Třetí ročník seriálu Motocross cup startuje na začátku dubna

25.03.2015 16:26:04 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Třetí ročník seriálu Motocross cup startuje na začátku dubna

Motocyklový seriál Motocross cup se letos koná již potřetí, ale poprvé je jeho mediálním partnerem zpravodajský portál Naše Pojizeří. V seriálu totiž startuje hodně jezdců, kteří žijí v našem kraji. Seriál bude zahájen již 4. dubna a jeho součástí je letos sedm jednotlivých závodů!

I když Trutnov není úplně v oblasti kolem Jizery, právě hodně jezdců z Pojizeří se na tyto motokrosové závody vypraví. Letos jednotlivé závody navštíví různé tratě, úvodní závod vás čeká v Trutnově a již o týden později 11. dubna se pojede druhý bodovaný závod v Benátkách nad Jizerou.

„Čeká nás už třetí ročník a my doufáme, že konečně začne jezdit alespoň sto jezdců na každý závod, také doufáme v hojný počet mladých závodníků. Snažíme se dělat první poslední a chceme se rovnat kvalitou republikovým závodům. Jsme připraveni rozdat i finanční odměny pokud přijede dost závodníků, zároveň budeme dbát na kvalitně upravené tratě a také na bezpečnost závodníků. I když se všechny závody nebudou konat přímo v Pojizeří, hodně jezdců z této oblasti náš seriál pravidelně navštěvuje a my jsme rádi za mediální partnerství vašeho portálu," uvedl pro Naše Pojizeří jeden ze členů realizačního týmu Ladislav Stránský.

Po každém závodě se budete moci těšit na podrobnou reportáž a také na výsledky jednotlivých kategorií. Motocross cup zahrnuje velký počet kategorií, od malých dětí 50ccm, 65ccm a 85ccm přes klasické kategorie MX1 a MX2 a dočkají se i veteráni nad 40 let. Právě tato kategorie byla v posledních dvou letech nejvíce obsazena. I diváci si přijdou na své, protože seriál má kategorii pro licenční, tedy vrcholné závodníky tohoto krásného sportu.

Poutací video Motocross cup 2015:

Další informace najdete na webu Motocross cup a také na facebooku.

Jednotlivé závody:

4. 4. Trutnov
11. 4. Benátky nad Jizerou
2. 5. Dolní Bousov
30. 5. Nová Paka
6. 6. Městečko Trnávka
12. 9. Bogatynia
3. 10. Benátky nad Jizerou

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Související články:

Obrazem: V Martinicích soupeřili o body do šampionátu v motoskijöringu

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT