Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

19.07.2017 14:55:45 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

Liberecký kraj chystá další vlnu dotací na výměnu zastaralých neekologických kotlů pro domácnosti. Takzvané kotlíkové dotace tentokrát nemusí provázet dlouhé fronty zájemců, protože nově si lidé budou moci žádosti podávat elektronicky. K rozdělení bude pro žadatele připraveno celkem 135 milionu Kč. Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku.

Liberecký kraj v červnu obdržel Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydané Ministerstvem životního prostředí ČR. Na jeho základě se rozeběhne další vlna dotace na výměnu zastaralých neekologických kotlů za ekologické zdroje tepla.

„Podporována bude výměna starých kotlů 1. a 2. emisní třídy za kombinované kotle na uhlí a biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, nebo za kotle výhradně na biomasu," uvádí Radka Loučková Kotasová, krajská radní hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Připojila, že výše podpory se bude lišit v závislosti na druhu pořízeného zdroje tepla. „Částky se budou pohybovat od 75 000 Kč při nákupu kombinovaného kotle až po 120 000 Kč, které se vztahují na pořízení tepelného čerpadla nebo automatického kotle výhradně na biomasu," zkonkretizovala a doplnila, že stejně jako v předešlé výzvě budou bonifikováni žadatelé, kteří žijí v obcích se zhoršenou kvalitou ovzduší. Ti obdrží k celkové výši dotace ještě navíc sedm a půl tisíce korun. Jedná se o Českou Lípu, Doksy, Mimoň, Jilemnici, Liberec, Stráž nad Nisou, Cvikov, Chotovice, Kamenický Šenov, Nový Bor, Okrouhlou, Radvanec, Skalici u České Lípy, Lomnici nad Popelkou, Lažany, Ohrazenice, Přepeře, Turnov a Železný Brod.

Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku. Oproti minulosti úřad přichystal novinku ve způsobu příjmu žádostí. „Pro tuto výzvu bude zvolena varianta elektronického podání žádosti o dotaci, který by měl zajistit její efektivnější a plynulejší podání, než tomu bylo v předchozích výzvách. Elektronickým podáním žádosti na webových stránkách kraje si žadatel zajistí pořadí dle data a času doručení, až poté doručí vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh na podatelnu krajského úřadu osobně či poštou," vysvětlila radní s tím, že doručení listinné části žádosti nebude mít vliv na pořadí.

„Pokud na někoho ze žadatelů v předchozích výzvách kotlíkových dotací nezbyly finanční prostředky, jeho projekt nebyl podpořen a je zařazen do takzvaného „zásobníku projektů", je nutné vzhledem k odlišným podmínkám nového programu v případě zájmu o podání žádosti do podzimní výzvy žádost z předchozích výzev nechat vyřadit a teprve poté podat žádost novou," upozornila na závěr radní Loučková Kotasová.

V průběhu vyhlášené výzvy, tedy v říjnu letošního roku plánuje odbor regionálního rozvoje a evropských projektů semináře pro potenciální žadatele ve vybraných obcích kraje (ORP). Na nich se budou moci zájemci dozvědět, jaké budou podmínky vyhlášeného programu, termíny pro podání žádostí a v neposlední řadě také postup, jak žádost na krajský úřad podat. Podrobnější informace týkající se plánovaných seminářů najdou žadatelé začátkem září na webových stránkách programu http://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace, kde bude nejdříve na konci stejného měsíce zveřejněn také vyhlášený program.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O kotlíkové dotace se strhla na krajském úřadě mela
Liberecký kraj rozdá ve druhém kole kotlíkových dotací přes 14 milionů
Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů
Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mládež HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT