Třetí přednáška v lomnickém muzeu je o hudbě ve výtvarném umění

22.03.2024 09:19:32 | Autor: as, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Lomnice nad Popelkou

Třetí přednáška v lomnickém muzeu je o hudbě ve výtvarném umění

V pořadí třetí přednášku nazvanou Hudba ve výtvarném umění od romantismu k moderně pořádají v lomnickém muzeu. Uskuteční se ve čtvrtek 28. března od 17 hodin a pořadem provede Kristýna Hochmuth (Brožová) - historička umění, kurátorka sbírky grafiky a kresby v Národní galerii v Praze, editorka.

Kristýna Hochmuth se specializuje na umění 19. století a počátku 20. století a problematiku česko-francouzských vztahů. Vyučuje studenty kulturní historii a dokumentaci památek na FF UJEP v Ústí nad Labem. Pochází z Lomnice nad Popelkou.

V základní rovině je výtvarné umění spojeno s hudbou prostřednictvím portrétů či pomníků významných hudebníků a skladatelů. Nicméně k prolínání těchto dvou oborů může docházet také jiným způsobem, což bude během přednášky ukázáno na díle slavných českých i světových malířů a sochařů.

Každý z autorů bude zastupovat vybrané téma, které má spojitost s hudbou: Josef Mánes (ilustrace písní), James Whistler (barevná nokturna), Josef Václav Myslbek (mytický nástroj), František Kupka (Bachova fuga), Pablo Picasso (hudební zátiší), Yves Klein (monotónní symfonie). Zároveň budou krátce představena i nejvýznamnější díla těchto umělců a střípky z jejich života.

Akce se koná k Roku české hudby. Vstupné bude opět dobrovolné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Druhá přednáška muzejního cyklu je o mincích vévody Albrechta
Jarní muzejní přednášky v Lomnici zahájí Petra Zíková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT