Program ve Šťastné zemi vyvrcholí dřevosocháním a koncertem
20.08.2015 08:19:33 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Radvánovice
Třináct renomovaných sochařů bude v týdnu od 17. do 23. srpna pracovat ve Šťastné zemi před zraky návštěvníků. Připravena bude také sochařská dílna pro rodiče s dětmi. Návštěvníky v neděli 23. srpna od 16 hodin čeká koncert Marka Ztraceného.
„Motorové pily, dláta, kladívka, sekáčky, dřevo máme připravené, téma mají všichni zúčastnění volné, sám jsem zvědav, co pěkného tady vznikne," přiblížil nadcházející akci správce areálu Pavel Faltus. V neděli 23. srpna ve 14 hodin se ve Šťastné zemi uskuteční veřejná dražba uměleckých předmětů. Ty menší si zájemci budou moci hned odvézt na zkrášlení svých zahrad či interiérů, větší jim dovezou. Dražbu bude uvádět redaktor Českého rozhlasu Jan Žíla, ze Šťastné země jsou plánovány i živé rozhlasové vstupy do celostátního vysílání. Výtěžek dražby bude zčásti využit na rozšíření vodních hrátek v areálu. Po celý den zde bude řemeslný trh.
„Oproti loňskému roku jsme zaznamenali patnáctiprocentní nárůst návštěvnosti. Ten se logicky letošními tropickými vedry trochu zastavil, ale i tak myslím, že sezona bude úspěšná. Tahákem je v červnu otevřená replika hradu Trosky, velký ohlas mají nové animační programy, které má na starosti kolegyně Lucie Kolářová. V areálu se stále něco děje, máme výtvarné dílny, tvoření v keltské vesničce, děti dobývají hrad, nebo se všichni mohou vydat na komentovanou prohlídku prožitkového geoparku. Návštěvníci mohou využít také služeb instruktorů v lanovém centru. Hitem jsou stále i nafukovací trampolíny," vypočítal Pavel Faltus.
Do konce prázdnin ve Šťastné zemi probíhají Slavnosti slámy 2015. Areál zdobí tři desítky slaměných soch zobrazující říši zvířat a hmyzu. Příchozí mohou vidět v nadživotní velikosti čtyřmetrovou slaměnou kudlanku nábožnou, velkou vosu, velmi povedené zápasící brouky roháče a další. Samozřejmostí je slaměný hrad, který letos vyrostl v dolní části areálu, jsou tady také bludiště v kukuřici a vodní skluzavka.
RÁMCOVÝ PŘEHLED DALŠÍCH AKCÍ:
* Do 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY.
* 17. - 23. srpna: DŘEVOSOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.
* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevosochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů... Řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě. Vstupné do areálu bude zvýšeno na 150 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (vstupné včetně koncertu Marka Ztraceného).
* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů. Proběhnou i různé soutěže o atraktivní ceny (například o vstupenky do areálu na rok 2016), bude dětská diskotéka, zahrají Waldovy Matušky.
Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu
Související články
Ve Šťastné zemi zahájili tradiční slavnosti slámy
Ve Šťastné zemi chystají tradiční Slamák
Richard Krajčo otevřel sezonu ve Štastné zemi i repliku hradu Trosky
Prázdniny ve Šťastné zemi zahájí Kryštof, dokončena je i replika Trosek
Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých
Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku
Nejnovější články
V semilském muzeu zahájí výstavu Radosti života
Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
Do turnovských škol se vrátilo školní fórum
Nejčtenější články
05.05.: Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
05.05.: Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
05.05.: Do turnovských škol se vrátilo školní fórum
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.