Aktuality strana 3040
Na Lomnicku byla odhalena varna pervitinu
19.01.2011 | ZPRÁVY | Lomnice nad Popelkou
Semilští kriminalisté odhalili v těchto dnech v rodinném domku na Lomnicku výrobnu pervitinu. Žena ve věku 31 let a muž ve věku 27 let vyráběli a distribuovali drogu zvanou pervitin. | více
Na pojizerské tanečníky čeká pravá plesová sezona
19.01.2011 | KULTURA | Jablonec nad Jizerou
Tance milovní spoluobčané budou mít o příštím a dalším víkendu mnoho příležitostí k ukázání svého umění. Od 21. do 30. ledna se koná v regionu několik desítek plesů a bálů. Přinášíme vám jejich stručný přehled. | více
Soutěžte s hasiči o nejlepší fotku stodvanáctky
19.01.2011 | ZPRÁVY | Liberecký kraj
I v tomto roce bude 11. únor patřit tísňové lince 112. Při této příležitosti připravil HZS Libereckého kraje ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky soutěž pro veřejnost. | více
Nalezeno článků: 30765, zobrazeno: 30391-30400
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Uzavření Sběrného dvora Vesecko na přelomu roku 2025 a 2026
Sběrný dvůr Vesecko bude přechodně uzavřen od úterý 23. prosince 2025 do soboty 3. ledna 2026. V tomto roce bude sběrný dvůr naposledy otevřen v pondělí 22. prosince, znovu se otevře v pondělí 5. ledna 2026. Kompostárna na Vesecku je během zimní sezony každoročně uzavřena. Od prosince do konce března je možné bioodpad předávat na Sběrném dvoře Vesecko.
Zemřel Jan van den Bos – osobnost pro obnovu krkonošských lesů
V minulých dnech nás zastihla smutná zpráva, že 3. listopadu v Nizozemsku zemřel Jan van den Bos. Ten byl bývalým ředitelem nizozemské nadace FACE (Forests Absorbing Carbondioxide Emissions) a jednou z klíčových osobností novodobé historie Krkonošského národního parku. Právě jeho rozhodnutí stálo na počátku mimořádného projektu obnovy krkonošských lesů, které byly v 70. a 80. letech minulého století těžce poškozeny kyselou depozicí. Nadace FACE se v letech 1992-2002 zásadním způsobem podílela na jejich obnově a pomohla nastartovat přechod k přírodě blízkým způsobům hospodaření. Projekt, který byl ve své době světově ojedinělý, znamenal pro Krkonošský národní park obrat a návrat k jeho skutečnému poslání - ochraně a obnově přírody.
Nejnovější články
Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově
Nový most přes řeku Jizeru v Přepeřích se otevřel řidičům i cyklistům
Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
V poslední den roku lákají v Semilech na Silvestrovské bruslení
Tříkrálový koncert rozezní Erbovní sál jilemnického muzea
Nejčtenější články
27.12.: Ohlédnutí za Vánočními řemeslnickými trhy v Turnově 2025
27.12.: Pyrotechnika do národního parku nepatří!
28.12.: V poslední den roku lákají v Semilech na Silvestrovské bruslení
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.