Stříbrná Gábina má další malý globus

19.03.2017 21:13:29 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Stříbrná Gábina má další malý globus

Téměř po čtyřech měsících se v neděli jely poslední závody letošního Světového poháru biatlonistů, byly to závody s hromadným startem žen i mužů a přinesly další úspěchy českým závodníkům. V závodě žen to byla opět Gabriela Koukalová, která vybojovala druhé místo a na konci sezony potěšila krásným čtvrtým místem Veronika Vítková. Při špatné formě Dahlmeierové to Gábině stačilo na zisk malého glóbusu za závody s hromadným startem.

Závodu se zúčastnily tři úspěšné jablonecké biatlonistky - Koukalová, Vítková a Eva Puskarčíková. Od samého začátku se na špici usadila nejen Gábina, ale i Veronika, zatímco Eva pomalu ztrácela v úvodním běhu. I tak všechny tři české biatlonistky zvládly úvodní položku vleže bez větších potíží. Za první Američankou Dunkleeovou odjížděla na čtvrtém místě Koukalová, sedmá byla Vítková a devátá Puskarčíková. Naopak vítězka Světového poháru Laura Dahlmeierová musela na trestné kolo a odjížděla dvanáctá. Evě to dobře nejelo a propadala se dolů pořadím, a když přidala dvě chyby na střelnici, tak bylo jasné, že z čela odpadla.

Čelo tvořilo sedm závodnic, z toho dvě Češky - Gábina a Verča. Závodnice dojely na druhou střelbu vleže. Z vedoucí sedmičky musela na trestné kolo pouze Koukalová, která se tak propadla na desátou příčku. Naopak čistě střílela Veronika Vítková, která už jela na třetím místě. Podruhé na střelnici chybovala Laura Dahlmeierová a znovu se pořadím sunula dolů.

Gabriela Koukalová se postupně dostávala špici pelotonu a po poslední střelecké položce odjížděla na prvním místě domácí Tiril Eckhoffová a v patách jí byla Gabriela Koukalová. Pouhá vteřina byla mezi oběma biatlonistkami. Na stíhání Norky už ale česká biatlonistka neměla síly. Eckhoffová si tak s přehledem jela pro druhé vítězství v letošní sezoně. Norskou vlajku si vzala už před příjezdem do cílové rovinky, mohla si to dovolit.

A jelikož Koukalová do cíle spěchala na druhém místě, Dahlmeierová potřebovala k udržení prvního místa dojet na třetím místě. Za čtvrté už by obě biatlonistky měly stejný počet bodů a glóbus by díky většímu počtu vítězství v hromadném závodu získala Koukalová. Jenže Dahlmeierová byla od třetího místa daleko. Znovu to v Oslu nebyl její den, třikrát kroužila po trestném kole a v posledním kole už svůj boj vzdala - dojela devátá.

Koukalová tak získala už osmý malý glóbus kariéry, navíc má i jeden velký za celkové vítězství Světového poháru, který získala v minulé sezoně.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 34:23,1 (1 trest. okruh), 2. Koukalová (Česko) -22,6 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -34,5 (2), 4. Vítková (Česko) -36,1 (2), 5. Hildebrandová (Něm.) -39,0 (1), 6. Laukkanenová (Fin.) -40,0 (2), 7. Bescondová (Fr.) -43,4 (3), 8. Domračevová (Běl.) -48,5 (2), 9. Dahlmeierová (Něm.) -54,2 (3), 10. Džimová (Ukr.) -57,9 (1), ...25. Puskarčíková (Česko) -2:25,8 (2).

Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 5 závodech): 1. Koukalová 265, 2. Dahlmeierová 254, 3. Mäkäräinenová 207, 4. Džimová 162, 5. Wiererová (It.) 156, 6. Dorinová Habertová (Fr.) 147, ...10. Puskarčíková 124, 20. Vítková 95.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Gabriela Koukalová opět na stupních vítězů
Ondra Moravec se dočkal, má stříbro
Gábina má kompletní sbírku medailí z MS
Gabriela Koukalová – jistota na stupních vítězů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT