Semilská ZUŠ získá nové prostory

15.02.2023 09:16:19 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská ZUŠ získá nové prostory

Základní umělecká škola Semily na Komenského náměstí se již v dubnu dočká výrazného rozšíření. V sousední budově, která po dobu výstavby nového zařízení sloužila potřebám Mateřské školy Treperka, najdou zázemí keramické dílny, zrcadlový taneční sál i ateliér pro výtvarný obor.

„Stavební práce na úpravě objektu Komenského náměstí čp.146 započaly již na počátku února. Nově zde vzniknou prostory pro rozšíření ZUŠ. V přízemí bude vstupní foyer, keramická dílna a místnost s keramickými pecemi. V prvním patře vznikne taneční sál vybavený zrcadly a speciálním tanečním povrchem (baletizol). Druhé patro budovy se promění v prostor pro výtvarný obor a ve třetím podlaží vzniká menší podkrovní místnost, která své využití najde podle aktuálních potřeb ZUŠ," sdělil Vladimír Bělonohý.

Stavební práce realizuje semilská společnost D-BAU s.r.o. podle projektu turnovské společnosti ACTIVE Projekce s.r.o. Proměna budovy spočívá především v odstranění dětských sociálních zařízení a v demontáži některých příček. Nově se buduje sociální zařízení pro žáky, dochází k přemístění části dveří, opraví se část maleb a budou dokončeny elektro rozvody vč. svítidel.

„Celkové náklady na přestavbu objektu dosáhnou 1,64 milionu korun," doplnil Bělonohý. Práce budou dokončeny v první polovině dubna. Školní rok 2023/2024 již tedy bude probíhat i v těchto nově zrekonstruovaných prostorech.

Nové prostory či jejich část před dokončením můžete vidět v dřívějším článku zde: FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech slavnostně otevřou novou školku pro 110 dětí
FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT