Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

30.09.2018 18:47:34 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

Cestující využívající veřejnou dopravu v Semilech mohou mít důvod k radosti. Spolu s připravovanou rekonstrukcí semilského vlakového nádraží, včetně modernizace nádražní budovy a stávajícího podchodu, které připravuje Správa železniční dopravní cesty (dále SŽDC), se město Semily chystá na vybudování nového společného dopravního terminálu, který propojí vlakové nádraží s tím autobusovým.

Po mnoha letech příprav a mnoha jednáních tak plánovaná investice v současnosti získává konkrétnější obrysy. Na místě původního autobusového nádraží povede dlouho plánovaný průtah městem.

V srpnu 2018 obdrželo město Semily informaci o zpracování studie rekonstrukce vlakového nádraží SŽDC, po schválení Ministerstvem dopravy dojde k realizaci opravy nástupišť a přemístění obslužné koleje. Náklady na tuto akci dosáhnou přibližně 120 milionů korun. Díky rekonstrukci se cestující dočkají bezpečnějšího přecházení mezi nástupišti, kompletní rekonstrukce podchodu a přemístění obslužné koleje. Kompletní rekonstrukcí projde také nádražní budova, která bude sloužit jako společný dopravní terminál pro vlaky i autobusy.

„Rozhodnutí SŽDC nám umožnilo zkoordinovat přemístění autobusového nádraží do společného dopravního terminálu spolu s projektem oprav nástupišť a plánovaným průtahem, který by výrazně ulevil dopravní situaci v centru města," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Železniční nádraží v Semilech před polednem v úterý 4. září 2018<br />Autor: Petr Ježek O možnosti společného dopravního terminálu jednalo město s Českými drahami a SŽDC již od roku 2017. Variant řešení bylo několik, ale nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta přemístění autobusového nádraží na jižní stranu vlakového nádraží, ovšem za podmínky přesunutí nákladní a odstavné koleje na jeho severní část. S tímto řešením vyslovilo souhlas také Zastupitelstvo města Semily.

„Město Semily do společného dopravního terminálu přispěje vybudováním autobusových zastávek a přestupu na vlakové spojení. Jedná se o doplnění prostoru autobusového nádraží u vlakového," sdělila starostka.

Předpokládané náklady budou známy po vypracování studie a projektové dokumentace. „Ke konečnému výsledku, který je zásadní pro rozvoj města, jsme dospěli díky koordinaci všech investorů včetně Libereckého kraje, investora druhé etapy průtahu městem," doplnila Mlejnková. První etapou jsou okružní křižovatky, dokončené v letošním roce.

Realizace všech jmenovaných investičních akcí je plánována na roky 2021 - 22. Oprava nádražní budovy započne již v letošním roce. Směnu pozemků, potřebnou pro dokončení projektové dokumentace k průtahu městem, schválili zastupitelé na posledním jednání Zastupitelstva města Semily 17. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
Poznámka: Zlevnění jízdného fronty na nástupištích nezpůsobilo
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT