Liberecká knihovna se stala Knihovnou roku 2023

15.10.2023 07:18:48 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Liberecká knihovna se stala Knihovnou roku 2023

V letošním ročníku celostátní soutěže Knihovna roku získala ocenění liberecká Krajská vědecká knihovna za projekt Knihovna v Křišťálovém údolí.

Ve čtvrtek 12. října 2023 předal v pražském Klementinu ministr kultury Martin Baxa několika vítězným knihovnám ocenění Knihovna roku 2023. Ocenění uděluje Ministerstvo kultury ČR ve dvou kategoriích - základní knihovna a významný počin v oblasti poskytování knihovnických a informační služeb. V kategorii základní knihovna Liberecký kraj reprezentovala knihovna v malé obci Horní Branná na Semilsku. I když nezvítězila, obdržela z rukou ministra kultury diplom.

V kategorii významný počin uspěla v silné konkurenci Krajská vědecká knihovna v Liberci. Získala ocenění Knihovna roku 2023 za projekt Knihovna v Křišťálovém údolí. Porota tím ocenila spolupráci knihovny v celokrajské kampani Crystal Valley Week a ukázala, že považuje projekt za inspiraci pro další knihovny napříč celou republikou a za vzorový příklad implementace Koncepce rozvoje knihoven v ČR na léta 2021-2027.

„Je to skvělá zpráva. A hlavně je to zpráva o výborné práci všech knihovníků naší Krajské vědecké knihovny. I knihovna může být jen dům plný knih. Ta naše je ale životem pulsující kulturní stánek, kde si nejen vypůjčíte knihy, ale můžete tu absolvovat nejrůznější kurzy, besedy, výstavy a dokonce knihovní ples. Moc děkuji paní ředitelce Daně Petrýdesové a všem knihovníkům a blahopřeji k velkému úspěchu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Udělené ceny si velmi vážíme a vnímáme ji jako závazek pro další období. Děkuji velmi svým spolupracovníkům, bez jejichž nápadů a nasazení bychom projekt nemohli realizovat. A děkuji také kolegům z Crystal Valley Week za inspirativní spolupráci a podporu," dodává ředitelka knihovny, PhDr. Dana Petrýdesová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT