Obrazem: V Martinicích soupeřili o body do šampionátu v motoskijöringu

20.02.2015 21:27:47 | Autor: Martin Král, Josef Vašíček a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice

Obrazem: V Martinicích soupeřili o body do šampionátu v motoskijöringu

V Martinicích v Krkonoších se v sobotu 14. února konaly závody v motoskijöringu. Oproti minulému roku kdy se odjel jen jeden závod mistrovství republiky, byly podmínky pro organizátory z Endura Martinice o něco příznivější, i když i letos sněhu bylo velice málo.

První den se odjel hobby závod a také jeden z prestižních závodů mistrovství republiky, motoskijöringu, tedy závodu kdy se za motorkářem drží na provazu lyžař. Celé klání doprovázeli bouřlivým povzbuzováním fanoušci. Pro ně organizátoři připravili skvělé zázemí.

Videoreportáž přináší Televize Krkonoše - www.televize-krkonose.cz:


„Plán na uspořádání MČR se připravuje vždy koncem listopadu předchozího roku a to na schůzi všech pořadatelů a představitelů Autoklubu, kde se rozhodne, komu a jaký datum se přidělí podnik mistrovství ČR v motoskijöringu. Tentokrát jsme jeli s naší „družinou" do Letohradu, kde nám byl přidělen termín neděle 1. 2. 2015. Koncem ledna nám dokonce napadl sníh, ale bohužel pod sněhem bylo bláto a na podobnou akci musí být zem řádně promrzlá, takže jsme museli závody zrušit. Další termín a to poslední možný jsme dostali na 14. 2. 2015 a tentokrát to vypadalo, že vše proběhne v pohodě, země promrzla, sníh napadl tak akorát, ale čtyři dny před závody se oteplilo a sníh nám začal mizet před očima. Nezbývalo než povolat techniku a sníh začít navážet, aby se závody mohly uskutečnit. Nakonec se vše povedlo, trať splnila podmínky AČR a jak MČR tak hobby závod se podařilo odjet," vysvětlil anabázi pořádání letošního závodu v Martinicích Robert Vancl. 

 Už během kvalifikačních jízd se sníh vyjížděl až na hlínu a trať byla stále obtížnější. Ale s jejími nástrahami se jezdci i jejich lyžaři statečně prali. V kvalifikaci potvrdili svoji letošní vynikající formu úřadující mistři ČR Mohaupt s Hotovým. Ani v jedné z jízd je jejich soupeři nedokázali porazit. Dva bonusové body za druhé místo získali předloňští mistři Mňuk s Langerem a jeden bod mistři z roku 2012 Sládek s Čížkem.

MČR v motoskijöringu Martinice 2015Ve finálové jízdě začali nejlépe Mňuk s Langerem, ale Mohaupt s Hotovým i Sládek s Čížkem se nechtěli smířit s místem za nimi. Brzy se první tři jezdci vzdálili svým dalším soupeřům. Až do poloviny závodu Mňuk s Langrem odolávali všem útokům Mohaupta s Hotovým. Ale v pátém kole už byli letošní suveréni mistrovství na čele a dokázali tak vyhrát i třetí letošní závod. V posledních kolech se ještě Sládek s Čížkem snažili dostat na druhou pozici, ale Mňuk s Langrem svoji pozici uhájili.

Pořadí závodu: 1. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový (Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T) 10:19,35, 2. Josef Mňuk - Filip Langer (Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T) 10:22,80, 3. Josef Sládek - Petr Čížek (Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T) 10:25,51, 4. Patrik Šroler - Miroslav Šroler (SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T) 11:00,23, 5. Václav Malkus - Ondřej Fanta (SMS Jižní Čechy, Yamaha 450 4T) 11:07,47, 6. Michal Plíhal - Radim Faigl (SMS Pardubice, Suzuki 450 4T) 11:19,68.

V seriálu MČR si Mohaupt s Hotovým upevnili vedení v tabulce s 66 body a mají tak dobře nakročeno k obhajobě loňského titulu. Za nimi jsou Mňuk s Langerem s 53 body a Sládek s Čížkem s 50 body.

V doplňkovém závodu Orlického poháru kvalifikaci překvapivě vyhráli Matyk s Poulem. Ale finále už bylo ve znamení úspěšných jezdců Poháru. Od startu jeli na čele Kavka se Sabotou a dokázali finále vyhrát s nepatrným náskokem před dalšími posádkami.

Pořadí závodu: 1. Jiří Kavka - Pavel Sabota (SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T) 6:51,68, 2. Zdeněk Vetešník - Jaroslav Procházka (MX Dalečín, Honda 250 2T) 6:52,76, 3. Tomáš Krejsa - Jaroslav Brůna (SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T) 6:53,82.

MČR v motoskijöringu Martinice 2015<br />Autor: Pavel Chymek V Orlickém poháru je pořadí stejné, jako v martinickém finále. Vedou Kavka se Sabotou (50 bodů), na druhé pozici jsou Vetešník s Procházkou (47 bodů) a Krejsa s Brůnou (40 bodů). Až poslední závod v Dobřanech definitivně rozhodne o pořadí v seriálu.

„Nakonec bych jako vždy chtěl poděkovat za pomoc všem pomocníkům s lopatami, p. J. Bucharovi za půjčení pozemků, klukům Lukešovým, Haškovým a p. Bönischovi za odvedenou práci s technikou a taky všem, co nás přišli podpořit," dodal Vancl za tým Enduro Martinice.

Druhý den měli v Martinicích pořádat ve stejném areálu horseskijöring, tedy závody kdy kůň táhne lyžaře, ale oteplení bylo již takové, že se celá louka proměnila v blátivou kaluž a bohužel museli tuto akci zrušit. „Je to škoda, protože na tuto akci bylo přihlášeno 16 koní a to by bylo nejvíce za pět let, co jsme začali horseskijöring pořádat. Ale takový je život: jednou jsi nahoře, jednou dole, tak snad se příští rok zadaří," komentoval za pořadatele Robert Vancl.

FOTO: Krkonošský pohár v autoskijöringu pokračoval v Roprachticích

FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

Předchozí ročníky martinického motoskijöringu:

2014: FOTO: Natěšení jezdci se v Martinicích dočkali závodů v motoskijöringu

2013: FOTO: Letošní motoskijöring v Martinicích byl součástí českého šampionátu

2012: Adrenalinový motoskijöring se jel v Martinicích už potřetí

2011: FOTO: V Martinicích poprvé jezdili lyžaři tažení koňmi

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní pořadí MČR | Kompletní pořadí Orlický pohár

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Kraj vyhlašuje programy na podporu hasičů, cyklistů i včelařů
FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT