Motorkáři havarovali na Českolipsku a Semilsku

18.06.2023 22:24:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Háje nad Jizerou,Semily,Liberecký kraj

Motorkáři havarovali na Českolipsku a Semilsku

Na Českolipsku a Semilsku havarovali v neděli 18. června dva motorkáři. U obou nehod zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby, aby transportoval řidiče do nemocnic.

Během dopoledních hodin vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala na silnici I. třídy č. 9 na Českolipsku. Oznámení o nehodě přijal operační důstojník na tísňovou linku krátce před půl jedenáctou ze Zdravotnické záchranné služby. „Na vrcholu Chotovického kopce došlo ke střetu osobního vozidla s řidičem motocyklu. Řidič motocyklu zřejmě snížil rychlost a chtěl odbočit vpravo na autobusovou zastávku, za ním jedoucí osobní vozidlo pravděpodobně nedodrželo bezpečnou vzdálenost, a došlo tak ke střetu s motocyklem. Na místě zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Zranění řidiče motocyklu nebyla naštěstí tak vážná, proto byl převezen sanitním vozem do Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. Policisté u řidiče motocyklu nemohli na místě z důvodu jeho zranění provést orientační dechovou zkoušku na alkohol, bude však proveden odběr krve v nemocnici. U řidiče osobního vozidla byl výsledek dechové zkoušky na alkohol negativní. Příčinou a okolnostmi nehody se budou nyní dále zabývat českolipští dopravní policisté.

Další nehoda, ke které vzlétal vrtulník Letecké záchranné služby, se stala před půl třetí hodinou odpoledne na silnici II. třídy č. 292 na Semilsku, a to poblíž místní betonárky. „Řidič osobního vozidla Peugeot jel ve směru na Háje nad Jizerou a zřejmě se rozhodl otočit a jet zpět. V tu dobu však projížděl stejným směrem řidič motocyklu Kawasaki a řidiče osobního vozidla objížděl. Došlo tak ke střetu s osobním vozidlem," popsala nehodu policejní mluvčí.

Řidič motocyklu utrpěl zranění, se kterými byl transportován Zdravotnickou záchrannou službou do liberecké nemocnice. Policisté provedli u obou řidičů orientační dechové zkoušky na alkohol, jejichž výsledky byly v obou případech negativní. Negativní byl i provedený orientační test na návykové látky. I v tomto případě se nehodou budou dále zabývat dopravní semilští policisté.

Foto: Archiv Policie ČR. Ilustrační fotografie

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na silnici u Frýdštejna vytekl olej, následně zde havaroval motocyklista
U Lomnice se srazila dvě auta, zraněno celkem sedm lidí
Hasiči v Lomnici vytahovali krávu ze septiku
Hasiči zasahovali u dopravní nehody převráceného kamionu u Turnova
V Bělé hořelo osobní auto

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT