Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů

25.10.2023 23:37:15 | Autor: Michal Novák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Ještě před deseti lety znamenal výlet do Žďáru nad Sázavou souboj s velmi silným a ambiciózním týmem bojující o první místo v tabulce. Po dlouholeté odmlce je však situace zcela jiná a mladý tým volejbalistů ze Žďáru nad Sázavou sbírá druholigové zkušenosti a krčí se v tabulce bez jediného bodu na posledním místě. Cíl Maloskalských, i přes absenci Chuma, Holubce a Folprechta, byl jasný, a to přivézt si pod Pantheon plných šest bodů a nechat soupeře i nadále bez výhry.

TJ Žďár nad Sázavou - VK Malá Skála 0:3 (-24, -24, -26)

Vývoj na hřišti však neukazoval postavení obou celku v tabulce, volejbalisté z Českého ráje předváděli ve své hře plno nepřesností a ty naopak využívali Žďárští ve svůj prospěch.

Ve všech koncovkách setů Skalští ukázali svou zkušenost, dokázali uhrát důležité míče a díky tomu vyhráli celé dopolední utkání 0:3.

„S tímhle příjmem se můžeme jít klouzat, bez dobrého příjmu nemůžeme hrát středem sítě a hráči v hlavním kůle útočí neustále do plné obrany," konstatoval po prvním zápase kapitán Mařík.

Sestava Malá Skála: Preisler, Anděl, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Novák, Kinský a Zeman.

TJ Žďár nad Sázavou - VK Malá Skála 0:3 (-22,-19,-12)

Vstup do druhého zápasu nebyl o moc lepší než v prvním zápase, hostující hráči celý první set tahali za kratší konec a neustále museli stahovat náskok domácího celku. Ten v průběhu prvního setu s lehkostí přijímal Skalské podání a kvalitním útokem z hlavních kůlů nedával šanci hostům šanci na úspěch.

Koncovka setu byla však opět v režii hráčů z údolí řeky Jizery, kdy několik zákroků v poli a dobrých útoků Maloskalské nakoplo k lepšímu výkonu a set dotáhli do vítězného konce. Další sety již bylo znát kdo přijel jako favorit. S několika bodovým náskokem v každém setu si hráči trenéra Preislera odváží ze Žďáru nad Sázavou celých šest bodů.

„Dnešní volejbal je hlavně o příjmu a servisu, v tomto ohledu se nám druhý zapas povedl lépe, ale nejsem spokojený, máme stále na čem pracovat" konstatoval na konci utkání trenér Preisler.

Sestava Malá Skála: Novák, Anděl, Mařík, Zeman, Macháč, Kinský a libero Bukovjan. Střídali Preisler, Kovář a Pastuch.

Maloskalští volejbalisté se 4. 11. 2023 od 11 a 15 hodin představí na domácí palubovce proti celku z Havlíčkova Brodu. Od 9 a 13 hodin odehraje svá utkání B tým mužů proti hráčům z Jablonce nad Nisou.