Přepeře braly zaslouženě body v Břízkách

11.09.2022 18:28:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním dopoledni se v Břízkách hrálo utkání ČFL mezi domovskou rezervou Jablonce a Přepeřemi, které loni skončily v této soutěži na druhém místě. Hosté vedli po poločase už 0:2, domácí sice v závěru zápasu snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

FK Jablonec B - FK Přepeře 1:2 (0:2)

Na derby dvou sousedů v ČFL byli diváci natěšeni. Dlouho bylo ovšem utkání opatrné a vyrovnané, až v závěru první půle hosté udeřili. Ve 38. minutě si po centru Přepeř před domácí branku dal Surovčík ve spolupráci se Zárybnickým vlastní gól. Ve 41. minutě po rohovém kopu zvýšil na 2:0 pro hosty Nesvadba.

Do druhé půle se snažil domácí trenér Bekakis mužstvo rozhýbat, ale vedlo to jenom ke snížení v 82. minutě, když si na dlouhý Divišův centr naběhl Breda a zavěsil na 1:2. Nakonec domácí nebyli k remíze daleko, ale Rozkovcův trestňák trefil jenom břevno.

„Nezačali jsme zápas dobře, ale Přepeře byly kvalitnější mančaft než minule Kolín. Ze začátku nás hosté moc nepouštěli, probrali jsme se a trošku začali hrát až po dvaceti minutách hry. Na můj vkus máme poměrně dost přihrávek dozadu. Stále se bavíme o tom, že každý hráč ve vápně musí být obsazen na těsno a musí tam být důraz a my dostaneme dva góly ze dvou rohů! Navíc o Jardovi Nesvadbovi víme, že si tam umí naběhnout a stejně ho neobsadíme," uvedl k zápasu domácí trenér Bekakis.

„Od první minuty jsme věděli, co chceme hrát, a hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Většinu zápasu jsme kontrolovali hru a proměněné standardní situace byly jen vyústěním dění na hřišti. Když v 82. minutě domácí snížili, tak jsme se trochu obávali o výsledek. Mrzelo mě to kvůli tomu, že jsme mohli rozhodnout o zápase mnohem dřív. Přečkali jsme těžké zápasy s loňskými medailisty nebo mužstvy sestupujícími z vyšších soutěží," řekl k zápasu trenér Přepeř Zbyněk Houška.

Branky: 82. Breda - 38. vlastní (Zárybnický), 41. Nesvadba. Rozhodčí: Bohata - Řeháček, Mrkáček. ŽK: 2:3 (25. Vošahlík, 62. Štěpánek - 25. Pavlata, 75. Novotný, 90+2. Gebert). FK Jablonec B: Surovčík - Diviš, Munzar, Vošahlík, Zárybnický, Malý, Nykrín, Rozkovec, Stibor, Podzimek, Štěpánek. Náhradníci: Reiner - Linhart, Chládek, Breda, Plechatý, Werani. Trenér: Bekakis Džimis. FK Přepeře: Truksa - Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík, Pavlata, Novotný, Martan, Bulíř, Šulc, Ježek. Náhradníci: Čamrda - Novák, Synek, Bína, Majer, Gebert, Habr. Trenér: Houška Zbyněk.

Ve středu 14. 9. od 16.30 přivítají hráči Přepeř v rámci 2. kola Mol cupu druholigový celek FC Silon Táborsko.