Rekordní výhra 16:1 nad Krásnou Studánkou zajistila Přepeřím postup

15.05.2017 16:47:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

Už pět kol před koncem I.A třídy si zajistili postup do krajského přeboru fotbalisté FK Přepeře. V utkání s Krásnou Studánkou sice teprve podruhé na jaře obdrželi gól, ale zato hned 16 jich soupeři nasázeli! Vyhrálo i Rovensko nad Doubím a vystoupalo v tabulce i díky vítězné dohrávce na druhé místo, remízou se Stráží bodoval také Košťálov.

Přepeře - Krásná Studánka 16:1 (7:1)

Hned od začátku nenechali Přepeřští nikoho na pochybách, že se jim povede oslavit postup. Již ve 2. minutě využil Ježek zaváhání brankáře a z úhlu vstřelil svou první branku. V 9. minutě se po kombinaci dostal sám před brankáře Martínek, ale ten jeho střelu vyrazil nohou na rohový kop. Ve 12. minutě unikl po levém křídle Petřík, odcentroval, Ježek zakončil z první a nedal brankáři Vrábelovi šanci - 2:0. O minutu později Ježek vybojoval míč, pláchl obráncům, udělal kličku brankáři a do prázdné branky završil svůj hattrick. V 18. minutě našel Ježek kolmicí Fedorka, který kličkou obešel brankáře a zvýšil na 4:0. Ve 23. minutě se na levé straně velkého vápna dostal k balónu Horáček a jeho prudká střela se od tyče odrazila za záda bezmocného Vrábela - 5:0. Ve 25. minutě předložil míč na velké vápno míč Fedorkovi a jeho přesná střela opět rozvlnila síť - 6:0. Ve 30. minutě po samostatné akci prostřelil Ježek gólmana a zvýšil na 7:0. Ve 34. minutě hosté odcentrovali z levé strany a Smolák hlavou vstřelil čestnou branku Krásné Studánky. Do konce prvního poločasu si přepeřští hráči vypracovali ještě několik šancí, ale góly si schovali až na druhou půlku.

Ve 49. minutě Ježek unikl po křídle, odcentroval a Fedorko donesl balón na prsou až do sítě - 8:1. V 53. minutě vybojoval míč Martínek, udělal kličku brankáři a před prázdnou brankou přenechal míč Vlachovi, aby ten mohl vstřelit svojí první branku v sezoně, a dohnal tak v tabulce střelců oba brankáře Přepeř - 9:1. V 55. minutě zatáhl míč po pravé straně Fedorko, odcentroval na malé vápno a pro Martínka  byla snadná záležitost vstřelit desátou branku. V 58. minutě hosté kopali trestný kop z 25 metrů, hlavičkový souboj vyhrál domácí Kvapil, posunul na Petříka, který našel rozběhnutého Ježka, a ten své sólo bezpečně proměnil. V 60. minutě si naběhl za obranu Martínek, obešel i brankáře a do prázdné branky zvýšil už na 12:1. V 62. minutě se protáhl do vápna Vlach, byl podražen a z nařízené penalty vsítil další branku Nesvadba. V 67. minutě byl ve vápně faulován Ježek a rozhodčí nařídil další penaltu. K její exekuci se postavil za ovací diváků prezident fotbalových Přepeř Kupka a zvýšil na 14:1. V 83. minutě si na dlouhý balón za obranu naběhl Ježek a přehodil brankáře. V 89. minutě založil rychlou akci Kvapil, vysunul Horáka, ten z první prodloužil na nabíhajícího Ježka a pro něho byla lahůdka obejít brankáře a do prázdné branky vstřelit svůj sedmý gól v zápase 16:1. Závěrečný hvizd přivítali hosté s úlevou a byli rádi, že mohli konečně vystoupit z kolotoče, který roztočili hráči Přepeř.

„Jsme rádi, že  pět kol před koncem jsme rozhodli o našem prvenství v I.A třídě. Za to patří všem hráčům velký dík. Dnes zahráli výborně a s chutí si zastříleli. Těšíme se na středu, kdy od 17 hodin přivítáme v semifinále poháru LKFS Sedmihorky," dodal k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 2., 12., 13., 30., 58., 83. a 89. Ježek (7x), 18., 25., 49. Fedorko, 55., 60. Martínek, 23. Horáček, 53. Vlach, 63. Nesvadba z penalty, 68. Kupka z penalty - 34. Smolák. Rozhodčí: Vokřínek - Jacik, Mizera, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Přepeře: Koudelka - Kvapil, Vokáček (82. Baudys), Nesvadba, Petřík - Fedorko (64. O. Horák), Bína, Vlach, Horáček (67. Kupka) - Martínek, Ježek.

Krajská I.A třída, utkání Rovensko - Doubí<br />Autor: Zdeněk Matura Rovensko - Doubí 3:1 (1:0)

Domácí měli od začátku utkání na svých kopačkách. Skóre otevřel ve 32. minutě L. Malý, ale pak na začátku druhé půle prakticky rozhodl zápas dvěma trefami Koubek.

Za stavu 3:0 pak udělal chybu brankář Prokopec, který vyběhl na daleký míč mimo pokutové území a chytil ho. Šel proto předčasně do sprch, ale utkání za něj dochytal Lukáš Bakeš a propustil za svá záda pouze gól Urbana v 78. minutě. Pět minut před koncem byl ještě vyloučen Doubský Rydval za nesportovní chování.

„Mohli jsme dát ještě víc gólů, vládne herní pohoda a užíváme si to," komentoval postup Rovenska po třech výhrách v řadě až na druhé místo trenér Jaroslav Mencl.

Branky: 32. L. Malý, 47. a 54. Koubek - 78. Urban. Rozhodčí: Zboroň - Vydra, Vachek, ŽK: 2:5, ČK: 1:1 (70. Prokopec - 85. Rydval). Diváků: 105. Rovensko: Prokopec - Vítek, Bakeš, Kočí, Štěpnička (57. Pařízek), Mencl, Bangha, Štěpnička, Krejčík (93. Pecka), Němec (69. Pařízek), Koubek (83. Pařík), L. Malý. Fotogalerie z utkání

Košťálov - Stráž p. R. 2:2 (1:0)

Po předchozím bodu ze Stráže nad Nisou chtěl Košťálov bodovat i proti druhé Stráži v soutěži. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Jakub Sádek a těsným vedením domácím skončil i první poločas.

V 54. minutě přidal Sádek druhý gól a vypadalo to, že domácí kráčí k výhře, o to víc, když byl v 56. vyloučen za druhou žlutou kartu strážský Brož. Jak to ale někdy bává, tak se hosté v oslabení více semkli, bojovali a Vinš dokázal dvěma góly v 75. a 77. minutě vyrovnat na 2:2. V 85. minutě byl vyloučen druhý strážský hráč Roll, ale domácí už ani v převaze o dva hráče třetí vítězný gól přidat nedokázali.

Branky: 10. a 54. Sádek - 75. a 77. Vinš. Rozhodčí: Brož - Ouředník, Vokřínek, ŽK: 1:4, ČK: 0:2 (56. Brož, 82. Roll). Diváků: 150. Košťálov: Klazar - Kosina, Vancl, M. Kosina st., Klaban, Grafek (59. Fejfar), Holovič, Cerman, Šalda (86. Móro), Sádek, Janata.

Dohrávka 8. 5.: Stráž n. N. - Rovensko 1:4 (0:3)

Rovenský tým ve sváteční pondělí přijel s plnou sestavou a po přesvědčivém výkonu zvítězil o tři góly. Hattrick si v utkání připsal Filip Koubek.

Branky: 84. Landa - 26. Němec, 36., 50. a 74. Koubek. Rozhodčí: Ouředník - Brož, Dvořák, ŽK: 1:0. Diváků: 20. Rovensko: Prokopec - Vítek, Valentin (60. Pařízek), Kočí, Štěpnička (57. Pařízek), Mencl, Bangha, Štěpnička, Krejčík, Němec, Koubek (76. Pařík), L. Malý (70. Bakeš).