Semilská ZUŠ získá nové prostory

15.02.2023 09:16:19 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská ZUŠ získá nové prostory

Základní umělecká škola Semily na Komenského náměstí se již v dubnu dočká výrazného rozšíření. V sousední budově, která po dobu výstavby nového zařízení sloužila potřebám Mateřské školy Treperka, najdou zázemí keramické dílny, zrcadlový taneční sál i ateliér pro výtvarný obor.

„Stavební práce na úpravě objektu Komenského náměstí čp.146 započaly již na počátku února. Nově zde vzniknou prostory pro rozšíření ZUŠ. V přízemí bude vstupní foyer, keramická dílna a místnost s keramickými pecemi. V prvním patře vznikne taneční sál vybavený zrcadly a speciálním tanečním povrchem (baletizol). Druhé patro budovy se promění v prostor pro výtvarný obor a ve třetím podlaží vzniká menší podkrovní místnost, která své využití najde podle aktuálních potřeb ZUŠ," sdělil Vladimír Bělonohý.

Stavební práce realizuje semilská společnost D-BAU s.r.o. podle projektu turnovské společnosti ACTIVE Projekce s.r.o. Proměna budovy spočívá především v odstranění dětských sociálních zařízení a v demontáži některých příček. Nově se buduje sociální zařízení pro žáky, dochází k přemístění části dveří, opraví se část maleb a budou dokončeny elektro rozvody vč. svítidel.

„Celkové náklady na přestavbu objektu dosáhnou 1,64 milionu korun," doplnil Bělonohý. Práce budou dokončeny v první polovině dubna. Školní rok 2023/2024 již tedy bude probíhat i v těchto nově zrekonstruovaných prostorech.

Nové prostory či jejich část před dokončením můžete vidět v dřívějším článku zde: FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech slavnostně otevřou novou školku pro 110 dětí
FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT