Přepeře v předkole Mol cupu vyřadily Zbuzany

30.07.2018 18:43:09 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním předkole Mol cupu přivítaly Přepeře nejlepší celek jarní části divize, favorizované FK Zbuzany, jejichž dres obléká celá plejáda exligových fotbalistů. Přepeřští fotbalisté na to však nedbali a dokázali postoupit dál po výhře 2:0.

FK Přepeře - FK Zbuzany 2:0 (2:0)

Ve 3. minutě našel Krasnický dlouhým autem Petra Novotného, ten v souboji s Dosoudilem a Ksandrem udržel míč, prostrčil ho do uličky na nabíhajícího Synka, který podél brankáře Víška otevřel skóre. V 5. minutě Marek Sedláček vysunul po pravém křídle Synka, jehož přízemní centr na poslední chvíli uklidil na roh zbuzanský Maleček. V 9. minutě míč odraženému míči dostal Synek, obešel Ksandra i Huňáčka, ale jeho prudkou střelu z vápna srazil skluzem Dosoudil těsně nad břevno. Z následného rohu opět Dosoudil zachránil před Nesvadbou. V 11. min utěvypálil Vojta Novotný z poza vápna, ale střela šla půl metru nad. Ve 12. minutě se po rychlé narážečce Krasnického s Markem Sedláčkem na pravé straně dostal k centru Krasnický, ale Karda před nabíhajícím Synkem odvrátil na roh.

Ve 14. minutě poprvé zahrozili hosté. Na centrovaný trestný kop Ličky nabíhal Dosoudil, ale Nesvadba odvrátil hlavou na rohový kop. Po úvodní čtvrthodině se hra vyrovnala, bojovalo se o střed hřiště. Zbuzany měly častěji míč na kopačkách, ale Přepeře rychlým přistupováním jim znemožňovaly kombinaci, takže se uchylovaly k nakopávaným balónům na Čtvrtníčka s Kalodem. Ve 22. minutě již po několikáté Dosoudil fauloval loktem, tentokrát Synka a zaslouženě obdržel žlutou kartu. Ve 28. minutě vybojoval Synek na půlící čáře míč na Kardovi, postupoval na Dosoudila s Ksandrem, včas přihrál doleva na nabíhajícího Petra Novotného, a ten sám před brankářem nezaváhal - 2:0.

Ve 33. minutě se po rychlé akci k centru z pravé strany dostal Vojta Novotný, Dosoudil místo míče trefil kopačkou Synka do hlavy a rozhodčí odpískal penaltu. K její exekuci se postavil Petr Novotný, jenže míč místo v brance skončil u Hobelantů na zahradě... Ve 35. minutě se na pravé straně uvolnil zbuzanský Huňáček, odcentroval a Přeučil v akrobatické pozici přestřelil. Ve 40. minutě se hosté dostávali do přečíslení, ale Krasnický taktickým faulem zastavil Ličku a obdržel žlutou kartu. Ve 44. minutě se ještě po chybě hostů dostával do šance Marek Sedláček, ale v rozhodující chvíli mu míč utekl až brankáři Víškovi.

Ve 47. minutě po Ličkově rohovém kopu hlavičkoval Dosoudil, ale přestřelil. Ve 49. minutě vybojoval Vojta Novotný balón, zatáhl ho po pravé straně, odcentroval na svého jmenovce Petra, jehož střelu z vápna Víšek kryl. V 65. minutě se po závaru před domácí brankou dostal k míči Laušman, ale přestřelil. O dvě minuty později se k hlavičce dostal Kalod, ale i on se do branky netrefil. V dalším průběhu se Zbuzany snažily dostávat před Hykovu branku nakopávanými balóny na své vysoké útočníky, ale přepeřští hlavičkáři Nesvadba s Petříkem vše odvrátili. V 77. minutě rozehrál přímý kop Peškar na Marka Sedláčka, jehož střelu za tyč odvrátil hostující obránce na roh. V závěru Zbuzany vsadily vše na jednu kartu, ale Přepeřští pozorně bránili a naopak několik slibně rozvíjejících se protiútoků nevyužili.

„Zasloužené vítězství. Proti favoritovi jsme se prezentovali rychlým presinkem a důraznou hrou na což soupeř neuměl zareagovat. Výborný kolektivní výkon, za který zaslouží hráči pochvalu," hodnotil utkání vedoucí mužstva a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 3. Synek, 28. P. Novotný. Rozhodčí: Mrkáček - Kovářová, Horáček, ŽK: 2:3. Diváků: 200. Přepeře: Hyka - Krasnický, Petřík, Nesvadba, Vaníček - V. Novotný, Bína, Mar. Sedláček, Horáček (66. Peškar) - P. Novotný (73. Ježek) - Synek (88. Vrabec). Zbuzany: Víšek - Maleček, Dosoudil, Ksandr, Karda (40. Matějka) - Huňáček (58. Hřebeček), Radosta (46. Laušman), Lička, Přeučil - Kalod, Čtvrtníček.