Přepeře uhájily druhé místo a míří do divize, ovšem do skupiny B

19.06.2018 11:21:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře s torzem mužstva přijely do Vísky, kde se zápas odehrával z důvodu rekonstrukce hřiště ve Višňové, s cílem uhrát bod. Ten by jim zaručoval případný postup do divize z druhého místa. To se nakonec podařilo po remíze 2:2, Přepeře tak postupují do divize, zřejmě ale do skupiny B, takže fanoušci přijdou o očekávané derby s Turnovem.

Višňová - Přepeře 2:2 (1:2)

Hned v 1. minutě vyslal Bína do levého křídla Sedláčka, ten odcentroval a Řeháčkovu střelu brankář vyrazil na roh. Ve 4. minutě opět centroval Sedláček, odražený míč se dostal na vápno a Vaníčkovu střelu z voleje vyrazil obránce kousek před brankovou čarou na roh. V 15. minutě napřáhl z 25 metrů znovu Vaníček, ale střela prolétla těsně nad břevnem. V 17. minutě zahrozili domácí, když po rychlém protiútoku po levé straně prolétl nebezpečný centr skrz malé vápno. V 19. minutě se po závaru v domácím vápně míč odrazil k Horáčkovi, jehož pumelici letící k tyči odrazil domácí obránce na roh. Ve 23. minutě Řeháček ve vápně uvolnil Mičku, brankář střelu vyrazil nohou. Za minutu se dostali domácí k rychlému protiútoku po levém křídle, útočník obcházel brankáře Majera, byl faulován a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil domácí kapitán Mazánek 1:0. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Na rohu velkého vápna se do míče opřel Peškar a křížnou střelou vsítil jubilejní 100. gól Přepeř v soutěži - 1:1.

Ve 30. minutě se domácí po dlouhém nákopu dostali do vápna, ale Majer střelu Noska chytil. Ve 35. domácí opět zahrozili z rychlého brejku, tentokrát se střela nevešla mezi tři tyče. V další šanci se objevili opět domácí a jak jinak než z brejku po dlouhém nákopu. Tentokrát Majer střelu Holuba vyrazil na roh. Ve 44. minutě si na vápně zpracoval míč Řeháček, posunul ho Sedláčkovi, a ten se levačkou nemýlil - 1:2.

Ihned na začátku druhé půlky vybojoval na domácí obraně míč Řeháček, dostal se až před brankáře Vykoukala, ale netrefil branku. Ve 49. minutě po autu Krasnického se dostal ke střele ze za vápna Bína a domácí obránce potřetí zachránil na brankové čáře. V 52. minutě si obnovil zranění kapitán Petřík a Přepeře musely přeskupit obranné řady. V 69. minutě Přepeře chybovaly ve středu hřiště, domácí se dostali k centru z levé strany a Dobrovodský hlavou uklidil balón k tyči na 2:2. V 81. minutě unikl po pravé straně Horák, ale na jeho centr do malého vápna Řeháček o kousek nedosáhl. V 91. minutě se po pravé straně prosmýkl Krasnický, předložil míč na malé vápno, ale jelikož Řeháček to měl na dlouhou nohu, tak netrefil branku a utkání skončilo smírně.

„Rozhodl začátek utkání, kdy jsme neproměnili tři vyložené šance, z dalšího průběhu utkání je remíza spravedlivá. Vybojovali jsme důležitý bod, který nás posunul do divize," dodal k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 24. Mazánek z penalty, 69. Dobrovodský - 27. Peškar, 44. Sedláček. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Přepeře: Majer - Krasnický, Vlach, Petřík (55. Horák), Horáček - Mička -Peškar, Bína, Sedláček, Vaníček - Řeháček.

Mužstvo Přepeř opouští Mička (návrat na Moravu kvůli studiu v Olomouci), brankář Koudelka odchází do Sedmihorek. Za něj přichází brankář z divize (Turnov), tři hráči z ČFL (Dobrovice, Benátky), všichni i s ligovým startem.

„Ještě jednáme o příchodu dvou dalších hráčů. Tráva se na novém hřišti zelená, tento týden by se měla poprvé sekat. Na otevření hřiště 4. 8. 2018 přijede Sparta Praha +35. Účast přislíbil i Tomáš Řepka," doplnil ještě informace z klubu Miroslav Kvapil.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Podrobnosti k druhé skupině KP: Semily ukázaly v Sedmihorkách nevídaný obrat, přesto zůstaly poslední