylo za dvě minuty. Na pravé straně hranice velkého vápna zamíchal s míčem Vrchovský a následná krásná střela Počty skončila v šibenici za Kopalem - 1:1. O chvíli později se zastřeloval Hartman, jeho střele chyběly decimetry. Na konci první půle měli na svých kopačkách gólovku hosté, brankář Koudelka byl ale proti.

Hned zkraje druhého poločasu domácí obrana zaspala a po závaru se z malého vápna o břevno trefil Šimek - 1:2. Za tři minuty měl stejný hráč na hlavě velkou příležitost po centru Hartla, Koudelka byl znovu úspěšnější. Vyrovnání přišlo v 51. minutě, když mazácky Grebeníček ve vápně přes dva obránce uklidil hlavou - 2:2. Poté zahrozili hosté, střelu Wanackiho vyrazil Koudelka, Hartlova dorážka neměla patřičné parametry. Domácí se poprvé dostali do vedení po hodině hry, po chybě obrany Železného Brodu se pod víko trefil přesně Kázmer - 3:2. Definitivu výsledku přinesla 83. minuta, střídající Buček z vápna přesně trefil horní roh branky Brodu - 4:2. V poslední minutě byl ještě za dětinský faul v přerušené hře ve vápně vyloučen brankář hostů Kopal.

„Tři body jsou po nás důležité, kluci konečně prodali alespoň část svého potenciálu. Zbývají nám tři zápasy do konce podzimní části a věřím, že v nich budeme bodově úspěšní a trochu si udobříme náročné semilské publikum," uvedl po utkání trenér SK Semily Miroslav Procházka.

V příštím kole SK Semily hrají na půdě FK Pěnčín-Turnov B. Hraje se na hřišti v Pěnčíně v sobotu 22. října od 15.30.

Branky: 15. Počta, 51. Grebeníček, 61. Kázmer, 83. Buček - 13. Hartl, 48. Šimek. Rozhodčí: Poživil - Hanousek, Vlk, ŽK: 5:1, ČK: 0:1 (90. Kopal). Diváků: 160. Semily: Koudelka - Veg, Kobr, Kočí, Daniel - Kázmer (80. Buček), Počta (70. Fišar), Jung, Hartman - Grebeníček (81. Lipský), Vrchovský.

VTJ Rapid - Košťálov 4:0 (0:0)

V 8. minutě košťálovský Karel Janata nastřelil z přímého kopu tyč. Ve 20. minutě hosté znovu zahrozili, nejdříve byl v dobré pozici Stehlík ale domácí jeho pokus zblokovali na rohový kop, po kterém se do zakončení dostal Zboroň, ale jen těsně minul branku. Ve 22. minutě se poprvé ke slovu dostali domácí, kdy musel zasahovat Věrný.

Druhou půli začali hosté hodně špatně, když Dinh dostal přihrávku mezi obránce a nedal Věrnému šanci - 1:0. V 50. minutě přízemní centr do pokutového území uklidil do branky ve skluzu Studnička a bylo to 2:0. V 67. ve vápně fauloval Kašpar Studničku, ale následný pokutový kop neproměnil kapitán Rašín. Domácí měli další šance, ale brankář Věrný je vychytal. V 77. už ale nestačil na centr do vápna, který si Landyš mohl v klidu zpracovat a zakončit - 3:0. O tři minuty později zůstala obrana hostů v troskách, zapomněla na Hegra a ten dal už na 4:0. V 82. se domácí hráč ocitl sám před brankářem a hosty od ještě větší pohromy zachránil Věrný.

„První  poločas jsme odehráli velmi dobře, dokonce jsme měli i více brankových příležitostí. Ale ve druhé půli jsme nechytli začátek, kdy jsme inkasovali dva rychlé góly a pak už jsme se nedokázali dostat do zápasu," hodnotil utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 46. Dinh, 50. Studnička, 77. Landyš, 80. Hegr. Rozhodčí: Rais, ŽK: 1:1. Diváků: 60. Košťálov: Věrný - I. Móro (70. Hubáček) , Kašpar, Klazar (83. Částek), Grafek (72. Fejfar) - K. Janata, Cerman,. Poledník, Sádek - Zboroň, Stehlík.

Pěnčín - FKP Turnov B 3:2 (2:1)

V 10. minutě se po centru Ráčka prosadil domácí Čech a ve 20. minutě přidal druhou branku Zapadlo, jemuž přihrával Mrklas. FC Pěnčín se nechal výsledkem ukolébat a s pocitem, že je zápas vyhraný přestal hrát. Toho hosté využili, kteří díky Matouškovi v 29. minutě snížili.

Druhý poločas začali opět aktivněji hosté z Turnova a v 57. minutě se po brance Jačka radovali z vyrovnání na 2:2. Domácí poté opět začali hrát a v 62. minutě jim Konopásek vrátil vedení. Hostům tedy nezbývalo nic jiného než hru otevřít a znovu se pokusit vyrovnat, z čehož ale plynuly spíše šance domácích. Největší z nich měl Mrklas, který z úctyhodné vzdálenosti loboval brankáře Hyku, ale jeho střela o pár centimetrů minula tyčku. Další branky už se tedy diváci nedočkali a jablonecký Pěnčín porazil Pěnčín-Turnov B 3:2.

„Dělali jsme příliš individuálních chyb, které domácí dokázali využít, a připsali si tak těsné vítězství. Bohužel ani naše nasazení neodpovídalo možnému získání bodů," komentoval utkání krátce trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branky: 10. Čech, 20. Zapadlo, 62, Konopásek - 29. Matoušek, 57. Jaček. Rozhodčí: Huřťák, Mařatka, Špidlen. Diváků: 120.FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nahodil, Lhoták - D. Škréta, Zdražil, Klíma, Smolný - Poláček, Jaček.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 10. podzimního kola sezony 2011/ 2012