Obrazem: V Martinicích soupeřili o body do šampionátu v motoskijöringu

20.02.2015 21:27:47 | Autor: Martin Král, Josef Vašíček a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice

Obrazem: V Martinicích soupeřili o body do šampionátu v motoskijöringu

V Martinicích v Krkonoších se v sobotu 14. února konaly závody v motoskijöringu. Oproti minulému roku kdy se odjel jen jeden závod mistrovství republiky, byly podmínky pro organizátory z Endura Martinice o něco příznivější, i když i letos sněhu bylo velice málo.

První den se odjel hobby závod a také jeden z prestižních závodů mistrovství republiky, motoskijöringu, tedy závodu kdy se za motorkářem drží na provazu lyžař. Celé klání doprovázeli bouřlivým povzbuzováním fanoušci. Pro ně organizátoři připravili skvělé zázemí.

Videoreportáž přináší Televize Krkonoše - www.televize-krkonose.cz:


„Plán na uspořádání MČR se připravuje vždy koncem listopadu předchozího roku a to na schůzi všech pořadatelů a představitelů Autoklubu, kde se rozhodne, komu a jaký datum se přidělí podnik mistrovství ČR v motoskijöringu. Tentokrát jsme jeli s naší „družinou" do Letohradu, kde nám byl přidělen termín neděle 1. 2. 2015. Koncem ledna nám dokonce napadl sníh, ale bohužel pod sněhem bylo bláto a na podobnou akci musí být zem řádně promrzlá, takže jsme museli závody zrušit. Další termín a to poslední možný jsme dostali na 14. 2. 2015 a tentokrát to vypadalo, že vše proběhne v pohodě, země promrzla, sníh napadl tak akorát, ale čtyři dny před závody se oteplilo a sníh nám začal mizet před očima. Nezbývalo než povolat techniku a sníh začít navážet, aby se závody mohly uskutečnit. Nakonec se vše povedlo, trať splnila podmínky AČR a jak MČR tak hobby závod se podařilo odjet," vysvětlil anabázi pořádání letošního závodu v Martinicích Robert Vancl. 

 Už během kvalifikačních jízd se sníh vyjížděl až na hlínu a trať byla stále obtížnější. Ale s jejími nástrahami se jezdci i jejich lyžaři statečně prali. V kvalifikaci potvrdili svoji letošní vynikající formu úřadující mistři ČR Mohaupt s Hotovým. Ani v jedné z jízd je jejich soupeři nedokázali porazit. Dva bonusové body za druhé místo získali předloňští mistři Mňuk s Langerem a jeden bod mistři z roku 2012 Sládek s Čížkem.

MČR v motoskijöringu Martinice 2015Ve finálové jízdě začali nejlépe Mňuk s Langerem, ale Mohaupt s Hotovým i Sládek s Čížkem se nechtěli smířit s místem za nimi. Brzy se první tři jezdci vzdálili svým dalším soupeřům. Až do poloviny závodu Mňuk s Langrem odolávali všem útokům Mohaupta s Hotovým. Ale v pátém kole už byli letošní suveréni mistrovství na čele a dokázali tak vyhrát i třetí letošní závod. V posledních kolech se ještě Sládek s Čížkem snažili dostat na druhou pozici, ale Mňuk s Langrem svoji pozici uhájili.

Pořadí závodu: 1. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový (Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T) 10:19,35, 2. Josef Mňuk - Filip Langer (Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T) 10:22,80, 3. Josef Sládek - Petr Čížek (Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T) 10:25,51, 4. Patrik Šroler - Miroslav Šroler (SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T) 11:00,23, 5. Václav Malkus - Ondřej Fanta (SMS Jižní Čechy, Yamaha 450 4T) 11:07,47, 6. Michal Plíhal - Radim Faigl (SMS Pardubice, Suzuki 450 4T) 11:19,68.

V seriálu MČR si Mohaupt s Hotovým upevnili vedení v tabulce s 66 body a mají tak dobře nakročeno k obhajobě loňského titulu. Za nimi jsou Mňuk s Langerem s 53 body a Sládek s Čížkem s 50 body.

V doplňkovém závodu Orlického poháru kvalifikaci překvapivě vyhráli Matyk s Poulem. Ale finále už bylo ve znamení úspěšných jezdců Poháru. Od startu jeli na čele Kavka se Sabotou a dokázali finále vyhrát s nepatrným náskokem před dalšími posádkami.

Pořadí závodu: 1. Jiří Kavka - Pavel Sabota (SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T) 6:51,68, 2. Zdeněk Vetešník - Jaroslav Procházka (MX Dalečín, Honda 250 2T) 6:52,76, 3. Tomáš Krejsa - Jaroslav Brůna (SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T) 6:53,82.

MČR v motoskijöringu Martinice 2015<br />Autor: Pavel Chymek V Orlickém poháru je pořadí stejné, jako v martinickém finále. Vedou Kavka se Sabotou (50 bodů), na druhé pozici jsou Vetešník s Procházkou (47 bodů) a Krejsa s Brůnou (40 bodů). Až poslední závod v Dobřanech definitivně rozhodne o pořadí v seriálu.

„Nakonec bych jako vždy chtěl poděkovat za pomoc všem pomocníkům s lopatami, p. J. Bucharovi za půjčení pozemků, klukům Lukešovým, Haškovým a p. Bönischovi za odvedenou práci s technikou a taky všem, co nás přišli podpořit," dodal Vancl za tým Enduro Martinice.

Druhý den měli v Martinicích pořádat ve stejném areálu horseskijöring, tedy závody kdy kůň táhne lyžaře, ale oteplení bylo již takové, že se celá louka proměnila v blátivou kaluž a bohužel museli tuto akci zrušit. „Je to škoda, protože na tuto akci bylo přihlášeno 16 koní a to by bylo nejvíce za pět let, co jsme začali horseskijöring pořádat. Ale takový je život: jednou jsi nahoře, jednou dole, tak snad se příští rok zadaří," komentoval za pořadatele Robert Vancl.

FOTO: Krkonošský pohár v autoskijöringu pokračoval v Roprachticích

FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

Předchozí ročníky martinického motoskijöringu:

2014: FOTO: Natěšení jezdci se v Martinicích dočkali závodů v motoskijöringu

2013: FOTO: Letošní motoskijöring v Martinicích byl součástí českého šampionátu

2012: Adrenalinový motoskijöring se jel v Martinicích už potřetí

2011: FOTO: V Martinicích poprvé jezdili lyžaři tažení koňmi

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní pořadí MČR | Kompletní pořadí Orlický pohár

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Přepeřích havarovala opilá cyklistka
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Soutěž Vesnice roku se kvůli koronaviru letos ruší
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

Nejčtenější články

07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
09.04.: Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT