Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

23.04.2020 09:15:22 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

Ačkoliv skláři, šperkaři, bižuterníci a muzejníci soustředění v krajském projektu Křišťálové údolí neboli Crystal Valley nesmí z důvodu celorepublikového stavu nouze vítat ve svých firmách a organizacích návštěvníky, nesedí s rukama v klíně. Ve spolupráci s Libereckým krajem chystají na dobu, kdy se nynější restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem uvolní, pozoruhodný společný projekt.

Po celé léto bude v nabídce limitovaná společná vstupenka, která umožní návštěvu v desítkách provozů pro individuální návštěvníky. „Připravujeme verzi pro jednotlivce a pro rodiny s dětmi za velmi příznivou cenu. Již za 250 korun bude možné navštívit šperkařské dílny, sklárny i muzea v Libereckém kraji," uvedl David Pastva, manažer projektu Křišťálové údolí.

Do společné vstupenky se zapojí Sklárna a minipivovar Novosad a syn v Harrachově, společnost Rautis z Poniklé, lindavská sklárna Lasvit Ajeto nebo Palace Plus z Jablonce nad Nisou. Hlásí se další firmy a živnostníci, ale také sklářská muzea, jako třeba v Novém Boru nebo Jablonci nad Nisou.

„Již nyní máme zprávy, že se lidé velmi zajímají o možnosti ubytování v letních měsících v našem kraji. Ještě nevíme, jak to bude s možností cestovat na dovolenou za hranice. Ale už nyní toho chceme využít a ukázat, že u nás v kraji máme nejen přírodní krásy a památky, ale také neskutečně zajímavá místa s možností vyzkoušení tradiční řemeslné výroby. Právě autentický zážitek z tvorby sklářských, bižuterních výrobků a šperků lidé běžně nemají možnost zažít. Ukázalo se, že to představuje velké lákadlo a nyní máme příležitost představit tato zajímavá odvětví ještě mnohem většímu počtu turistů," dodala Květa Vinklátová, krajská radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Liberecký kraj předpokládá zahájení sezony od 8. června, společnou vstupenku bude možné využívat až do 15. září tohoto roku. Od první návštěvy bude platit jeden týden. Online prodej by měl začít již na konci května na webových stránkách projektu www.crystalvalley.cz.

„Rychlé nastartování cestovního ruchu pomůže tradičním odvětvím v Libereckém kraji. Loni na podzim se konal Víkend Křišťálového údolí, který potvrdil, že lidé mají o výrobu a zpracování skla, bižuterie a šperků velký zájem. Firmy v našem regionu se díky Křišťálovému údolí mohou dále rozvíjet. Projekt nám otevírá velké možnosti podpory oblasti cestovního ruchu," řekl hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S Křišťálovým údolím chce kraj vyhrát soutěž o nejzajímavější kalendář
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací
Klenoty z Křišťálového údolí jsou k vidění na krajském úřadu
Preciosa Lighting předává Křišťálové údolí Libereckému kraji
Křišťálové údolí otevírá brány. Kam zavede v Českém ráji?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT