Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

29.07.2023 22:55:20 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

Bezmála dva a půl kilometru dlouhý úsek silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou bude mít zcela nový povrch a doplní ho chodníky, autobusové zastávky či opěrné zdi. Liberecký kraj na nedávném mimořádném jednání rady vybral firmu, která rekonstrukci provede.

Je jí společnost BREX, a to za nabídkovou cenu 210 661 000,22 korun včetně DPH. Investorem je společné s Libereckým krajem i město Rokytnice nad Jizerou. Kraj očekává, že by mohl na rekonstrukci získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Stavět by se mělo začít již v srpnu letošního roku. Firma bude mít na dokončení dvě sezony.

„Rekonstrukce silnice v Rokytnici nad Jizerou je další z ukázek dobré spolupráce obcí s krajem při přípravě dopravních staveb, které jsou důležité pro jejich obyvatele. Liberecký kraj je investorem rekonstrukce povrchu, mostů a opěrných zdí. Zaplatíme za tuto část 164 793 947,74 korun včetně DPH. Město se bude finančně podílet na výstavbě chodníků či autobusových zastávek. Tato akce vyjde na 45 867 052,48 korun včetně DPH," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

„Příprava projektu trvala víc než 10 let. Pevně věřím, že obdržíme dotaci z evropských zdrojů, a to konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Žádost budeme podávat znovu, protože u té první jsme nesplnili formální náležitosti projektu. Je to pro nás velké ponaučení pro další stavební akce."

Během rekonstrukce se vymění povrch vozovky, postaví nové propustky, svodidla a vodorovné dopravní značení. Součástí projektu je i rekonstrukce čtyř mostů, výstavba dešťové kanalizace a několika opěrných zdí. Na tyto práce naváže také projekt tzv. humanizace, tedy vybudování chodníků pro pěší či autobusových zastávek. Přispěje to výrazně ke zvýšení bezpečnosti v celém úseku silnice.

„Peníze z evropských zdrojů by nám také měly pomoci financovat další rekonstrukce krajských silnic, a to například komunikaci z Kořenova do Roprachtic za přibližně 131 milionů korun, druhou etapu rekonstrukce silnice II/292 v Benešově u Semil za 160 milionů korun či komunikaci z Lomnice nad Popelkou do Košťálova za zhruba 44 milionů. Jedná se o stavební akce, které budou trvat 2 sezony," uzavřel radní Ulvr.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce silnic v regionu pokračují. Kraj vybral další firmy
Kraj vybral další firmy, které zrekonstruují silnice v regionu
FOTO: Silnice v Benešově u Semil se dočkala první etapy rekonstrukce
Práce v turnovské ulici Antonína Dvořáka postoupí směrem k náměstí
FOTO: Most přes Jizeru v Semilech uzavřen, opravuje se silnice Na Mýtě
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
Na stavbě protihlukové stěny u Paceřic osazují panely
Zobousměrnění nájezdu na I/10 v Ohrazenicích má začít 9. května
Stavební práce na průtahu Libercem intenzivně pokračují
Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT