Projeďte se v létě 2022 Pojizerským Pacifikem

15.07.2022 07:14:01 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Víchová nad Jizerou,Martinice,Horní Branná,Vrchlabí,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Krkonoše

Projeďte se v létě 2022 Pojizerským Pacifikem

Svezte se i o prázdninách 2022 historickými vlaky. Vychutnejte projížďku v jedinečné lokálce, navštivte Železniční muzeum v Martinicích v doprovodu hraběte Jana Harracha, užijte si s dětmi populárně naučný program připravený v koordinaci Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí.

Houkání parní píšťaly i cinkot padající závory

Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Jablonec nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou se line se údolím řeky Jizery. Propojuje místa západních Krkonoš, nabízí alternativní možnost dopravy při výletech. Stavbu lokálky inicioval krkonošský politik, mecenáš a podnikatel Jan hrabě Harrach. Provoz byl zahájen roku 1899.

Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je nejvýše položená na trati, jedna s posledních stanic v ČR, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Právě proto byla roku 2016 vyhlášena kulturní památkou. Více se dozvíte v místním Železničním muzeu (otevřeno vždy o víkendech) nebo během procházky po zdejší naučné stezce Nádraží Martinice.

Čtyři soboty se speciálními lokomotivami a doprovodným programem

V sobotu 16. 7. 2022 od 8:30 -15:00 hodin je na programu Polífková pohádka (začátek v 10.00 hodin) - divadelní představení pro děti na peronu Martinického nádraží, výroba vánoční hvězdičky ze skleněných perlí firmy RAUTIS. Na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou pojede historický vlak tažený parní lokomotivou tzv. KAFEMLEJNEK.

V sobotu 30. 7. 2022 od 8:30 -15:00 hodin - komentovaná prohlídka historického nádraží a muzea v Martinicích v Krkonoších, výroba vánoční hvězdičky ze skleněných perlí firmy RAUTIS, naučná stezka s odměnou. Na lokálce pojedou vlaky s historickým motorovým vozem M 131.1541 z roku 1956, kterému se přezdívalo HURVÍNEK.

V sobotu 13. 8. 2022 od 8:30 -15:00 hodin - komentovaná prohlídka historického nádraží v Martinicích s hrabětem J. Harrachem, naučná stezka s odměnou, výroba vánoční hvězdičky ze skleněných perlí firmy RAUTIS. Na trati Martinice - Rokytnice n/Jizerou pojede historický vlak tažený parní lokomotivou tzv. KAFEMLEJNEK (jinak nazývanou také Babička).

V sobotu 27. 8. 2022 od 8:30 -15:00 hodin - kouzelník (11:30 hodin) na dětském hřišti v Jablonci nad Jizerou, výroba vánoční hvězdičky ze skleněných perlí firmy RAUTIS. Na lokálce pojedou vlaky s historickým motorovým vozem M 131.1541 z roku 1956, kterému se přezdívalo HURVÍNEK.

Soutěžte o rodinný pobyt na Labské boudě

Celé léto se můžete zapojit do vědomostního kvízu Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí. Získáte ho na martinickém nádraží. Zvládnete-li zodpovědět všechny otázky o trati Pojizerský Pacifik, pak kvíz opět na nádraží vhoďte do schránky, a tím postupujete do slosování o dvoudenní pobyt na Labské boudě.

Další aktuální informace a jízdní řády běžných i speciálních vlakových spojů jsou zveřejněny na https://www.krkonose.eu/rodinne-soboty-nostalgicke-jizdy-na-pojizerskem-pacifiku

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: První Krkonošský parní víkend 2022
Krakonošovy letní podvečery poosmnácté obsadí jilemnické náměstí
VIDEO: Jízda historickým vlakem z Kořenova do Szklarske Poreby
Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
Obrazem: Krkonošský parní víkend v srpnu 2021
Kraj hodlá na trati z Martinic do Rokytnice zachovat vlakovou dopravu
Obrazem: Duha zářila Legiovlaku při přesunu z Vrchlabí do Martinic
Obrazem: Legiovlak dorazil do Vrchlabí
FOTO: Na prohlídku martinického nádraží dorazil i hrabě Harrach
Obrazem: Krkonošský parní víkend v červenci 2021
Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů 2021
Léto s Pojizerským Pacifikem
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Obrazem: Krkonošský červencový parní víkend 2020
Obrazem: Druhý Krkonošský parní víkend 2019
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Obrazem: Krkonošský parní víkend 2018
Obrazem: Jízda Krakonošova letního parního vlaku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT