Liberecká knihovna sází studentům čtenářský dvanáctiboj

24.01.2022 21:38:50 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Liberecká knihovna sází studentům čtenářský dvanáctiboj

Novou celoroční čtenářskou výzvu, která chce podpořit studenty připravující se na maturitní zkoušku z literatury, spustila na svých instagramových účtech Krajská vědecká knihovna v Liberci. V průběhu roku se pokusí nabídnout dvanáct děl světové a české literatury způsobem, který studentům pomůže, přitáhne ke čtení a zároveň je bude bavit. Projekt nese název Čtenářský dvanáctiboj aneb #MaKni proti nudě!

„Lidé z Krajské vědecké knihovny stále hledají cesty, jak se ještě více přiblížit ke čtenářům a jak je přilákat k četbě. Nabídka pomoci studentům při přípravě k maturitě bude jistě vítaná, zvlášť v době, která je pro studium komplikovaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje.

Čtenářský dvanáctiboj se odehrává na instagramových účtech knihovny @Lib_rary_ a @knihovnaliberec. Kromě samotného tipu na dílo knihovna nabídne odkazy na doplňující zdroje, filmová, divadelní nebo audio verze a další inspirativní informace. Na konci měsíce si mohou účastníci prověřit získané znalosti v pravidelném kvízu. Pro zájemce je ke stažení leták se seznamem knih na odškrtávání.

Na sociálních sítích je výzva k nalezení pod hashtagy #MaKni #ctenarskavyzva2022 #ctenarskydvanactiboj. Informace o čtenářské výzvě se nalézají i na webu knihovny v sekci Aktuálně. Plný obsah všech textů a příspěvků však bude publikován pouze na obou instagramových účtech knihovny.

„Naším cílem je podpořit zájem studentů o klasickou i novější literaturu, která je velmi často vnímaná jako nudná a nezajímavá, a to takovým způsobem, který osloví co nejširší publikum. Jasnou volbou byl tedy Instagram, poutavé fotografie a snaha o aktivizaci formou diskuze nebo kvízů. Rádi bychom, aby nás v našem úsilí podpořili též učitelé nebo rodiče a projekt doporučovali dál. Připojte se k nám v duchu motta: „Letos pořádně #MaKni, aby pak maturita nezmákla tebe!" a vytvořte si spolu s námi svůj maturitní seznam četby," doplnila ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská knihovna pokřtila znakoknihu Staré pověsti české a moravské
Knihovna Liberec nově nabízí únikovou hru!
Liberecká knihovna dokončila projekt restaurování vzácných tisků
Krajská knihovna obnovuje kampaň na darování knih
Vedení liberecké knihovny přebírá nová ředitelka Dana Petrýdesová
Krajská knihovna od 3. prosince znovu otevřela

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velvary vyřadily Turnov z Mol cupu
Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky

Nejčtenější články

16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
16.08.: Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
17.08.: Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT