Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

29.07.2023 22:55:20 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

Bezmála dva a půl kilometru dlouhý úsek silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou bude mít zcela nový povrch a doplní ho chodníky, autobusové zastávky či opěrné zdi. Liberecký kraj na nedávném mimořádném jednání rady vybral firmu, která rekonstrukci provede.

Je jí společnost BREX, a to za nabídkovou cenu 210 661 000,22 korun včetně DPH. Investorem je společné s Libereckým krajem i město Rokytnice nad Jizerou. Kraj očekává, že by mohl na rekonstrukci získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Stavět by se mělo začít již v srpnu letošního roku. Firma bude mít na dokončení dvě sezony.

„Rekonstrukce silnice v Rokytnici nad Jizerou je další z ukázek dobré spolupráce obcí s krajem při přípravě dopravních staveb, které jsou důležité pro jejich obyvatele. Liberecký kraj je investorem rekonstrukce povrchu, mostů a opěrných zdí. Zaplatíme za tuto část 164 793 947,74 korun včetně DPH. Město se bude finančně podílet na výstavbě chodníků či autobusových zastávek. Tato akce vyjde na 45 867 052,48 korun včetně DPH," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

„Příprava projektu trvala víc než 10 let. Pevně věřím, že obdržíme dotaci z evropských zdrojů, a to konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Žádost budeme podávat znovu, protože u té první jsme nesplnili formální náležitosti projektu. Je to pro nás velké ponaučení pro další stavební akce."

Během rekonstrukce se vymění povrch vozovky, postaví nové propustky, svodidla a vodorovné dopravní značení. Součástí projektu je i rekonstrukce čtyř mostů, výstavba dešťové kanalizace a několika opěrných zdí. Na tyto práce naváže také projekt tzv. humanizace, tedy vybudování chodníků pro pěší či autobusových zastávek. Přispěje to výrazně ke zvýšení bezpečnosti v celém úseku silnice.

„Peníze z evropských zdrojů by nám také měly pomoci financovat další rekonstrukce krajských silnic, a to například komunikaci z Kořenova do Roprachtic za přibližně 131 milionů korun, druhou etapu rekonstrukce silnice II/292 v Benešově u Semil za 160 milionů korun či komunikaci z Lomnice nad Popelkou do Košťálova za zhruba 44 milionů. Jedná se o stavební akce, které budou trvat 2 sezony," uzavřel radní Ulvr.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce silnic v regionu pokračují. Kraj vybral další firmy
Kraj vybral další firmy, které zrekonstruují silnice v regionu
FOTO: Silnice v Benešově u Semil se dočkala první etapy rekonstrukce
Práce v turnovské ulici Antonína Dvořáka postoupí směrem k náměstí
FOTO: Most přes Jizeru v Semilech uzavřen, opravuje se silnice Na Mýtě
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
Na stavbě protihlukové stěny u Paceřic osazují panely
Zobousměrnění nájezdu na I/10 v Ohrazenicích má začít 9. května
Stavební práce na průtahu Libercem intenzivně pokračují
Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT