Turnovská sprinterka Bára Hůlková stříbrná na českém šampionátu

03.03.2015 11:11:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Velmi úspěšné bylo vystoupení mladých atletek AC Syner Turnov Báry Hůlkové a Nikoly Sojkové na českém šampionátu žactva, který se konal 28. února a 1. března v jablonecké hale na Střelnici. Do Turnova si přivezly zpět stříbrnou medaili a dvě pátá místa ve finále.

Barča Hůlková si poprvé v kariéře doběhla pro mistrovskou medaili na její nejoblíbenější trati 150 metrů v čase 19,32 s, čímž si vyrovnala halový osobní rekord ze Strahova. „Bára vybojovala zaslouženě stříbrnou medaili a měla obrovskou radost. Stejně, jako její rodina v hledišti, která Báru velice podporuje na každých závodech. Trenér byl v tranzu a ukáply i slzy!," přiznal její trenér Jiří Randák.

Bára postoupila do čtyřčlenného finále druhým časem 19,47 s! Takže zaběhla dvě excelentní stopadesátky během dvou hodin, které dělily rozběhy a finále. Závod vyhrála suverénní Anna Kerbachová v rekordu České republiky 18,40 s.

Ovšem první disciplínou, na kterou Bára nastoupila, byl nejkratší sprint na 60 metrů. Hned v rozběhu si pojistila finále v novém osobním maximu 8,00 s. Ve finále pak Barča předvedla, že výkon z rozběhu nebyl vůbec náhodný. Časem 8,02 s si doběhla pro krásné 5. místo v obrovské konkurenci, která nyní v kategorii žákyň je. „Pojetí obou sprintů Báry bylo úžasné a technicky velice povedené. Hlavně starty Bára neustále vylepšuje a zdokonaluje," dodal Randák.

MČR v atletice staršího žactva 2015<br />Autor: Václav NovotnýNikola Sojková si prvně v hale zaběhla mistrovský sprint nad překážkami a vedla si také velmi dobře. V rozběhu po hodně nepovedeném startu zabojovala a v novém osobáku 9,19 s si zajistila finále šestým časem z celého startovního pole. V sedmimístné dráze, a po daleko lepším startu než v rozběhu, si Nikol doběhla pro nádherné 5. místo v osobním maximu 9,17 s.

„Překážkový projev Nikoly se neustále zlepšuje a bylo to znát ve finále na které nastoupila s velkou chutí a odhodláním. Nádherný běh a obrovská bojovnost až na cílovou čáru. Nikola je perfektní a překážky si doslova užívá. Mám z ní velkou radost," uvedl trenér Randák.

V podvečer, na závěr prvního dne mistrovství, nastoupila Nikola ještě na start nejdelšího sprintu na 300 metrů. Po hodně vlažném a opatrném začátku si Nikola doběhla časem 43,90 s pro celkové 14. místo. Právě ta půlvteřina jí chyběla k postupu do B finále.