Podeváté se Semiláci poměří v přípravě kysela
29.11.2019 18:59:39 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily
Už 9. ročník otevřeného mistrovství Semil v přípravě kváskového kysela se koná v sobotu 30. listopadu. Samotné mistrovství bude zahájeno v 17 hodin, ale již od 16 hodin se jednotliví soutěžící mohou registrovat se svými donesenými vzorky.
Všechny vzorky budou do doby hodnocení uchovány při konstantní teplotě a vlhkosti. Aby se dostalo na všechny porotce, je vyžadován minimálně 1 litr doneseného vzorku kysela. Pro soutěžící i ostatní přihlížející bude připraven bohatý kulturní program.
V rámci akce bude rovněž udělena pořádajícím spolkem Cervus Semilensis Cena za kulturní počin roku.
Kam za sportem a zábavou o víkendu 29. listopadu až 1. prosince
Články a fotogalerie z předchozích ročníků:
2018: V Semilech už poosmé vyberou nejlepší kyselo
2017: V Semilech už posedmé vyberou nejlepší kyselo
2016: FOTO: Nejlepší kyselo letos uvařila Lenka Matějková
2015: FOTO: V Semilech popáté vybrali nejlepší kyselo
2014: Odborná porota bude v Semilech vybírat počtvrté nejlepší kyselo
2013: Porota vyhodnotila jako nejlepší kyselo Amár Mečířové
2012: FOTO: Šampionát ve vaření kysela v Semilech znovu všechny pobavil
2011: FOTO: V Pivovaru se ochutnávalo kyselo i loupaly brambory
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
Na Mistrovství České republiky, které proběhlo o víkendu v Ostravě, dosáhla dorostenka Klára Kaděrová z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec výrazného úspěchu. V rozběhu na 60 metrů nejprve zvítězila časem 7.39 s, což znamenalo nový národní rekord. Ve finále suverénně zvítězila, vybojovala zlatou medaili a její čas 7.36 s znamenal opět nový český rekord. Velkou zásluhu na tomto výkonu má její trenér Jiří Randák, který ji dokázal skvěle připravit na její vrcholný závod sezony. Podrobný článek
Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny
Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Nejnovější články
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
Březen je měsícem čtenářů také v Turnově
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Připomínáme si Světový den divoké přírody
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Nejčtenější články
04.03.: Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
02.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
03.03.: Připomínáme si Světový den divoké přírody
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.