Turnovská kultura v listopadu

08.11.2022 20:49:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v listopadu

V listopadu 2022 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou koncerty Laxigal & Pavel Nawratovitz, Antikvartet, Turn-off rock night, Ba naopank, Bigbítek a Imuza: koncert k Vánocům.kızılay dershane

úterý 1. listopadu

4TET
Vokální seskupení 4TET již téměř 19 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým, jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná. Co ale zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna.
Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až "taneční" výkony některých aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou.
koncert, Střelnice - velký sál od 19 hodin, vstupné dle sezení od 590 Kč.

středa 2. listopadu

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 4. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30, kurzovné 1650 Kč/ jednotlivá lekce 350 Kč za pár.

IMUZA uvádí - Petr Falkenauer (klavír), Elnar Taghizade (viola)
V pokračování podtitulu, který jednou za sezónu představuje mladé talenty, se setkáme s nadějnými studenty Petrem Falkenauerem a Elnar Taghizade.
Petr Falkenauer se začal věnovat hře na klavír v pěti letech v ZUŠ Plasy. Část jeho rodiny pochází z Turnova. Absolvoval Konzervatoř v Plzni ve třídě prof. Věry Müllerové, v současné době studuje hru na klavír na HAMU v Praze u prof. Františka Malého a působí jako lektor klavírní hry v Piano School Prague. Během studia spolu s Elnar Taghizade v kvartetu konzervatoře získali druhou cenu na mezinárodní soutěži ,,The Art of Sound" v Moskvě. Pořadem zasvěceně provází Jana Kubánková
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30, vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč.

čtvrtek 3. listopadu

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení se vrací v nové sezoně. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 200 Kč/ tým.

pátek 4. listopadu

LENT MOYO & She´s in the Trees
LENT MOYO je mezinárodní duo, které tvoří Boban a Sissi. Hrají svou vlastní tvorbu inspirovanou angloamerickou folkovou hudbou, ale jak je známe z dřívějška určitě dojde i na pár převzatých duetů od Boba Dylana a Joan Baez, a hlavně na vypracované dvojhlasy, které jsou pro Lent Moyo charakteristické.
She´s in the Trees je britská skupina z Liverpoolu...kapelu tvoří Amy Scott, Jules Watts a Tristan Apperley. Jak sami říkají, hrají "atmosférickou hudbu o složitosti prostého bytí..."
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

sobota 5. listopadu

Bob a Bobek na cestách
Bob a Bobek, králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna, se vydávají na cestu kolem světa. Kam je jejich létající klobouk zanese? Nechte se překvapit! Jisté však je, že to bude putování dobrodružné. Jaké příhody je asi čekají na Divokém Západě, za polárním kruhem či na Měsíci? Známé večerníčkové postavičky ožijí ve veselém představení plném písniček
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč.

Básníci ticha zavítají do Turnova i v roce 2022

BÁSNÍCI TICHA 2022
Letošní festival hudební alternativy přivítá uskupení Kluk z Husovky, kapely Nina Rosa, Ladě, Zrní a hudební projekt Polanský & Langman.
hudební festival, Střelnice od 17 hodin, vstupné v předprodeji 390 Kč. Samostatná pozvánka

pondělí 7. listopadu

Královský balet: Mayerling
Tato klasika Královského baletu, inspirovaná skutečnými událostmi, zobrazuje posedlosti korunního prince Rudolfa, které vedou ke skandálu vraždy a sebevraždy s jeho milenkou Mary Vetserovou. Tísnivý půvab rakousko-uherského dvora v 80. letech 19. století předkládá scénu pro napínavé drama psychologických a politických intrik. Mistrovsky vyprávěný balet Kennetha MacMillana z roku 1978 je nyní uveden u příležitosti 30. výročí úmrtí tohoto slavného choreografa. Uvidíte Královský balet v jeho nejdramatičtější podobě, včetně silných souborových scén i některých z nejodvážnějších a emočně nejnáročnějších pas de deux v baletním repertoáru.
Balet v kině, kino Sféra od 18.15, vstupné 250 Kč/ zlevněné 200 Kč.

Pouští a pralesem až na konec světa s Kateřinou a Milošem Motani středa 9. listopadu

Kateřina a Miloš Motani - Čile po Chile
Pouští a pralesem až na konec světa. Chile je krajina plná kontrastů, od každého kousek - kus pouště, kus moře, laguny, solná jezera, sopky, gejzíry, kaktusy, palmy, ostrovy, hluboké pralesy, pravěké araukárie a ledovce. Přístavy pulsují životem, zapadlé vesnice dýchají poklidem, ledková městečka a tajemné geoglyfy minulostí. Na severu se rozkládá nejsušší poušť světa Atacama a úplně na jihu leží Ohňová země - konec světa.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 5. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30, kurzovné 1850 Kč/ jednotlivá lekce 350 Kč za pár.

Slam poetry exhibici uvidíte v turnovské kavárně čtvrtek 10. listopadu

Slam poetry exhibice
Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Slameři přistoupí, promluví, ideje zhmotní... Ale zaujmou?!?!
Performativní žánr přednesu autorské poezie. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika! Slam!!! Vystoupí: Anatol Svahilec, Dejv, Luka Leonardi a Ing. Puding.
slam poetry, klub KUS od 19 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč/ na místě 180 Kč. Samostatná pozvánka

Malá domácí scéna v Turnově uvádí v listopadu celkem čtyři koncerty

pátek 11. listopadu

Laxigal & Pavel Nawratovitz
Turnovská rocková kapela Laxigal vznikla před téměř patnácti lety, od té doby se v kapele vystřídalo mnoho členů, krom pevného jádra - Jožina a Franty. V dnešní době hrají ve čtyřčlenném složení. Martin - zpěv a kytara, Franta - vokály a kytara, Jožo - basa, Míra - bicí. "Hrajeme převážně převzaté věci, ale v našem repertoáru jsou i vlastní věci a na dalších pracujeme. Děkujeme všem fanouškům za podporu, kteří se dostaví na jakékoliv naše vystoupení."
Bubeník Pavel Nawratovitz se turnovskému publiku představil na letošním Kulturnovu, nyní si můžete jeho bubenickou show vychutnat na klubové scéně KUSu.
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Pozvánka na koncerty Malé domácí scény

sobota 12. listopadu

Největší Oldies Party v Českém ráji vol. 4
Už počtvrté se můžete těšit na Největší Oldies Party v Českém ráji. Ta proběhne v sobotu 12. listopadu na Střelnici v Turnově. Zazní ty největší hity 80´ & 90´ let (a to i ty české a slovenské!). Za djským pultem se představí DJ´S Momo, Jirka Vondra a Mirra. Těšit se můžete na speciální koktejlový bar s TOP drinky.
party, Střelnice - velký sál od 20 hodin, vstupné 150 Kč / vstup pouze 18+.

Antikvartet vystoupí v turnovském divadle pondělí 14. listopadu

Antikvartet
Antikvartet Dušana Vančury je skupina založená textařem, zpěvákem a kontrabasistou Dušanem Vančurou v roce 1962. Kapela Antikvartet byla obnovena po padesáti letech nečinnosti v roce 2013 ve složení Dušan Vančura, Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová a Štěpán Štrupl a stala se tak s jistou nadsázkou druhou nejstarší skupinou u nás. Po smrti Dušana Vančury došlo k zásadní obměně v obsazení. V současnosti tak Antikvartet vystupuje ve složení Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek. Skupina je složena ze čtyř zpěváků (soprán, alt, baryton, bas), kteří zpívají vlastní úpravy skladeb různých žánrů, otextované především jejím zakladatelem Dušanem Vančurou. Repertoár Antikvartetu sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes lidové písně a spirituály, až k soudobým skladbám. Žánrově se řadí k folku.
koncert, Městské divadlo Turnov od 19.30, vstupné v předprodeji 200 Kč/ na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

úterý 15. listopadu

Jubilejní koncert PS Antonín Dvořák Od renesance ke spirituálům
Pěvecký sbor Antonín Dvořák je dlouhá desetiletí spjat s kulturním životem města Turnova. Vloni na jaře, tedy v době covidové, oslavil 160 let nepřetržité činnosti. V programu jubilejního koncertu se můžete těšit na průřez repertoárem, od renesančních skladeb P. L. Palestriny, přes baroko, samozřejmě dílo Antonína Dvořáka, po spirituály (i s českou aranží a texty) a moderní duchovní tvorbu. Hostem pořadu bude turnovský rodák, herec a dabér Václav Knop a smíšený pěvecký sbor Foerster Jičín.
koncert, KC Střelnice - velký sál od 19 hodin, vstupné 100 Kč (vstupenky k dostání pouze na Recepci KC Střelnice).

středa 16. listopadu

Královská opera: Aida
Princezna Aida byla ve válce mezi Egyptem a Etiopií unesena. Ambiciózní voják Radames mezitím zápasí se svými city k ní. Postupně musí oba učinit mučivou volbu mezi loajalitou k domovu a vzájemnou láskou. Režisér Robert Carsen situuje v této očekávané nové inscenaci Verdiho velkolepou klasiku do současného světa. Mocenské boje a toxickou žárlivost tak zasazuje do aparátu moderního totalitního státu. V hlavních rolích se představí Elena Stikhina a Francesco Meli, orchestr bude řídit hudební ředitel Královské opery Antonio Pappano.
Opera v kině, kino Sféra od 18.15, vstupné 250 Kč/ zlevněné 200 Kč.

pátek 18. listopadu

Guilty Pleasure
Taneční večírek Guilty Pleasure je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Nečekejte žádný jukebox s písničkami na přání, ale vyladěný playlist, který pohladí po duši a rozvlní vaše boky. Zkrátka večer plný hudby, kterou jinde neuslyšíte.
party, klub KUS od 21 hodin, vstup zdarma.

Na Turn-off Rock Night 2022 zahrají čtyři kapely sobota 19. listopadu

TURN-OFF ROCK NIGHT 2022
Je tu další ročník rockové noci v srdci Českého ráje TURN-OFF ROCK NIGHT 2022.
Na této akci bude opět možné vidět a slyšet kapely pohybující se ve vodách rocku a metalu a užít si večer plný super muziky. Těšit se můžete na stálice turnovské hudební scény kapely AnarchiA a Nothingham, dále pak přespolní kapely Piranha a Fénix nebo super rockotéku, která bude začínat po vystoupení všech kapel, takže je určitě na co se těšit a každý fanoušek si jistě přijde na své.
festival/ koncert, KC Střelnice - velký sál, vstupné v předprodeji 150 Kč/ na místě 200 Kč. Samostatná pozvánka

Vánoční cirkus obsadí turnovské divadlo neděle 20. listopadu

Vánoční cirkus
Vánoční atmosféra plná artistických výkonů, vtipných klaunů a všeho, co k cirkusu patří.
Artistická skupina Mistral vám již od roku 2005 přináší celou řadu artistických vystoupení. Představení ve stylu klasických cirkusových vystoupení zpříjemní všední odpoledne vám i vašim dětem.
cirkusové představení, Městské divadlo Turnov od 15 hodin, vstupné 199 Kč. Samostatná pozvánka

úterý 22. listopadu

Pohovka s Pavlínou Wolfovou
V listopadovém setkání na Pohovce se můžete těšit na známou redaktorku a moderátorku Pavlínu Wolfovou. Večerem vás bude provázet Josef Klíma, jehož Na vlastní uši band, společně s Pavlem Půtou a Andy Seidlem, obstará hudební doprovod.
Pavlína Wolfová (rozená Spálená) je dcerou zpěváka Petra Spáleného a herečky Pavlíny Filipovské. Absolvovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, pracovala jako elév v Lidových novinách, působila v domácím a později i zahraničním zpravodajství České televize. Později byla reportérkou pořadu TV Nova Na vlastní oči. Ve stejné televizi měla vlastní talkshow Áčko. Od roku 2000 moderovala pro Český rozhlas pořady Nad věcí, BonaDea a Radiofórum na stanici ČRo 1 - Radiožurnál, na stejné stanici byla součástí relace Děti vám to řeknou. Od června 2019 byla jistou dobu součástí týmu moderátorů pořadu Pressklub na stanici Frekvence 1. Od roku 2020 je moderátorkou pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.
talkshow, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 250 Kč/ seniorské vstupné 200 Kč.

středa 23. listopadu

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 6. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30, kurzovné 1850 Kč / jednotlivá lekce 350 Kč za pár.

Hostem pořadu O literatuře bude novinář a reportér Josef Pazderka středa 23. listopadu

O literatuře: Josef Pazderka
Hostem Petra Viziny v posledním vydání pořadu bude český novinář a reportér, zahraniční zpravodaj České televize. Od listopadu 2016 zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz, a od dubna 2018 do srpna 2022 jeho šéfredaktor. Od 1. října 2022 šéfredaktor stanice Český rozhlas Plus. Josef Pazderka je držitelem čtyř prestižních ocenění Novinářská cena za reportáže ze severoosetského Beslanu, hladomorem sužovaného Somálska nebo za komentáře k Rusku. Je editorem a spoluautorem knihy s názvem Invaze 1968. Ruský pohled.
O literatuře, klub KUS od 19 hodin, vstupné zdarma. Samostatná pozvánka

Ba naopank zahrají v turnovském klubu KUS pátek 25. listopadu

Ba naopank
Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou strnulost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Elektrizující nasazení, injekce živelnosti a skalpel vtipu přimějí i nejvychladlejší ležáky vstát a křepčit.
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

S pravdou ven
Být lídrem, a nebýt srovnaný a vyrovnaný, není jen tak. Nově zvolený prezident republiky má za hodinu a půl pronést inaugurační projev před celým národem. Ale jakmile si začne nahlas opakovat svůj text ve své pracovně, začne ho svědit nos do té míry, že není schopný zachovat chladnou tvář a šklebí se při každém slovu. Co s tím? Lékař ho vyšetřil a problém prý vězí jinde. Přivedou mu tedy toho údajně nejlepšího psychiatra. Začne konverzace, která změní jeho život... Ve skvělé konverzační přestřelce, která srší vtipem i podněty k přemýšlení o prapůvodech našich nejistot a selhání, diváky pobaví trefně vystižené nešvary a zlozvyky všech lidí s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním.
hrají: Petr Rychlý a Luboš Veselý
divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30, v předprodeji 400 Kč/ na místě 440 Kč.

sobota 26. listopadu

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - ZÁVĚREČNÁ PRODLOUŽENÁ
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 19.30, 300 Kč za pár/ účastníci kurzu mají vstup zdarma.

 

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény Bigbítek
Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších.
Bigbítek slibuje pecky, které se nehrají na každé akci. Vše začalo v roce 1998, kdy uskupení čítalo čtveřici členů (Jarda Dvořák, Jarda Špína, Filip Valkoun a Roman Vaněk). Po téměř sedmiletém působení nastala pauza a personální změny. Od dubna roku 2014 byla činnost kapely obnovena pro příležitostné hraní a obohacena o zpěv Katky Matysové.
Malá (domácí) scéna/ koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

neděle 27. listopadu

1. Adventní koncert: Lucie Rédlová
Koncert s folkovou písničkářkou z Valašského meziříčí.
adventní koncert, Dům Na Sboře od 15 hodin, vstupné 150 Kč.

úterý 29. listopadu

IMUZA: Koncert k Vánocům
I v letošním roce uspořádá umělecká iniciativa IMUZA tradiční Koncert k Vánocům. Těšit se můžete na krásné předvánoční skladby i výjimečného hosta, amerického saxofonistu Davea Camwella (USA, Alabama), v jehož podání zazní česká premiéra skladby Aquarius od Martina Hyblera, která byla provedena již v předchozím roce na podiích v USA. Představí se rovněž v duu s vynikající českou saxofonistkou Kateřinou Pavlíkovou.
Na koncertě budete moci opět podpořit vybrané turnovské neziskové organizace nákupem výrobků z prodejního stánku, v letošním roce to bude konkrétně Fokus Turnov. Přijďte se naladit na tu správnou předvánoční notu a rovněž podpořit Fokus Turnov!
koncert, Městské divadlo Turnov, vstupné v předprodeji 230 Kč/ ZTP a děti do 15 let: 90 Kč/ na místě 270 Kč.

středa 30. listopadu

Královská opera: Bohéma
Paříž, rok 1900. Chudý spisovatel Rodolfo věří, že umění je všechno co potřebuje - dokud nepotká Mimì, osamělou švadlenu, která bydlí nad ním. Tak začíná velký milostný příběh, který postupně kvete, vadne i znovu ožívá. Ohrožuje ho ale síla větší než láska. Inscenace Richarda Jonese skvěle evokuje kontrasty přelomu 19. a 20. století v Paříži, od bohémských bytů po třpytivé arkády.
Opera v kině, kino Sféra od 18.15, vstupné 250 Kč/ zlevněné 200 Kč.

čtvrtek 1. prosince

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení se vrací v nové sezoně. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, klub KUS / Velký sál od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

Samostatné pozvánky:

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

Ba naopank zahrají v turnovském klubu KUS

Hostem pořadu O literatuře bude novinář a reportér Josef Pazderka

Vánoční cirkus obsadí turnovské divadlo

Na Turn-off Rock Night 2022 zahrají čtyři kapely

Antikvartet vystoupí v turnovském divadle

Malá domácí scéna v Turnově uvádí v listopadu celkem čtyři koncerty

Slam poetry exhibici uvidíte v turnovské kavárně

Pouští a pralesem až na konec světa s Kateřinou a Milošem Motani

Básníci ticha zavítají do Turnova i v roce 2022

Turnov 750 let aktuálně v listopadu

Turnovská kultura v říjnu

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Libštátské pozdní léto 2022 je v listopadu ve znamení divadla

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v říjnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT