Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

07.07.2020 14:44:06 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna.

„V pondělí po poledni nám přišla výzva k výjezdu z Labského dolu. Mladý turista ve zcela nevhodné obuvi sjel ze skalní vyhlídky do koryta Labe. Utrpěl několik tržných ran na ruce a v obličeji. Problém byl v tom, že se po kluzkých kamenech nemohl dostat z potoka," popsal nehodu Robert Dlouhý, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Záchranáři museli tohoto turistu vytáhnout pomocí lanové techniky a přesvědčit jej, že ve výletních sandálech nemůže pokračovat náročným terénem v túře. „Hned poté jsme museli na Dolní Mísečky pro seniora, který si zlomil nohu v kotníku při hledání hub. A aby toho nebylo málo, jeli jsme zpět do Labského dolu pro zcela vyčerpaného sedmdesátiletého výletníka a transportovali jsme ho takzvaně rakouským vozíkem," uvedl zásahům na sváteční pondělí Robert Dlouhý.

V úterý ráno pak série pokračovala výzvou linky 155 Hradeckého kraje. „Vyrazili jsme do hotelu Martin na Svatém Petru ke starší ženě v bezvědomí. Na místě jí už dával umělé dýchání její manžel. Okamžitě jsme si paní převzali a začali s resuscitací. Po krátké době jsme jí obnovili životní funkce a předali lékaři sanitního vozu z Vrchlabí," uvedl k záchraně života Pavel Cingr, zasahující člen HS Krkonoše.

Pro ženu zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby, ale jeho lékař na místě došel k závěru, že letecký transport není nutný. „Posádka však k nám neletěla zbytečně. Ihned po tomto zásahu jsme dostali hlášení o bezvědomí muže na ubytovně ve Špindlerově Mlýně. Zajeli jsme tam i se sanitkou, která převážela zmíněnou pacientku. Našli jsme muže, který dýchal, ale jinak nereagoval," popsal situaci Pavel Cingr. Muže pak k dalšímu ošetření transportoval prve přivolaný vrtulník.

Horská služba v souvislosti s těmito zásahy varuje před tím, aby se návštěvníci hor vydávali na túry bez patřičného vybavení. „Obuv muže, který se včera zřítil do Labe, byla vhodná maximálně k procházce po městském parku. Něco podobného registrujeme u turistů stále. Všichni by si však měli uvědomit, že u nás jsou turistické trasy náročné a bez kvalitní a pevné obuvi hrozí zranění," důrazně apeloval na turisty Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výjimečné přetížení Sněžky si vyžádalo nasazení ochranných sítí
Na řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?

Nejčtenější články

13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
13.12.: Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT