Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

23.04.2020 09:15:22 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

Ačkoliv skláři, šperkaři, bižuterníci a muzejníci soustředění v krajském projektu Křišťálové údolí neboli Crystal Valley nesmí z důvodu celorepublikového stavu nouze vítat ve svých firmách a organizacích návštěvníky, nesedí s rukama v klíně. Ve spolupráci s Libereckým krajem chystají na dobu, kdy se nynější restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem uvolní, pozoruhodný společný projekt.

Po celé léto bude v nabídce limitovaná společná vstupenka, která umožní návštěvu v desítkách provozů pro individuální návštěvníky. „Připravujeme verzi pro jednotlivce a pro rodiny s dětmi za velmi příznivou cenu. Již za 250 korun bude možné navštívit šperkařské dílny, sklárny i muzea v Libereckém kraji," uvedl David Pastva, manažer projektu Křišťálové údolí.

Do společné vstupenky se zapojí Sklárna a minipivovar Novosad a syn v Harrachově, společnost Rautis z Poniklé, lindavská sklárna Lasvit Ajeto nebo Palace Plus z Jablonce nad Nisou. Hlásí se další firmy a živnostníci, ale také sklářská muzea, jako třeba v Novém Boru nebo Jablonci nad Nisou.

„Již nyní máme zprávy, že se lidé velmi zajímají o možnosti ubytování v letních měsících v našem kraji. Ještě nevíme, jak to bude s možností cestovat na dovolenou za hranice. Ale už nyní toho chceme využít a ukázat, že u nás v kraji máme nejen přírodní krásy a památky, ale také neskutečně zajímavá místa s možností vyzkoušení tradiční řemeslné výroby. Právě autentický zážitek z tvorby sklářských, bižuterních výrobků a šperků lidé běžně nemají možnost zažít. Ukázalo se, že to představuje velké lákadlo a nyní máme příležitost představit tato zajímavá odvětví ještě mnohem většímu počtu turistů," dodala Květa Vinklátová, krajská radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Liberecký kraj předpokládá zahájení sezony od 8. června, společnou vstupenku bude možné využívat až do 15. září tohoto roku. Od první návštěvy bude platit jeden týden. Online prodej by měl začít již na konci května na webových stránkách projektu www.crystalvalley.cz.

„Rychlé nastartování cestovního ruchu pomůže tradičním odvětvím v Libereckém kraji. Loni na podzim se konal Víkend Křišťálového údolí, který potvrdil, že lidé mají o výrobu a zpracování skla, bižuterie a šperků velký zájem. Firmy v našem regionu se díky Křišťálovému údolí mohou dále rozvíjet. Projekt nám otevírá velké možnosti podpory oblasti cestovního ruchu," řekl hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S Křišťálovým údolím chce kraj vyhrát soutěž o nejzajímavější kalendář
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací
Klenoty z Křišťálového údolí jsou k vidění na krajském úřadu
Preciosa Lighting předává Křišťálové údolí Libereckému kraji
Křišťálové údolí otevírá brány. Kam zavede v Českém ráji?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT