Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami

23.08.2022 09:59:24 | Autor: Filip Horký, AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami

Mistrovství Evropy v Mnichově bylo druhou vrcholnou akcí během léta, které se zúčastnila mladá chodkyně AC Turnov Eliška Martínková. Mezi zkušenými soupeřkami byla ve startovním poli opět nejmladší závodnicí, přesto ukázala, že do budoucna se s ní musí počítat, když dokončila závod na 20 km chůze na 7. místě v druhém nejlepším kariérním výkonu 1:31:44 hodin.

Závod se konal za chladného a velmi deštivého počasí, který Elišce vyhovuje více než teplé počasí. Přeci jen v chladném počasí v počátku sezóny vybojovala v Poděbradech limity na vrcholné akce. Hned od počátku závodu se držela v čelní skupince favoritek téměř do poloviny závodů, kde se propadla na 10. místo, když nedokázala akceptovat vysoké tempo soupeřek. Následně se opět začala probíjet startovním polem vpřed a v posledním kilometru se dostala na konečné 7. místo.

Dle slov Elišky byl výkon na tomto mistrovství super a hlavně další cennou zkušeností do budoucna. „Nebála jsem se toho a rozešla to s čelem závodu. Byla jsem celou dobu koncentrovaná. Byl to velmi povedený závod," nechala se slyšet svěřenkyně turnovské trenérky Kateřiny Čermákové.

Eliška Martínková na ME v Mnichově v závodě na 20 km chůze<br />Autor: Soňa Maléterová/ Atletika.cz

Pokud by Eliška měla porovnat tento závod s tím, který absolvovala na MS v Eugene, jistě by zmínila lepší psychické i fyzické rozpoložení během závodu právě na ME i přes únavu dlouhé a náročné sezony. „Pro mě je 7. místo na ME co do výkonu i umístění úspěšnější, než 21. místo z nedávného MS, určitě se mi více povedl závod v Mnichově. Nyní mě již čeká volno a odpočinek před přípravou na další rok," zakončila další úspěšnou sezónu Eliška Martínková.

K vystoupení své svěřenkyně na ME promluvila také turnovská trenérka Kateřina Čermáková: „20 km chůze na ME šla Eliška přesně dle předchozí domluvy. Jelikož je teprve prvním rokem mezi ženami, neměla zde co ztratit. Mohla pouze získat. Proto jsme se rozhodly více zariskovat a rozejít závod s vedoucí skupinou. A vyplatilo se, 7. místo na prvním seniorském ME je skvělý výsledek. Eliška je ještě mladá, a tak je pro ni každá taková závodní zkušenost velmi přínosná. Letošní sezona jen potvrdila, že je na čem stavět do příštích let."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu
Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!
Nejlepším sportovcem Turnova 2021 vyhlášena chodkyně Martínková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT