Medaile Vaníčka a Pekařové z atletických šampionátů

21.09.2021 19:17:38 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Medaile Vaníčka a Pekařové z atletických šampionátů

O víkendu 18. a 19. září se uskutečnila dvě mistrovství České republiky. V nedaleké Mladé Boleslavi během celého víkendu bojovaly o medaile žákovské kategorie, odkud si zásluhou Benjamina Vaníčka odváží AC Turnov bronzovou medaili z tyče. V neděli pak hostila Česká Třebová MČR v běhu do vrchu, kde mezi juniorkami nenašla přemožitelku turnovská Jana Pekařová, která si na krk pověsila zlatou medaili.

MČR žáků

V sobotu se jako první z turnovských atletů představila Aneta Marková, která nastoupila do druhého běhu na 100 metrů překážek. Aneta je stále mladší žákyně a mezi staršími soupeřkami si nevedla špatně. Svůj rozběh dokončila na 5. místě v osobním rekordu 15,01 s, což jí stačilo na celkové 13. místo. Aneta se dále představila ve skoku vysokém, kde obsadila také 13. místo za výkon 151 cm.

Další závodnicí na dráze byla Veronika Marková, která nastoupila do prvního rozběhu na 60 metrů, kde v silném protivětru zaběhla 8,12 s a obsadila 20. místo. V neděli zaklekla do bloků na 200 metrů překážek v prvním rozběhu, kde si dosprintovala pro 3. místo v osobním rekordu 30,34 s. Tento výkon stačil na celkové 9. místo.

Do diskařského klání přišla bojovat o co nejlepší umístění Anna Zdena Mikulová. Která se díky třetímu pokusu 32,68 m probojovala do finálové osmičky. V následujících třech pokusech se již nezlepšila a umístila se na 8. místě. Stejné umístění obsadila v neděli v hodu oštěpem. Zde měla nejlepší hod také ze třetí série, který měřil 39,39 metru. Mrzet jí může přešlap dalekého hodu z páté série.

Benjamin Vaníček s trenéry Reichlem a Trejbalem<br />Autor: Archiv TJ TurnovPrvním turnovským žákem, který nastoupil do soutěže, byl Lukáš Zikmund. Svoje první mistrovství republiky zvládl výborně, když ve třetím rozběhu na 300 metrů finišoval v novém osobním rekordu 39,13 s a umístil se celkově na 17. místě. Lukáš bude žákem i příští rok.

Pátým závodníkem hájící barvy AC Turnov byl v sobotu Matěj Hyka na 3000 metrů chůze. Matěj zvládl svůj mistrovský závod na 11. místě, když 7,5 koleček zvládl v novém osobním rekordu 19:18,40 minut.

Na závěr sobotního dne přišlo parádní představení Benjamína Vaníčka ve skoku o tyči. Svěřenec Miroslava Reichla a Milana Trejbala se po utrápených úvodních pokusech dostal do závodní pohody a díky lepšímu zápisu bral bronzovou medaili za výkon 405 cm!

V neděli si svou premiéru odbyla Kateřina Sajdlová na 200 metrů překážek ve druhém rozběhu. Kačka se na mistrovství nominovala s nejhorším časem a nakonec brala 14. místo v novém osobním rekordu 30,76 s.

Následně po dlouhých sprinterských překážkách se konal závod na 1500 metrů překážek, takzvaný steepl, kde se mezi žáky představil Matěj Mařas. Po rychle rozběhnutém závodě došly Matějovi síly a nakonec dokončil závod na 14. místě necelou vteřinu za osobním rekordem v čase 5:02,46 minut.

Běžkyně Jana Pekařová<br />Autor: Archiv TJ Turnov Závěr mistrovství patřil dlouhým štafetám na 4x 300 metrů. Turnovská štafeta žáků byla nasazená do nejsilnějšího prvního rozběhu, kde si nevedla vůbec špatně a doběhla v něm na 6. místě v čase 2:41,31 minut. Štafetu rozběhl Vojtěch Marek, který předával Matějovi Mařasovi, na třetím úseku se představil bronzový z tyče Ben Vaníček a do cíle pak donesl kolík Lukáš Zikmund. Celkově se štafeta umístila na 9. místě.

MČR v běhu do vrchu

V České Třebové se na start MČR v běhu do vrchu postavila mezi juniorkami Jana Pekařová. Ta absolvovala trať o délce 5,7 km se stoupáním a klesáním 350 metrů. Jana se dostala do vedení již v půlce závodu a nenechala se o něj již připravit, když do cíle doběhla s náskokem téměř minuty na druhou závodnici v čase 27:07 minut. Díky tomuto výkonu vystoupala na nejvyšší stupínek a získala zlatou medaili a titul Mistryně České republiky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Krajský přebor juniorstva a dorostu proběhl v Jablonci
Historický úspěch družstva starších žákyň AC Turnov
Memoriál Ludvíka Daňka objektivem Václava Novotného
Eliška Martínková si došla pro juniorský světový bronz!
Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání
Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
Chodkyně AC Turnov mají limity na MS a ME juniorů!
Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT