Turnov pomáhá Ukrajině

01.03.2022 21:36:24 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov pomáhá Ukrajině

Město Turnov oceňuje aktivitu občanského sektoru v pomoci Ukrajině a jejím občanům, která s obrovskou solidaritou přišla velmi rychle. Nabídka pomoci přichází od obyvatel, občanských sdružení, organizací i firem. Vznikla také iniciativa Turnov pomáhá.

Vedení města se nyní snaží postupovat tak, aby pomoc potřebným mohla přicházet také v dlouhodobém horizontu. Neméně důležitá je určitá koordinace pomoci.

Zastupitelstvo města Turnov odsouhlasilo finanční pomoc Ukrajině ve výši 100 000 korun, která již v minulém týdnu odešla humanitární organizaci Člověk v tísni. Humanitární organizace jako například Člověk v tísni, Červený kříž nebo Charita Česká republika mají dlouholeté zkušenosti s pomocí v krizových oblastech. Pokud tedy chcete přispět finančně, obracejte se na tyto organizace. Turnov neplánuje zřízení další finanční sbírky. Přehled celostátních sbírek naleznete například zde.

Nově bylo otevřeno sběrné místo Turnov v Hasičárně Daliměřice, a to pro věcné dary dle aktuálního seznamu nejpotřebnějších komodit. Sbor hasičů města Turnov spolupracuje s HZS Libereckého kraje, kam bude materiál pravidelně odvážen. Více informací zde.

Město Turnov připravilo seznam volných ubytovacích kapacit v rámci městských bytů. Budou připraveny pro obsazení příchozími v nejbližší možné době. Pokud nabízíte volnou ubytovací kapacitu pro příchozí ukrajinské občany v Turnově, sdílejte informace přes tabulku zde. Evidenci nabídek zřídil také HZS Libereckého kraje. Veškeré nabídky budou sdíleny v rámci společné spolupráce tak, aby mohly být optimálně využity.

Informace pro další postup Ukrajinců po příchodu do České republiky naleznete na stránkách města Turnov - Aktuální informace pro pomoc občanům Ukrajiny, na stránkách Libereckého kraje, Ministerstva vnitra a také Ministerstva práce a sociálních věcí.

Iniciativa #Turnovpomaha na Facebooku průběžně zveřejňuje informace k organizaci této občanské iniciativy. Na emailové adrese: sbirka@turnovpomaha.cz můžete nabídnout další materiální vybavení, které není v seznamu HZS Libereckého kraje, a které město Turnov nemůže přijmout. Na emailu prace@turnovpomaha.cz shromažďuje nabídky práce, případně nabídku odborné pomoci (tlumočení, lékařská pomoc, hlídání dětí apod.) na odbornici@turnovpomaha.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu
Ukrajinci mohou jezdit v hromadné dopravě zdarma. Stačí jim pas
Kraj pošle partnerské oblasti na Ukrajině finance i satelitní telefony
Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT