Turnovská kultura v prosinci

03.12.2022 21:06:52 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v prosinci

V prosinci 2022 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou jistě adventní koncerty Lédl Jazz Q, Turnovského orchestrální sdružení, Musica Fortuna, Melanie a Štěpána Matějkových a Swingové Vánoce. V Turnově ale zazpívají i Dan Hůlka či Ovčie Kiahně a na Pohovce zodpoví dotazy Petr Jablonský.

čtvrtek 1. prosince

Kavárenský kvíz: Vánoční speciál
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, velký sál od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma sobota 3. prosince

Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov, kde je ukrytý obrovský poklad. Najít ho však nebude jednoduché. Bude muset překonat spoustu nástrah a vyluštit nejednu hádanku. Po pokladu navíc touží i podlý pirát Zlovous. Vydejte se s Natálkou na interaktivní dobrodružnou výpravu.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

neděle 4. prosince

2. Adventní koncert: Lédl Jazz Q hraje jazzové koledy
Turnovské Jazzové seskupení zahraje tradiční i netradiční vánoční koledy.
adventní koncert, Husův sbor od 15 hodin, vstupné 150 Kč.

středa 7. prosince

Pavla Bičíková - Žhavá Andalusie
Putování po krajině jižního Španělska s fotografkou Pavlou Bičíkovou. Vydáme se společně do historických měst Granada, Baesa a Ubeda, která jsou památkami UNESCO. Užijeme si východ i západ slunce v nejmalebnějším městě Andalusie, v Ronda. Navštívíme skalní město Torcal, projdeme světoznámou soutěsku El Chorro po visutých lávkách Caminito del Rey a zažijeme silný dotek historie u největších evropských dolmenů v Antequera. Během 12denního přechodu hor Sierras de Cazorla poznáme, co to je divoká příroda. Třítýdenní putování zakončíme na bujaré španělské svatbě.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč.

Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle středa 7. prosince

Daniel Hůlka & Jiří Škorpík
Setkání nepřehlédnutelných postav naší kulturní scény, operního zpěváka Daniela Hůlky a hudebního skladatele Jiřího Škorpíka, kteří mají za sebou, až dnes neuvěřitelných, více jak dva tisíce společných koncertů či muzikálových představení, je neočekávaným a milým překvapením pro každého jistě i méně zasvěceného posluchače. V programu zazní, mimo jiných, díla velikánů Karla Svobody a Zdeňka Borovce, Vangelise, Fr. Chopina, básně i písně Jiřího Škorpíka, Tomáše Belka, Leoše Janáčka, Petra Hapky a Michala Horáčka, mluvené slovo, společné zážitky, vzpomínky na osobnosti, či rozhřešení událostí dob minulých. Možností bude také se na cokoliv zeptat a promluvit si, pánové chtějí pro vás navodit klidnou, milou a upřímnou atmosféru, která potěší, uvolní a pohladí. Věříme, že se tak stane...
koncert, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 490 Kč. Samostatná pozvánka

Turnovské divadlo v divadle i na nádraží! pátek 9. - sobota 10. prosince

Divadlo v divadle
NOTDIS, nezávislý studentský divadelní soubor z Turnova, oslaví v prosinci první rok svého fungování pod novým názvem. Stejně jako v minulých letech si NOTDIS připravil pro turnovské diváky divadelní minifestival, který se tentokrát bude konat ve dvou dnech. Ve spolupráci s turnovskou Knihovnou Antonína Marka zve v pátek 9. prosince do knihovny na nádraží, kde uvede dramatizaci Erbenovy balady Lilie - „Vy mlčíte, Karle?"
Sobota 10. prosince v divadle! V městském divadle Turnov uvede NOTDIS hned dvě premiéry. Večer, který se ponese v duchu hudby a nastávajících vánočních svátků, otevře představení Můj lékař Mendelssohn, které vzniklo v koprodukci s DAMU a HAMU, v režii Jolanty Lipkové a Eliáše Gaydečky. K vidění bude příběh na základě skutečné události - hra o lékaři, který se sám stane pacientem.
divadelní festival, pobočka městské knihovny na Nádraží ČD/ Městské divadlo Turnov vždy od 19 hodin, předprodej vstupenek do divadla n www.kcturnov.cz. Podrobný článek

sobota 10. prosince

Největší Oldies Party v Českém ráji vol. 5
party, KC Střelnice od 20 hodin, 18+, 150 Kč.

neděle 11. prosince

3. Adventní koncert: Turnovské orchestrální sdružení
Pod vedením Jana Basisty Novotného zazní na třetím adventním koncertě kromě barokní hudby i skladba mladého soudobého autora Petra Matouška.
adventní koncert, Kostel sv. Františka z Assisi od 15 hodin, vstupné 150 Kč (pro abonenty THV zdarma).

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský pondělí 12. prosince

Pohovka s Petrem Jablonským
Petr Jablonský je český imitátor, bavič, moderátor a herec, který se věnuje se imitování českých celebrit a politiků. Petr se narodil 15. října 1979 v Praze. Po ukončení základního vzdělání se hlásil k přijímacím zkouškám na Pražskou konzervatoř, ale neuspěl. Později byl přijat na SOU obchodní. V 18 letech odešel z domova, aktivně hrál v kabaretu, kde si jej všimla majitelka agentury Step-D Halina Němcová, která jej angažovala do několika programů a později mu nabídla exkluzivní spolupráci. V roce 1999 Jablonský podepsal smlouvu a natočil propagační kazety. Později se objevil v pořadu Šance a zároveň v silvestrovském programu Paráda z Kavčích hor, kde vystupoval s imitátorem Václavem Faltusem. Mezitím účinkoval v dalších médiích. Uváděl Silvestrovský program 2000 na ČT. Pravidelně účinkuje i v rozhlasových pořadech, od listopadu 2000 denně ráno na Frekvenci 1. V současné době natáčí pořady pro ČT, TV Prima a vystupuje i v zábavných pořadech TV Nova.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 250 Kč/ seniorské vstupné 200 Kč. Samostatná pozvánka

úterý 13. prosince

Adventní koncert pro seniory
V úterý 13. prosince pořádá Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov tradiční adventní koncert pro seniory. Účinkuje pěvecký sbor Musica Fortuna.
koncert, Městské divadlo Turnov od 18 hodin, vstupné zdarma.

úterý 13. prosince

Královský balet: Diamantová oslava
Oslnivý komponovaný večer Královského baletu oslaví 60. výročí Friends of Covent Garden a připomene úžasnou podporu přátel Royal Opera House v historii i současnosti.
Program ukáže šíři a rozmanitost repertoáru Královského baletu klasických, moderních i historických děl. Uvede světové premiéry krátkých baletů Pam Tanowitzové, Josepha Toongy a Valentina Zucchettiho. Poprvé v Royal Opera House bude uveden balet For Four Christophera Wheeldona a program doplní i Diamanty George Balanchina.
Balet v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, vstupné 250 Kč/ zlevněné 200 Kč.

Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle čtvrtek 15. prosince

Musica Fortuna: Vánoční koncert
Smíšený pěvecký sbor Musica Fortuna zve všechny své příznivce na tradiční vánoční koncert.
„Je nám ctí oznámit, že hostem bude a srdečné pozvání přijal světoznámý hobojista Vilém Veverka, kterého pojí s Turnovem osobní i pracovní pouto. Krom úžasných skladeb se během rozhovoru podíváme i pod pokličku běžného života."
koncert, Městské divadlo Turnov od 17 a 19.30 hodin, vstupné 150 Kč / zlevněné vstupné na galerii 120 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 16. prosince

Dobrý koncert pro Pavla
Zveme všechny na benefiční koncert pro Pavla Šírka a jeho výtah. Tímto koncertem děkujeme všem dárcům, kteří se tak rychle zapojili. Zároveň je to možnost ještě přispět tak, jako muzikanti, kteří se vzdávají svého honoráře ve prospěch Pavla. Přijďte si užít dobrou muziku, potkat se s dobrými lidmi a mít dobrý pocit.
Vystoupí: SNAP CALL, FD BAND, ROMAN HAMPACHER, ROUBOVÝ VOKURKY, DUO BIG BAND a další.
koncert / dobročinná akce, KC Střelnice od 18 hodin, vstupné dobrovolné (výtěžek ze vstupného bude předán Pavlovi).

Ovčie Kiahne zahrají na Turnovské Malé domácí scéně sobota 17. prosince

Ovčie Kiahne
Kapela Ovčie Kiahne z Kacanov hrající rock´n´roll-agro-punk minulý rok v listopadu velkolepě oslavila 15 let své existence. Hudební styl je jednoznačně dán hudebním cítěním muzikantů a okolním venkovským životem.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

neděle 18. prosince

Adventní koncert: Melanie a Štěpán Matějkovi
Krásná hudbu i krásná energie díky spojení kytary a příčné flétny. Klavírní doprovod Martin Hybler.
Oba dva jsou milí lidé s laskavým úsměvem a bohatou duší. Společně tvoří DUO PARADISO. Oba na něco hrají. ON - Štěpán Matějka - na kytaru, ONA - Melanie Sabel - na příčnou flétnu. Oba dohromady mají čtyři dcery a spoustu inspirace pro zdravý a hravý život. V rámci adventního koncertu vám přinásou nejen krásnou hudbu, ale i krásnou energii ... a od srdíčka.
Adventní koncert, Kostel sv. Františka z Assisi od 15 hodin, vstupné 150 Kč.

neděle 18. prosince

Swingové Vánoce
V adventním čase spojí své síly pěvecký sbor Jizerka Semily, Carmina Turnov a Big Band ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí. Společně Vás zvou na koncert, při kterém rozezvučí Turnov swingovými koledami. Přijďte se naladit na vánoční swingovou vlnu, kdy uslyšíte nejznámější koledy v netradičních úpravách!
koncert, KC Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč / děti do 15 let 150 Kč (vstupenky k zakoupení pouze na místě).

pondělí 19. prosince

Jaroslav to spískal
Společenství herců a muzikantů opakuje úspěšnou pseudohistorickou hru se zpěvy. Tvůrci se inspirovali historickými střípky z počátků dějin Turnova. Ve hře autorské dvojice Haken - Hybler hrají herci divadelního studia, zpěváci z Fortuny a muzikanti od interpretů vážné muziky po rockery.
hrají: Theresia Anna Hakenová, Petr Hofhans, Lukáš Špetlík, Tobiáš Hofhans, Artuš Hašek, Jan Runštuk, Lenka Meixnerová, Lenka Dekány, Martin Hybler, Jirka Kohoutek, Klára Jandová, Ivan Kunetka nebo Jan Hájek j.h., Eva Kordová a další
divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč/ zlevněné 100 Kč.

Betlém aneb Komedie o narození v turnovském divadle úterý 20. prosince

BETLÉM aneb Komedie o narození
„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší."
Největší příběh všech dob z pera básníka českého divadla J. A. Pitínského. Za zpěvu koled a za doprovodu živé hudby putují Marie a Josef do Betléma. Cestu jim sice zkříží ďábel, ale ochrannou ruku nad nimi drží sám archanděl „Každej, kdo můžeš, zpívej. Kdo nemůžeš, aspoň se dívej..." Divadelní představení pro celou rodinu, vhodné pro děti od šesti let.
divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 250 Kč / vstupné na místě 290 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 22. prosince

Královský balet: Louskáček
Připojte se ke Klárce během Štědrého večera, který se stane velkým kouzelným dobrodružstvím.
Nádherná Čajkovského hudba doprovází Klárku a jejího začarovaného Louskáčka v boji proti Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace Petera Wrighta pro Královský balet si drží pravé kouzlo této pohádkové klasiky pro celou rodinu a představuje jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit krásu baletu.
balet v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, základní vstupné 250 Kč/ zlevněné 200 Kč.

pondělí 26. prosince

Funky X-Mass
Turnovská legenda Funk Corporation už po deváté přinese funkové melodie do Kulturního centra Střelnice.
Jaká je Vaše oblíbená Vánoční tradice? Pečení cukroví, lití olova, anebo funkový koncert? Ano, čtete správně. Právě hudební styl funk je s Vánoci neodmyslitelně spjatý už řadu let. Alespoň tedy v Turnově.
Kapela Funk Corporation ve své původní sestavě začala hrát už před 22 lety. Už devátý rok pak přináší do Kulturního centra Střelnice ty největší funky bangery právě 26. prosince. Na tuto tradici, kterou přeťala pouze covidová epidemie, navážou Funk Corporation také letos. Velký sál Střelnice se promění v taneční parket, kde si odpočinete od adventního a vánočního shonu. „Takzvané „Funky X-Mass" se staly místem přátelského setkávání všech hudbymilovných Turnovanů, kde jde vždycky najít příjemná společnost," říká zakladatel Funk Corporation, baskytarista Lukáš Masopust. „Všichni doufáme, že to ani letos nebude jiné," dodává.
koncert, KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč/ vstupné na místě 230 Kč.

čtvrtek 5. ledna

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, velký sál od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

sobota 7. ledna

PKM PARTY PLES
Přijďte se 7. ledna pobavit na druhý ročník PKM PARTY PLESU! Skupina bývalých gympláků si připravila nabitý večer, na který jen tak nezapomenete.
Od slavnostního úvodu, přes vlastní unikátní program, bohaté ceny v tombole, až po jedinečné půlnoční překvapení - o tohle nechce nikdo přijít! K poslechu a tanci bude v průběhu večera hrát BigBand ZUŠ Turnov.
ples, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné na sezení 200 Kč/ na stání 180 Kč.

Samostatné pozvánky:

Betlém aneb Komedie o narození v turnovském divadle

Ovčie Kiahne zahrají na Turnovské Malé domácí scéně

Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský

Turnovské divadlo v divadle i na nádraží!

Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle

Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma

Turnov 750 let aktuálně v prosinci

Turnovská kultura v listopadu

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT