Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami

23.08.2022 09:59:24 | Autor: Filip Horký, AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami

Mistrovství Evropy v Mnichově bylo druhou vrcholnou akcí během léta, které se zúčastnila mladá chodkyně AC Turnov Eliška Martínková. Mezi zkušenými soupeřkami byla ve startovním poli opět nejmladší závodnicí, přesto ukázala, že do budoucna se s ní musí počítat, když dokončila závod na 20 km chůze na 7. místě v druhém nejlepším kariérním výkonu 1:31:44 hodin.

Závod se konal za chladného a velmi deštivého počasí, který Elišce vyhovuje více než teplé počasí. Přeci jen v chladném počasí v počátku sezóny vybojovala v Poděbradech limity na vrcholné akce. Hned od počátku závodu se držela v čelní skupince favoritek téměř do poloviny závodů, kde se propadla na 10. místo, když nedokázala akceptovat vysoké tempo soupeřek. Následně se opět začala probíjet startovním polem vpřed a v posledním kilometru se dostala na konečné 7. místo.

Dle slov Elišky byl výkon na tomto mistrovství super a hlavně další cennou zkušeností do budoucna. „Nebála jsem se toho a rozešla to s čelem závodu. Byla jsem celou dobu koncentrovaná. Byl to velmi povedený závod," nechala se slyšet svěřenkyně turnovské trenérky Kateřiny Čermákové.

Eliška Martínková na ME v Mnichově v závodě na 20 km chůze<br />Autor: Soňa Maléterová/ Atletika.cz

Pokud by Eliška měla porovnat tento závod s tím, který absolvovala na MS v Eugene, jistě by zmínila lepší psychické i fyzické rozpoložení během závodu právě na ME i přes únavu dlouhé a náročné sezony. „Pro mě je 7. místo na ME co do výkonu i umístění úspěšnější, než 21. místo z nedávného MS, určitě se mi více povedl závod v Mnichově. Nyní mě již čeká volno a odpočinek před přípravou na další rok," zakončila další úspěšnou sezónu Eliška Martínková.

K vystoupení své svěřenkyně na ME promluvila také turnovská trenérka Kateřina Čermáková: „20 km chůze na ME šla Eliška přesně dle předchozí domluvy. Jelikož je teprve prvním rokem mezi ženami, neměla zde co ztratit. Mohla pouze získat. Proto jsme se rozhodly více zariskovat a rozejít závod s vedoucí skupinou. A vyplatilo se, 7. místo na prvním seniorském ME je skvělý výsledek. Eliška je ještě mladá, a tak je pro ni každá taková závodní zkušenost velmi přínosná. Letošní sezona jen potvrdila, že je na čem stavět do příštích let."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu
Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!
Nejlepším sportovcem Turnova 2021 vyhlášena chodkyně Martínková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT