Semilští florbalisté získali na druhém turnaji v Novém Boru alespoň bod

14.10.2016 20:30:26 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Druhý turnaj zavedl semilské florbalisty do Nového Boru a do cesty jim postavil vedoucí tým tabulky z Liberce, proti kterému se jim moc nedaří. Výsledkem ale byl bod za remízu 5:5. Ve druhém zápase narazili na tým ze Šenova, se kterým sehráli vyrovnanou partii, ale nakonec byl soupeř o jedinou branku úspěšnější.

SCC Semily - FBC Bílí Bagři Liberec D 5:5 (2:3, 1:0, 2:2)

Hned od začátku se hrál velmi rychlý a přímočarý florbal. Do vedení Semilákydostala branka Hypšmana ze 3. minuty po přihrávce mladíčka Zemana. Jenže za 20 vteřin již bylo srovnáno. Na začátku 7. minuty pustili soupeře do vedení, které dokázali vymazat v 9. minutě brankou Činovce. Jenže o minutu později opět prohrávali, liberecký útočník se dokázal prosadit po dlouhém výhozu brankáře.

Prostřední třetina ráz utkání nezměnila. Hrálo se nahoru dolu. Akce střídala akci, brejková situace brejkovou situaci, šance šanci. Ale v ani na jedné straně se hráčům nedařilo prosadit se gólově. Hypšman trefil tyč, Šimon břevno a několikrát slibně pálil debutující Michalík, leč neúspěšně. Až v samém závěru v rohu hřiště vybojoval míček Zeman a nahrál před branku Fišerovi, který nekompromisně zakončil střelou pod břevno.

Do poslední části se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3. Jenže Semiláci bohužel nezachytili začátek a v polovině 3. minuty byli opět o gól pozadu. I na tuto branku dokázali zareagovat, kdy se podruhé v zápase prosadil Fišer po přihrávce Michalíka. Oba týmy chtěly vyhrát, tak ani v této části se obraz hry vůbec nezměnil. Podruhé v zápase trefili Semilští tyč a v jasné šanci střelu Šimona zablokoval obránce, a tak opět udeřili Liberečtí. Na začátku 10. minuty dostaly Semily příležitost ve formě přesilové hry, kterou již po deseti vteřinách mazácky využil Michalík, a bylo opět srovnáno. Úplný závěr zápasu byl lehce infarktový, kdy se vítězství na svoji stranu snažily strhnout oba týmy, leč bez úspěchu, a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

„Výborný zápas z obou stran, kterému dělba bodů naprosto slušela. Škoda nevyužitých příležitostí, ale nás podržel vynikající Navrátil v brance. A perfektní výkon předvedl mladý Michalík," takto hodnotil první zápas trenér mužstva Jan Šimon.

Branky: 3. A. Hypšman (T. Zeman), 9. D. Činovec (M. Haleš), 15. M. Fišer (T. Zeman), 34. M. Fišer (M. Michalík), 40. M. Michalík (M. Fišer). Vyloučení: 3:1 (M. Haleš, T. Sábl, J. Šimon). Sestava Semil: D. Navrátil - J. Vocelka, T. Sábl, D. Činovec, M. Haleš - A. Hypšman, J. Šimon, T. Zeman, J. Štěpánek, M. Michalík, M. Fišer, T. Sidenberg.

FBC Lvi Kamenický Šenov - SCC Semily 8:7 (1:0, 4:4, 3:3)

Od začátku utkání domácí drželi míček na svých holích a snažili se o trpělivou rozehrávku, která jim díky výbornému pohybu vycházela. Skóre zápasu otevřela branka z 50. vteřiny. Nutno říct, že to bylo po semilské školácké chybě, kdy špatně vystřídali. Žádnou z šancí poté semilští hráči využít nedokázali.

Stejně špatně začali i prostřední část a už ve 20. vteřině to bylo o dva góly. Za minutu a půl bylo ještě hůře. Opět chyba při střídání, zbytečná ztráta míče a souvislá akce domácích, která vyvrcholila třetí brankou. Semilská reakce naštěstí byla rychlá a už za 30 vteřin se poprvé prosadili, konkrétně Michalík, který v obou zápasech předváděl vynikající výkony. Přesně o minutu později to bylo ještě veselejší, když se po přihrávce Šimona prosadil Sábl. Po těchto gólech se v 6. minutě opět prosadili domácí a odskočili zase o dva góly. Dvě velké šance potom Semily nevyužily. Po střele Hypšmana se už hráči radovali, ale míček šel těsně vedle. Druhou gólovou příležitost zmařil Šimonovi domácí obránce, když zastavil jeho blafák. A tak se prosadili Semiláci trochu šťastně 4 vteřiny před sirénou, konkrétně Fišer po nahrávce Činovce.

Poslední třetina nabídla krásný florbal z obou stran. Ve 4. minutě se podařilo semilským florbalistům vyrovnat, když hattrick dokončil Michalík. V polovině 6. minuty nádhernou kombinaci předvedl celý první útok, na jejímž konci byl Hypšman. Přišla pasáž, ve které měly Semily navrch, jenže přišla už jenom jedna branka opět z hole Hypšmana. Ale i tak se dostali do vedení o dvě branky. Následoval time out domácích. Ukázalo se, že si ho vzali v pravé chvíli, protože již za 20 vteřin vstřelili kontaktní branku. Následně mohlo být vedení opět dvougólové, kdyby Činovec před brankou nahrál zcela volnému Fišerovi. Vzal to však na sebe a domácí brankář ho vychytal. Přišel tak trest na druhé straně, kdy udělali obránci chybu při blokování střely, která prošla až do sítě. Ještě hůře bylo na konci 14. minuty. Sáblovu přihrávku do brejku domácí hráči zachytili a z rychlého protiútoku vstřelili rozdílovou branku.

„Tohle utkání jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel rozhodly drobné chyby. A velký rozdíl byl v efektivitě brejkových situací, kdy je domácí mnohem lépe řešili. My jsme však dělali spoustu chybíček, které nás vždy přibrzdili v zakončení. Ale hlavy nahoru a z tohoto zápasu si vezmem pouze to pozitivní, což nám do dalších zápasů určitě pomůže," zněla slova trenéra po druhém zápase na turnaji.

Branky: 18. M. Michalík (T. Zeman), 19. T. Sábl (J. Šimon), 25. M. Michalík (T. Zeman), 30. M. Fišer (D. Činovec), 34. M. Michalík (T. Zeman), 36. A. Hypšman (J. Vocelka), 41. A. Hypšman (J. Vocelka). Vyloučení: 0:1 (D. Činovec). Sestava Semil: D. Navrátil - J. Vocelka, T. Sábl, D. Činovec, M. Haleš - A. Hypšman, J. Šimon, T. Zeman, J. Štěpánek, M. Michalík, M. Fišer, T. Sidenberg.