S Křišťálovým údolím chce kraj vyhrát soutěž o nejzajímavější kalendář

11.03.2020 07:54:36 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

S Křišťálovým údolím chce kraj vyhrát soutěž o nejzajímavější kalendář

Křišťálové údolí. Takové je téma nástěnného kalendáře na letošní rok, který vydal Liberecký kraj. Opět se s ním zúčastní celostátní soutěže Kalendář 2020. Kromě odborníků v porotě pro něj lze hlasovat i veřejně na internetu, a to do 10. dubna.

S jistou dávkou nadsázky je Křišťálové údolí v podstatě celý Liberecký kraj, v němž je soustředěno nejvíce sklářských a bižuterních firem na světě. Na 12 stranách kalendáře se snoubí industriální minulost a přítomnost s podmanivou přírodou.

„Letos jsme pojali kalendář jako poctu místnímu fenoménu sklářství, bižuternictví a šperkařství, oborům které dotvářejí různorodou tvář našeho kraje. Ukazujeme krásu těchto řemesel i jejich propojení s regionem, v němž se jim daří a z něhož vzešly," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Cílem soutěže je ocenit výjimečné kalendáře, a to nejen z pohledu polygrafického zpracování, ale i z hlediska originálního návrhu či společenského poselství. Veškeré dostupné informace o veřejném hlasování jsou na webu http://kalendarroku.cz/soutez/hlasovani.

Porota 23. března vybere vítěze v kategoriích Grand Prix cena za fotografii, cena za grafické zpracování, za originální a inovativní přístup zpracování, za kvalitu polygrafického zpracování, za podporu sociální a společenské role, za podporu mladých tvůrců a nově Cena Branded Content.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 28. dubna dopoledne v rámci veletrhu Reklama polygraf obaly v areálu PVA Expo Praha. Na témže místě budou na výstavě k vidění ty nejlepší kalendáře.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací
Rok 2020 bude v Libereckém kraji Rokem houslí
Preciosa Lighting předává Křišťálové údolí Libereckému kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT