Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

17.01.2021 14:36:25 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

Není to ani rok, co byla demoličními pracemi zahájena stavba veřejného víceúčelového zařízení - Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí. V tuto chvíli je objekt téměř dokončen.

„V objektu se topí, probíhá kompletování řemesel, došlo k osazení sanitárního zařízení, dokončuje se soklování linolea. Z venkovních úprav ještě zbývá dodělat terasu a oplocení. Dále řešíme stanoviska nutná ke kolaudačnímu souhlasu," sdělil aktuální informace investiční technik Miloslav Chrunko z turnovské radnice. Jak dodal, do konce února bude dílo kompletně hotové, v průběhu března proběhne kolaudace.

Od začátku ledna probíhá výběrové řízení na dodavatele vybavení budovy. Osloveny jsou 4 firmy, o vítězi bude rozhodnuto na konci měsíce. „Doufáme, že se vše stihne v termínech, které jsou naplánované. Stěhování by mohlo proběhnout koncem března," nastínila Lenka Meixnerová, ředitelka turnovského Fokusu.

Stavbu částečně dvoupodlažního objektu realizuje firma MBQ, s.r.o. z Prahy. Budova je bezbariérová, vertikální pohyb zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt je citlivě vsazen do prostředí, klientům umožní krásný výhled do údolí řeky Jizery.

Výstavba polyfunkčního centra v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nová budova bude sloužit jako komunitní polyfunkční centrum města Turnova. Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty," přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Objekt bude dostupný pro další organizace i širokou turnovskou veřejnost. Sídlo bude využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (například sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši téměř 18 milionů korun, radnice přispěje z rozpočtu částkou zhruba 4 miliony korun, celkem si nová budova vyžádá 22 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice
Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel
První červnový týden přinese objížďky. Liberecký tunel čeká údržba

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT