Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

17.01.2021 14:36:25 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

Není to ani rok, co byla demoličními pracemi zahájena stavba veřejného víceúčelového zařízení - Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí. V tuto chvíli je objekt téměř dokončen.

„V objektu se topí, probíhá kompletování řemesel, došlo k osazení sanitárního zařízení, dokončuje se soklování linolea. Z venkovních úprav ještě zbývá dodělat terasu a oplocení. Dále řešíme stanoviska nutná ke kolaudačnímu souhlasu," sdělil aktuální informace investiční technik Miloslav Chrunko z turnovské radnice. Jak dodal, do konce února bude dílo kompletně hotové, v průběhu března proběhne kolaudace.

Od začátku ledna probíhá výběrové řízení na dodavatele vybavení budovy. Osloveny jsou 4 firmy, o vítězi bude rozhodnuto na konci měsíce. „Doufáme, že se vše stihne v termínech, které jsou naplánované. Stěhování by mohlo proběhnout koncem března," nastínila Lenka Meixnerová, ředitelka turnovského Fokusu.

Stavbu částečně dvoupodlažního objektu realizuje firma MBQ, s.r.o. z Prahy. Budova je bezbariérová, vertikální pohyb zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt je citlivě vsazen do prostředí, klientům umožní krásný výhled do údolí řeky Jizery.

Výstavba polyfunkčního centra v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nová budova bude sloužit jako komunitní polyfunkční centrum města Turnova. Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty," přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Objekt bude dostupný pro další organizace i širokou turnovskou veřejnost. Sídlo bude využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (například sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši téměř 18 milionů korun, radnice přispěje z rozpočtu částkou zhruba 4 miliony korun, celkem si nová budova vyžádá 22 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice
Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT