Turnov zdolal Kolín a posunul se na osmé místo divize

25.09.2016 20:02:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po nepovedené dohrávce v Chrastavě potřebovali turnovští fotbalisté znovu bodovat, a to se jim nakonec podařilo v nedělním zápase proti středočeskému Kolínu. Po výhře 3:1 se Turnov posunul v tabulce divize C na solidní osmé místo.

Turnov - Kolín 3:1 (2:1)

Po chybě při autovém vhazování hosté využili v 10. minutě svou první velkou šanci a Rybařík otevřel skóre zápasu. Naštěstí pro domácí už za šest minut srovnal na 1:1 zkušený Cigánek. Poté byly dlouho vidět jen náznaky šancí, až těsně před přestávkou po pěkné kombinaci naběhl až na hrot stoper Novotný a upravil na 2:1 pro Turnov.

Druhý poločas byl vcelku vyrovnaný, důležitý byl proto gól Horáka v 70. minutě, který potvrdil turnovskou výhru 3:1. Poté ještě domácí brankář Miroslav Hyka chytil jednu velkou šanci hostů a v úplném závěru se neujala povedená domácí střela.

Videosestřih Ivo Zahradníka:

„Jsme spokojení po výhře s přímým soupeřem v tabulce, před nějž se tak posuneme. V 17 letech odehrál svůj druhý divizní zápas v základní sestavě Petr Havel a počínal si velmi dobře," řekl k zápasu jeden z trenérů Turnova Jaroslav Mencl.

Branky: 16. Cigánek, 42. Novotný, 70. Horák - 10. Rybařík. Rozhodčí: Raplík - Kotyza, Šťastný, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Turnov: Hyka - Šimek (17. Sedláček), Kordík, Novotný, Tvrdý (82. Primásek) - Kaiser (90. Drahovzal), P. Havel, Horák, Šulc (86. Beníšek), Cigánek - Š. Havel.