Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

07.12.2013 15:54:09 | Autor: Informační střediska obcí a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Přichystali jsme pro vás přehled kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších konaných od 6. prosince až do konce roku se vztahem k vánocům, zimě nebo lidovým obyčejům. Najdete zde proto jarmarky, vánoční trhy, ale i dětské akce nebo koncerty.

Výčet určitě není úplný a může být průběžně doplněn. Pokud vám zde chybí vaše oblíbená akce, tak můžete její stručný popis zaslat na náš email redakce@nasepojizeri.cz.

Jak probíhala rozsvícení vánočních stromů a stromků si prohlédněte v dřívějším přehledu těchto akcí.

Pátek 6. prosince

Tržnice řemesel
V budově Jilemnického pivovaru proběhnou od 16 do 19 hodin tvořivé dílničky. Vstup zadním vchodem, budou se tvořit tisk na textilní figurky s vánočním motivem, šperky z korálků, fimo, plstění, malování, zdobení vánočních perníků. Vstup do tržnice řemesel zdarma. Těší se na vás Dita Dolenská- Korálková dílna, Katka Grofová- Floristická dílna omezený provoz, Jarka Kotyková - Rodinná dílna a Spolek dam a dívek. 

Vánoční koncert sboru Jizerka v Semilech
Kostel sv. Petra a Pavla v Semilech od 18 hodin. Fotogalerie z prvního vánočního koncertu Jizerky v klášteře sv. Augustina ve Vrchlabí.

Sobota 7. prosince

Na Bělišti v Železném Brodě pořádají další ročník vánočních trhů

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě
Od středy 4. do neděle 8. prosince v době od 9 do 17 hodin proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů v Železném Brodě. V prostorách národopisné expozice na Bělišti, v jednom z nejstarších roubených domů ve městě, bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží. Více podrobností 

Do Vrchlabí za jarmarkem i na lyžecké závody postaru

Vrchlabský jarmark a Lyžecké závody postaru
I v letošním roce zvou lyžci z Vrchlabí na Vrchlabský jarmark, který se bude konat v sobotu 7. prosince na náměstí T.G.M. ve Vrchlabí a s ním současně na již 6. ročník Lyžeckých závodů postaru. Součástí bude závod ve štafetovém běhu rozestavném. Účastní se smíšené štafety, dámy i děti. Od 9 do 9.30 se přijímají přihlášky v DDM Pelíšek ve Vrchlabí, v 11 hodin proběhne hromadný start v parku u vrchlabského zámku. Podrobnosti a fotogalerie z jarmarku

VII. Andělská projížďka na železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice
Již po sedmé bude vypraven speciální parní vlak na Andělskou. Ve vlaku se můžete těšit na Mikulášskou nadílku a program Čertovské kapely. Jízdní řád bude zveřejněn v průběhu listopadu. Více podrobností

Obrazem: Vánoční jarmark ve waldorfské škole Vánoční jarmark ve waldorfské škole Semily
Tradiční vánoční jarmark, který připravují žáci semilské waldorfské školy za pomoci rodičů. Koná se v budově ZŠ, Tyršova 485, Semily. Začátek jarmarku v 10.30 na školním dvoře zpíváním a tanečky. Prakticky všechny třídy budou proměněny na rozličné prodejní pultíky s vánočními drobnostmi a proprietami. Pro nejmenší se budou hrát v družině pohádky a připraveny budou různé řemeslné a kuchařské dílničky, rodiče jistě zaujmou čajovna a kavárna. Fotogalerie z jarmarku

Vánoční jarmark a rozsvěcení vánočního stromu v Poniklé
Na Tuláčkově návsi v Poniklé v místní ZŠ bude od 15 hodin probíhat vánoční jarmark. V 16.15 proběhne křest knihy Jak bylo dřív aneb vyprávěnky z Podkrkonoší II, který doprovodí i beseda s autorkou doktorkou Bachmanovou. V 17.20 následuje Vánoční koncert Satori v kostele sv. Jakuba Většího. V 18 hodin bude předveden Živý mechanický betlém a rozsvícení na Tuláčkově návsi vánoční strom. Akci pořádá Kabinet kerkonošské slovesnosti a ZŠ Poniklá.

Vánoční trhy v Rokytnici
V sobotu 7. prosince od 13 hodin proběhnou Vánoční trhy na Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Program doplní i kulturní program žáků místní ZŠ i z Jablonce nad Jizerou. V 17 hodin se slavnostní rozsvítí vánoční strom.

Adventní koncert s Musicou Fortunou na Sychrově
Předvánoční koncert v zámecké galerii od 18 hodin, kde turnovský smíšený sbor předvede nové i staré vánoční koledy a písně.

Vánoce na Grabštejně
Vánoční zvyky, pohádky a řemesla. Akce pro rodiny i jednotlivce. Akce potrvá od 11.00 do 16.00 hodin, navazuje výroční mše.

Adventní koncert Cum decore
V sobotu dne 7. prosince se v Erbovním sále uskuteční adventní koncert významného libereckého souboru Cum decore. Začátek v 19 h, vstupné dobrovolné.

Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Vánoční hra aneb co Andělé zvěstovali
Poetická hra dvou popletených andělů, kteří zvěstují narození Ježíše Krista v Betlémě. V představení jsou použity loutky, zpívání tradičních i méně známých vánočních písní a koled, živé muzicírování, drobné kejklířské či žonglérské hrátky. Hraje Divadlo KUFR v turnovském divadle 10.00 hodin - vstupné 50 Kč.

Neděle 8. prosince

O víkendu děti potěší Mikulášské jízdy parních vlaků

Mikulášské parní vlaky Nová Paka - Stará Paka - Lomnice
Na železniční trati Nová Paka - Stará Paka - Lomnice nad Popelkou bude v neděli 8. prosince jezdit Mikulášský vlak. Akci pořádá Klub přátel železnic Českého ráje Turnov a jízda startuje v 9:03 v Nové Pace. Více podrobností

Vánoční koncert na zámku v Lomnici
Ve velkém sále lomnického zámku od 18 hodin účinkují Pěvecký sbor Bořivoj Lomnice n. Pop., dirigent Zdena Lokajová, Smíšený pěvecký sbor Janáček Jablonec nad Nisou, dirigent Olga Frölichová a Iva Kopáčková. Program: J. J. Ryba: Česká mše vánoční  adalší vánoční písně.
Prodej vstupenek v ceně 80 Kč na místě před začátkem koncertu. 

2. adventní koncert v Turnově 2013: Schola Gregoriana Pragensis
Chrám Narození panny Marie 15.00 hodin - vstupné 80 Kč. 

Úterý 10. prosince

Vánoční koncert Věry Martinové v Jilemnici
Vánoční svátky a spolu s nimi také desky a koncerty vystavěné na vánočních hitech. Tomu Věra Martinová dlouho odolávala. Nakonec však vánoční album přece jen natočila. Nazvala jej Foukneme do svící a skladby z něj představí na vánočním koncertě. Zpěvačku Věru Martinovou (zpěv, akustická kytara), doprovodí britský zpěvák, písničkář a kytarista Jamie Marshall (zpěv, akustická kytara), dále Lenka Slavíková (vokály), Radek Hlávka (baskytara, kytara, vokály), Martin Petrásek (cajon). Koncert začíní v 19.30 ve Společenském domě Jilm.

Abonentní představení Husovické betlém
Inspirací jsou lidové vánoční hry a také fakt, že se počátkem 20. století hrávaly vánoční hry i v okrajových čtvrtích Brna. Husovické Betlém je příležitost k zastavení v předvánočním shonu, možnost strávit příjemnou hodinku při hraní, muzicírování a zpívání, při sledování prastarého příběhu o narození Ježíška, o cestě tří králů do Betléma a o Herodesových úkladech. Nechybí ani anděl a čert, ani spousta obyčejných lidiček dobré vůle. A v tomto představení právě všichni „husovičtí" hrají sobě i jiným pro potěšení. Hraje Divadlo Radost Brno v turnovském divadle  19.30 hodin - vstupné v předprodeji 220 Kč, na místě 240 Kč.

Přednáška Krkonošské vánoce
Přednáška PaeDr. Jana Luštince z jilemnického muzea. Slavení vánočních svátků v lidovém, měšťanském, zámeckém i církevním prostředí našich nejvyšších hor. Vstupné dobrovolné.
Koná se v Městském muzeu a galerii Lomnice nad Popelkou od 17 hodin.

Čtvrtek 12. prosince

Vánoční posezení s důchodci
Město Jilemnice, Sbor pro občanské záležitosti a Společenský dům Jilm Vás srdečně zvou na Vánoční posezení s důchodci. K tanci a poslechu hraje Jilemničanka.

Pátek 13. prosince

Program turnovských vánočních trhů je opět bohatý

Zahájení vánočních trhu v Turnově
Městské vánoční trhy na náměstí Českého ráje a ve Skálově ulici s bohatým kulturním programem. Více než 70 prodejců nabídne od pátku do soboty vánoční zboží, ozdoby, rukodělné výrobky, vánoční stromky, pečivo a občerstvení. V kulturním programu se představí žáci místních základních škol a základní umělecké školy, skauti, mažoretky. Na jevišti ve Skálově ulici či v atriu muzea se budou hrát pohádky, tancovat folklór. Zazní koledy, dechovka i moderní písničky, vystoupí různé kapely a interpreti. Podrobný doprovodný program

Vánoční dílna dřevěné hračky v turnovském muzeu
Přijďte se zasnít v době předvánočního shonu od 13 do 17 hodin do Muzea Českého ráje v Turnově a navštivte svět dřevěných hraček. Ve vánoční dílně si budete moci vlastnoručně sestavit dřevěnou hračku - letadélko, lodičku, koníka i jiná zvířátka a současně si je i vymalovat. To vše pod vedením odborného lektora, výrobce dřevěných hraček pana Otakara Fraňka, jehož hračky jsou oceněny titulem Regionální produkt Polabí. Samozřejmě je tu možnost zakoupení již hotové tradiční dřevěné hračky prvotřídní kvality. Muzeum Českého ráje, vstupné: 60 Kč. Stejná akce se koná i v sobotu 14. prosince a v neděli 15. prosince 2013, vždy od 9 do 17 hodin.

Na vánočních trzích ve vrchlabské ZŠ Školní vybrali 75 tisíc na dobrou věc Vánoční trh v ZŠ Školní ve Vrchlabí
Základní škola Školní na Liščím kopci ve Vrchlabí pořádá v rámci projektu Učíme se pomáhat potřebným již jedenácté Vánoční trhy. Žáci společně s pedagogy budou  prodávat vlastnoručně zhotovené výrobky na zimní a vánoční téma. Podrobnosti a fotogalerie

Vánoční koncert pěveckých sborů ZŠ TGM Lomnice
Tradiční vánoční koncert Malého a Velkého pěveckého sboru, účinkuje také Sdružení dobrovolných sboristů, doprovodná kapela Alejmelí, Veronika Niká a Roman Šolc. Koná se v Tylově divadlě Lomnice nad Popelkou od 18.30. Pořadatel ZŠ Lomnice n. Pop. Předprodej vstupenek v ceně 80 a 60 Kč od 2. 12. na www.kislomnice.cz/rezervace a v Informačním středisku na náměstí.

Sobota 14. prosince

Pod dohledem Krakonoše proběhne další ročník Jilemnického jarmarku Jilemnický vánoční jarmark
Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších "frejunků", tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům JILM  bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality jako jsou sejkory, medovina, a další. Článek s fotogalerií z jarmarku

U Janatů ve dvoře v sobotu opět probíhá Libštátský jarmark Libštátský jarmark
Již tradiční vánoční jarmark se koná od 10 hodin v Libštátě u Janatů ve dvoře pod zastávkou Českých drah. Návštěvníci si mohou vybrat a nakoupit z pestré nabídky vánoční výzdoby, rukodělných výrobků nebo drobných dárečků. Článek s fotogalerií z tohoto jarmarku

Adventní koncert sboru Jizeran v Libštátě a v Roprachticích
Pěvecký sbor Jizeran a přizvaní hosté se publiku v době adventu představí v 15 hodin evangelickém kostele v Libštátě. Sbor přednese pásmo krkonošských koled v úpravě Jiřího Hylmara i melodickou Vianočnou omšu Jiřího Josefa Zrunka v úpravě Jaroslava Krčka. Stejný program sbor přednese od 18 hodin i v kostele Nejsvětější trojice v Roprachticích.

Vystoupení folklórního souboru Šafrán v Turnově
Folklórní soubor Šafrán z Jablonce nad Nisou vystoupí v sobotu 14. prosince od 14 hodin u vánočního stromu u Kamenářského domu v Turnově s vánoční hrou „Živý Betlém" a zazpívá koledy. Vstup zdarma.

Vánoční koncert v Rokytnici
Operní vánoční koncert proběhne od 19 hodin v kostele sv. Michaela v Rokytnici nad Jizerou. Divákům zazpívají členové Opery Viva Jan Kolář, Jan Hnyk, Daniel Klánský a Petr Havel.

V Krkonošském muzeu ve Vrchlabí pokřtí knihu Bez vody neuvaříšKřest knihy a Malý vánoční jarmark v Krkonošském muzeu
Ve čtyřech historických domcích Krkonošského muzea na náměstí Míru ve Vrchlabí se v sobotu 14. prosince v 11 hodin koná slavnostní křest knihy Bez vody neuvaříš. Zároveň zde můžete nakoupit drobné vánoční dárky na probíhajícím Vánočním jarmarku.

Lyžařskou sezonu v Harrachově zahájí Yo Yo band i české modelky

Slavnostní zahájení lyžařské sezony v Harrachově
Bude se konat v prostoru dolní stanice lanové dráhy Delta. Kromě perfektní lyžovačky, na první lyžaře letošní sezony bude čekat i velice zajímavý doprovodný program v podobě koncertu skupiny Yo Yo Band, módní přehlídky za účasti českých TOP modelek (například Eliška Bučková či Tereza Fajksová), testování lyží či možnost občerstvení se krkonošským gulášem a koláčky zdarma, ale pořadatelé samozřejmě nezapomněli ani na ty nejmenší lyžaře, i pro ně je přichystána zábava na sněhu. Navíc se bude lyžovat s 30% slevou. Podrobný program

Zahájení sezony ve Skiareálu Horní Domky
V sobotu bude v 10 hodin oficiálně zahájena lyžařská sezona ve Skiareálu Horní Domky u Rokytnice nad Jizerou. Budou se konat závody na bobech a další zábavné akce, určitě se přijde podívat i Pán hor Krakonoš. 

Neděle 15. prosince

Adventní koncert v kostele sv. Václava v Harrachově
V podání smíšeného pěveckého sboru Camponotus z Jilemnice pod vedením paní Lenky Krausové uslyšíte v harrachovském kostele od 16 hodin ty nejkrásnější vánoční koledy, které vás jistě po předvánočním shonu naladí do příjemné sváteční atmosféry. Vstup zdarma.

3. adventní koncert v Turnově
Eva a Bohuslav Lédlovi s dcerami připravili adventní koncert z klasických skladeb a zazní i tři duchovní zpěvy B. Lédla. Kostel Svatého Mikuláše 15.00 hodin - vstupné 70 Kč.

Předvánoční koncert na Sychrově
Folklorní soubor Horačky a děti ze Základní školy v Radostně od 15 hodin zazpívají v zámecké kapli.  

Adventní koncert v Huntířově
V sokolovně Huntířov vystoupí děti ze ZŠ Huntířov, PS T.J. Sokol Huntířov, Eternal Voices a Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod. Začátek v 16.30.

Pondělí 16. prosince

Vánoční náladu přivezou Václav Hybš, Pavlína Filipovská a Karel Štědrý

Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše a jeho hostů
Hlavními hosty letošního Vánočního koncertu 2013 jsou spoluzakladatelé divadla Semafor, úspěšní zpěváci naší populární scény Pavlína Filipovská a Karel Štědrý. Jejich vystoupení doplní zcela noví zpěváci z řad mladé generace - Lucie Zemanová, Tereza Nálevková, Václav Dufek a Štěpán Růžička. V sále KC Golf Semily od 19 hodin. Vstupné: 300 Kč a 250 Kč.

Úterý 17. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ Semily
Na tradičním vánočním koncertě vystoupí mladí hudebníci, zpěváci, divadelníci, tanečníci a také překvapení lze očekávat... V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

Výstava plánů Metelkova mechanického betléma, kladení věnců
Dne 17. prosince si připomeneme 100. výročí od dokončení slavného Metelkova mechanického betlému, jednoho z nejlepších pohyblivých betlémů v Evropě. Součástí oslav bude dne 17. 12. výstavka jen z malé části dochovaných plánů a rozšířené komentáře k betlému. V 15 h položíme kytice na Metelkův hrob na jilemnickém hřbitově (17. prosinec je výročním dnem Metelkova úmrtí.).

Vánoční klub seniorů v Lomnici
Posezení lomnického Klubu seniorů v adventním čase. Přineste si s sebou cukroví k ochutnání. Občerstvení zajištěno.koná se na zámku v Lomnici nad Popelkou - konferenčním sále od 17 hodin. Pořadatel: KIS Města Lomnice n. Pop. a DDM Sluníčko Lomnice n. Pop. 

Středa 18. prosince

Vánoční koncert Musica Fortuna
Čeká vás skvělý host, spousta pohody, vánoční nálady, překvapení a...."
Turnovské divadlo 17 a 19.30 hodin - vstupné 120 Kč v předprodeji v recepci KC Turnov.

Čtvrtek 19. prosince

V železnobrodské sokolovně pořádají Vánoční posezení dříve narozených Vánoční posezení dříve narozených v Železném Brodě
Odbor sociálních věcí města Železný Brod pořádá Vánoční posezení dříve narozených spojené s drobným pohoštěním a doprovodným programem. Akce se koná ve čtvrtek 19. prosince v restauraci Sport (sokolovna) v Železném Brodě. Můžete přijít posedět, zatančit nebo si jen popovídat a načerpat vánoční atmosféru. 

Pátek 20. prosince

Vánoční koncert sboru Jizerka v Jilemnici
Společenský dům Jilm v Jilemnici od 18 hodin. Fotogalerie z letošního prvního vánočního koncertu Jizerky v klášteře sv. Augustina ve Vrchlabí

Zpívání pod vánočním stromem v Železném Brodě
Na náměstí 3. května v Železném Brodě vystoupí od 17 hodin sbory Hvězdičky, Řetízek a dechovka Broďanka.

Sobota 21. prosince

Vánoční koncert PS Antonín Dvořák
Tradiční vánoční koncert známého turnovského pěveckého sboru.
Chrám Narození panny Marie v Turnově 18.00 hodin - vstupné 80 Kč.

Živý betlém v Železném Brodě
Na náměstí 3. května v Železném Brodě od 17 hodin bude v rámci akce rozdáváno Betlémské světlo.

Neděle 22. prosince

Česká mše vánoční v Semilech
Koncert Česká mše vánoční J. J. Ryby sboru Jizeran a Podkrkonošského symfonického orchestru od 18 hodin ve sboru Dr. Karla Farského v Semilech.

4. adventní koncert v Turnově 2013: Jitka Šuranská - housle, zpěv
Z folklóru vyrostlá zpěvačka z jihovýchodní Moravy, která zpívá čistým hlasem s citem pro zpívanou písničku. Na Sboře v Turnově 15.00 hodin - vstupné 70 Kč.

Adventní koncert waldorfské školy v Rokytnici
Adventní koncert waldorfské školy Semily se koná od 16 hodin v kostele sv Michaela.

Pondělí 23. prosince

Tradiční Vánoční koncert v Harrachově
V podání sopranistky Jany Štěrbové zazní od 18 hodin hudba starých mistrů a koledy z celého světa, jež navodí tu správnou vánoční atmosféru nadcházejícího Štědrého dne. Vstupenky v prodeji měsíc předem v Infocentru MÚ Harrachov a jednu hodinu před začátkem koncertu ve vstupním prostoru kostela. Deset procent z výtěžku ze vstupného bude věnováno kostelu.

Živý betlém a ozdávání Betlémského světla v Turnově
Skauti ze střediska Štika Turnov od 17 hodin na turnovském náměstí zazpívají koledy u živého betléma a budou rozdávat Betlémské světlo. Podrobnosti o vánočních akcích turnovských skautů

Úterý 24. prosince

Veselé hradní koledování
Občanské sdružení ochrana Klokočských skal a kastelánka hradu Rotštejn zvou ctěné panstvo na XI. Veselé hradní koledování 24. 12. 2013 od 13 do 15 hodin na hradě Rotštejn v Klokočských skalách. Povídání o Vánocích, cukroví , svařené víno, houbovník... Přineste věci na vánoční stromeček pro zvířátka. Od 14 hodin začíná loutková pohádka od H. T. Hlubučkové Proč se Betlémské skály jmenují Betlémské. Minimální vstupné 25 Kč/ 1 osobu.

Sbor Eternal Voices zazpívá na sklonku Štědrého dne Štědrovečerní zpívání Eternal Voices v Železném Brodě
Komorní sbor Eternal Voices pořádá tradiční Štědrovečerní zpívání na Malém náměstí v Železném Brodě. Můžete přijít načerpat vánoční atmosféru a náladu do zbytku Štědrého dne, akce se totiž koná v úterý 24. prosince od 22.30. 

Rocková Štěpánská zábava odlehčí Vánoce v KC Semily

Středa 25. prosince

SVR - Štěpánská zábava
Povánoční odlehčení s tancem nás čeká na rockovém koncertě SVR. Nejen pro všechny démony a démonky zahraje Semilský Výběrový Rock. V sále KC Golf Semily od 21.00 hod. Vstupné: 90 Kč.

FOTO: V první svátek vánoční v Bozkově především tancovali Štěpánská disco classic v Bozkově
Klasická vánoční diskotéka se koná v bozkovské sokolovně. Hraje Peťák Dj a jeho hosté aneb možná příjde i DJ Baly. Nápoje bude za supervýhodné ceny. Autobus ze semilského náměstí pojede ve 20.45 a zpět po akci. Vstupné 55 Kč. Fotogalerie z akce

Čtvrtek 26. prosince

Vánoční koncert na Sychrově - Vánoce s Vlastimilem Harapesem
Slavnostní večer s českým hercem, tanečníkem, režisérem, tanečním mistrem, choreografem, pedagogem, dlouholetým členem a sólistou baletu Národního divadla v Praze. Večer, jehož program je dramaturgicky zaměřen na Vánoce, večer, ve kterém bude Vlastimil Harapes hovořit i zpívat společně s excelentní operní pěvkyní Emou Hubáčkovou a za doprovodu klavírního virtuosa Vladimíra Župana. Zazní například šansony l´important c´est la rose, Je suis malade, muzikálové Zpívání v dešti, Píseň pro Kristinku, jedna z nejslavnějších vánočních písniček Purpura a další. Účinkují Vlastimil Harapes, český herec, tanečník a režisér, Ema Hubáčková, operní pěvkyně (dramatický soprán), Vladimír Župan, klavírní virtuos, zasl. umělec Ukrajiny, Daniel Rumpík, ředitel Rádia Blaník. Od 16.00 a 18.30 hodin.

Česká mše vánoční v Bozkově
Koncert Česká mše vánoční J. J. Ryby sboru Jizeran a Podkrkonošského symfonického orchestru od 18 hodin v kostele Navštívění Panny Marie v Bozkově. 

Vánoční hra Vavřineček
Společenství mládeže Vavřineček si Vás dovoluje pozvat na pátý ročník vánoční hry, která se uskuteční na svátek sv. Štěpána v jilemnickém kostele od 15 hodin. Před samotnou hrou si budete moct vyslechnout koledy v podání dětského sboru.

Svatoštěpánská bohoslužba v Chuchelně
V kapli sv. Antonína se koná od 15 hodin slavnostní mše svatá.

Štěpánská zábava Funk Corporation - Funky Xmas
KC Turnov - velký sál 20.00 hodin - vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.

O Vánocích znovu proběhne Kufrování s Krakonošem Kufrování s Krakonošem
Oddíl orientačních běžců TJ Spartak Vrchlabí pořádá 26. prosinci akci Kufrování s Krakonošem 2013. Startuje se v 13.30 od fary Československé církve husitské, naproti hotelu Gendorf. Startovné je dobrovolné a kromě kategorií dětí si mohou přijít zazávodit i dospělí. Další podrobnosti

Zvířátkové Vánoce se opět konají v útulku Správy KRNAP ve VrchlabíZvířátkové Vánoce
Správa KRNAP opět i letos pořádá akci Zvířátkové Vánoce. Ta se bude konat ve čtvrtek 26. prosince a sraz účastníků je ve 13.30 před útulkem Správy KRNAP ve Vrchlabí. Při prohlídce útulku se seznámíte se zvířecími pacienty, můžete některým dokonce předat dobroty. Více podrobností o akci

Pátek 27. prosince

Skupina In Touch vánočně rozehraje železnobrodské kino

Seatle Grunge Night - vánoční koncert In Touch a jejich hostů
Vánoční akustický koncert skupiny In Touch a jejich hostů se jmenuje Seatle Grunge Night a koná se v pátek 27. prosince od 19 hodin v KC Kino Železný Brod. Vstupné je dobrovolné.

Vánoční koncert v kostele sv. Vavřince - Musica Bohemica Praha
Tradiční vánoční koncert se koná v jilemnickém kostele sv. Vavřince. Při tomto koncertu se zaposloucháme do nádherných vánočních písní v provedení pražského pěvecké sboru Musica Bohemica z Prahy.

Vánoční koncert na Příchovicích obstará Prague Cello QuartetVánoční koncert na Příchovicích - Prague Cello Quartet
Vánoční koncert v podání violoncellového kvarteta Prague Cello Quartet se uskuteční v kostele sv. Víta na Příchovicích v sobotu 28. prosince 2013 v 18 hodin. V rámci obce Kořenov je zajištěna autobusová přeprava. Více informací  

Sobota 28. prosince

Vánoční koncert Camponotus
Smíšený pěvecký sbor Camponotus pořádá již tradiční vánoční koncert v prostorách budovy bývalého pivovaru.

Dětský karneval v Semilech
Odpoledne plné hudby, tance, smíchu, zábavy a her. Akci moderuje Standa Chatrč Chaloupka, dobrou muziku zajistí DJ Jakub Cubiq Bělík a o soutěže se postará Jíťa Bažantová. V sále KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 50 Kč dospělí a 30 Kč děti.

Kufrování s Krakonošem v Jilemnici
Na sklonku roku je už tradičním závodem v ulicích Jilemnice Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampionů. Účastní se nejmladší kategorie, ale také rodiny s malými dětmi a kočárky. Vypsané jsou tratě s názvy bejbyónbórd, týnejdžři, oupn, a trail-O. Za pořadatelství oddílu OK Jilemnice se startuje z jilemnického náměstí v sobotu 28. prosince od 13.30 do 15.30. Fotogalerie z akce

Neděle 29. prosince

Silvestrovskou snow párty na Benecku 2013

Silvestrovská snow party na Benecku
Ve Vzdušných lázních Benecko u Horní stanice čtyřsedačky Kejnos se na závěr roku 2013 koná Snow Sylvester party. Akce začíná už v neděli 29. prosince v 11 hodin otevřením snow baru, pokračuje i v pondělí 30. prosince hudebními vystoupeními (Lucky Losers, ZŠ a MŠ Benecko) a soutěžemi až do závěrečného ohňostroje v 17 hodin. Fotogalerie z akce

Úterý 31. prosince

Silvestrovský přípitek Skiáků
Silvestrovský přípitek Skiáků v 15 hodin na Hraběnce. Koná se za každého počasí.

34. ročník Novoročního výstupu na Kozákov Středa 1. ledna 2014

36. Novoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 36. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2014 od 9 do 15 hodin. Další informace

Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánka
Na rozhledně bude při té příležitosti účastníkům předán účastnický list s razítkem. Pořádá Klub turistů Tanvald. Fotogalerie z loňského novoročního výstupu

Na Nový rok si udělejte výšlap na Černou studnici

Novoroční výstup na Černou studnici
Koná se od 8 do 16 hodin. Novoroční pamětní listy (diplomy) a odznáčky jsou samozřejmostí. V restauraci bude možné zakoupit tradiční Novoroční česnečku i jiné laskominy k jídlu a pití. Rozhledna bude přístupná za příznivých povětrnostních podmínek, bližší informace na tel. č.: 774 305 830.  

Novoroční výstup na Ještěd
Klub českých turistů - TJ Lokomotiva Liberec opět pořádá 1. ledna 2014 již 39. ročník Novoročního výstupu na Ještěd. Trasa vede po tradiční  schůdné modré turistické značce cca 4 km na vrchol Ještědu, časový  limit v cíli je do 14. hodiny. Prezentace se koná v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD u Turistického informačního centra v době od 8.30 do 11.30 hodin. Podrobné informace 

V Turnově opět chystají Novoroční ohňostrojNovoroční ohňostroj na Lukách
Bohatý kulturní program zakončený ohňostrojem
Luka Turnov 17.00.

Výstavy související s vánočními svátky:

Zahájení výstavy betlémů doplní v Jilemnici ochutnávka čokolád

Králické betlémy v Jilemnici
Krkonošské muzeum v Jilemnici byla 29. listopadu v Erbovním sále zahájena výstava Králické betlémy. Výstavu betlémů doplní ukázky postupů výroby a řezby figurek. Podrobnosti a fotogalerie ze zahájení výstavy

Kouzlo starých Vánoc ve Starém kravíně ve Františkově Kouzlo starých Vánoc ve Starém kravíně
V prostorách Starého kravína ve Františkově se bude konat výstava s názvem Kouzlo starých Vánoc. Zahájena bude v neděli 1. prosince 2013 a budete ji moci navštívit až do 31. března 2014.

Betlémy v Lomnici nad Popelkou
12. ročník tradiční přehlídky betlémů z různých koutů naší republiky i betlémů zahraničních, doplněný o prodej vánočních výrobků. Akce bude zakončena Tříkrálových koncertem jičínského souboru Fidle. Koná se v Městském muzeu a galerii Lomnice nad Popelkou až do 1. ledna 2014.

V Železném Brodě opět můžete obdivovat skleněné betlémy

Skleněné betlémy v Železném Brodě
V letošním roce bude 2. prosince v 16 hodin zahájen již 5. ročník výstavy sklěněných betlémů Aleny Kortanové v Železném Brodě. U příležitosti prvního malého jubilea přináší pořadatelé novinku v podobě komentovaných prohlídek pro organizované skupiny, děti z mateřských a základních škol, ale i veřejnost. Výstavu budete moci navštívit až do 5. ledna 2014. Podrobná pozvánka

Obrazem: Výstavu o současných betlémech zahájil dětský živý betlém Současní betlémáři Podkrkonoší
Vystoupením souboru Špindleráček a ukázkou živého betlému zahájili v jednom z historických domků Krkonošského muzea ve Vrchlabí v pondělí 2. prosince výstavu nazvanou Současní betlémáři Podkrkonoší. Výstavu můžete v historickém domku čp. 224 na náměstí Míru ve Vrchlabí navštívit až do 12. února 2014. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže

Slavnému Metelkovu betlému je letos 100 letSlavnému Metelkovu betlému je letos 100 let
V letošním roce si připomínáme hned tři významná výročí: 160 let od narození Jáchyma Metelky, 130 let od chvíle, kdy začal pracovat na svém životním díle, unikátním mechanickém betlému, a zároveň 100 let od jeho dokončení. Metelkův betlém můžete vidět kdykoliv v návštěvní dny Krkonošského muzea v Jilemnici. Více informací o historii betlému

Souhrny dalších kulturních akcí:

Kde všude v Libereckém kraji si můžete vyzvednout Betlémské světlo?

Betlémské světlo na Turnovsku s vánočními vystoupeními i živým betlémem

Program turnovských vánočních trhů je opět bohatý

Jak probíhala rozsvícení vánočních stromků v Pojizeří

Adventní a vánoční akce v Harrachově

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Adventní akce na hradech a zámcích

Program semilského muzea v prosinci

Přehled prosincových kulturních akcí v Turnově

Přehled prosincových akcí Kulturního centra Golf Semily

Články a fotogalerie z proběhlých akcí:

Na Ještěd na Nový rok vystoupalo téměř patnáct set turistů

Novoroční výstup na Štěpánku si nenechala ujít spousta návštěvníků

Obrazem: Jak probíhal Silvestr v Krkonoších

Obrazem: Silvestrovská snow párty na Benecku

FOTO: Letošní Kufrování s Krakonošem přilákalo rekordní počet 250 běžců

Obrazem: XX. Adventní koncert DPS Vrabčáci s Ivetou Bartošovou

Obrazem: Tradiční setkání lyžníků ve Špindlerově Mlýně

FOTO: V první svátek vánoční v Bozkově především tancovali

FOTO: Kufrování s Krakonošem rozhýbalo malé běžce i ve vánočním čase

Obrazem: Skauti rozdávali Betlémské světlo

Obrazem: Za vánoční písničkou zámeckým parkem

Na vánočních trzích ve vrchlabské ZŠ Školní vybrali 75 tisíc na dobrou věc

Obrazem: Vánoční jarmark znovu zaplnil jilemnické náměstí

FOTO: Libštátský vánoční jarmark U Janatů opět vzbudil velký zájem

Obrazem: Vánoční jarmark ve waldorfské škole

FOTO: Lyžníci bojovali v 6. ročníku vrchlabských závodů postaru

Obrazem: Vánoční jarmark ve Vrchlabí

Obrazem: Výstavu o současných betlémech zahájil dětský živý betlém

FOTO: V semilském muzeu pořádali tradiční vánoční jarmark

Obrazem: Zahájení výstavy betlémů a kreseb Marie Fischerové-Kvěchové

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT