Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

02.06.2016 19:11:40 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

Město Lomnice nad Popelkou pořádá s partnery 12. ročník Krajského dne koně, který se koná v Tyršově parku a přilehlém okolí v Lomnici nad Popelkou v sobotu 4. června. V rámci krajského dne koně proběhne i 9. ročník oblastního přeboru v drezuře o pohár Českého ráje od 13 hodin.

Hlavní program bude probíhat od 9.30 a začne slavnostním průvodem všech účastníků městem přes Husovo náměstí. Následuje přivítání a defilé účastníků na dětském hřišti, žehnání koním. Příjezd krále Karla IV. s družinou a s překvapením, včetně historické souvislosti s Lomnicí nad Popelkou. Nebude chybět vystoupení koní a jezdců z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, včetně kočárového spřežení, ukázky práce koní s historickou zemědělskou technikou, předvedení chladnokrevných koní ze Zemského hřebčince v Písku, ukázka vozatajských dovednosti se sportovními kočáry, ukázka hry koňského póla, vystoupení ve volném stylu čtveřice koní Miloslava Simandla, ukázka práce s kládou jako soutěžní disciplínou, drezura fríského hřebce v podání Venduly Šponarové, skupinový výcvik fjordských koní, představení spřežení mini horse, barokní jízda dam v sedle, westernové ukázky, kočárová spřežení, vyhlášení soutěže o nejkrásnějšího koně a křest hříběte, společná ukázka několika kočárových spřežení fríských koní, selská jízda a další.

Doprovodný program pro děti bude probíhat v Tyršově parku. Budou zde soutěže pro děti, dovednosti s koňskou tematikou, ježdění na vozech, kočárech i pod sedlem a stánkový prodej jezdeckých potřeb. Celodenně zajištěno bohaté občerstvení.

Pořadatelem je Město Lomnice nad Popelkou s podporou Libereckého kraje, Regionální agrární rady Libereckého kraje. Organizační podpora JK MIRA Hnanice. Akce se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2016

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT