Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů

25.10.2023 23:37:15 | Autor: Michal Novák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů

Ještě před deseti lety znamenal výlet do Žďáru nad Sázavou souboj s velmi silným a ambiciózním týmem bojující o první místo v tabulce. Po dlouholeté odmlce je však situace zcela jiná a mladý tým volejbalistů ze Žďáru nad Sázavou sbírá druholigové zkušenosti a krčí se v tabulce bez jediného bodu na posledním místě. Cíl Maloskalských, i přes absenci Chuma, Holubce a Folprechta, byl jasný, a to přivézt si pod Pantheon plných šest bodů a nechat soupeře i nadále bez výhry.

TJ Žďár nad Sázavou - VK Malá Skála 0:3 (-24, -24, -26)

Vývoj na hřišti však neukazoval postavení obou celku v tabulce, volejbalisté z Českého ráje předváděli ve své hře plno nepřesností a ty naopak využívali Žďárští ve svůj prospěch.

Ve všech koncovkách setů Skalští ukázali svou zkušenost, dokázali uhrát důležité míče a díky tomu vyhráli celé dopolední utkání 0:3.

„S tímhle příjmem se můžeme jít klouzat, bez dobrého příjmu nemůžeme hrát středem sítě a hráči v hlavním kůle útočí neustále do plné obrany," konstatoval po prvním zápase kapitán Mařík.

Sestava Malá Skála: Preisler, Anděl, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Novák, Kinský a Zeman.

TJ Žďár nad Sázavou - VK Malá Skála 0:3 (-22,-19,-12)

Vstup do druhého zápasu nebyl o moc lepší než v prvním zápase, hostující hráči celý první set tahali za kratší konec a neustále museli stahovat náskok domácího celku. Ten v průběhu prvního setu s lehkostí přijímal Skalské podání a kvalitním útokem z hlavních kůlů nedával šanci hostům šanci na úspěch.

Koncovka setu byla však opět v režii hráčů z údolí řeky Jizery, kdy několik zákroků v poli a dobrých útoků Maloskalské nakoplo k lepšímu výkonu a set dotáhli do vítězného konce. Další sety již bylo znát kdo přijel jako favorit. S několika bodovým náskokem v každém setu si hráči trenéra Preislera odváží ze Žďáru nad Sázavou celých šest bodů.

„Dnešní volejbal je hlavně o příjmu a servisu, v tomto ohledu se nám druhý zapas povedl lépe, ale nejsem spokojený, máme stále na čem pracovat" konstatoval na konci utkání trenér Preisler.

Sestava Malá Skála: Novák, Anděl, Mařík, Zeman, Macháč, Kinský a libero Bukovjan. Střídali Preisler, Kovář a Pastuch.

Maloskalští volejbalisté se 4. 11. 2023 od 11 a 15 hodin představí na domácí palubovce proti celku z Havlíčkova Brodu. Od 9 a 13 hodin odehraje svá utkání B tým mužů proti hráčům z Jablonce nad Nisou.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům
Jubilejní ročník Fokus Festu se ponese v duchu retro
Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé
Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
19.05.: Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
20.05.: Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT