Turnovský zimní stadion ukončil provoz

04.04.2023 23:06:22 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský zimní stadion ukončil provoz

Minulý týden ukončil provoz Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově. Kvůli úsporám energií byla letošní sezona zhruba o měsíc zkrácena, nic to však neubralo na skvělém průběhu i zakončení.

„Letošní sezona byla orámována parádními výsledky hokejového klubu. Myslím tím historicky první vítězství na domácím turnaji Memoriálu Ludvíka Koška v kategorii mladších žáků, druhé vítězství v Krajské lize mužů Libereckého kraje od postavení zimního stadionu," popsal manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka z Městské sportovní Turnov, s.r.o.

Jak pokračoval, povedly se i další významné akce jako byly úplně první krasobruslařské závody nebo mezinárodní hokejový turnaj za účasti týmů z celé Evropy (Skotsko, Španělsko, Francie,...). Na své si přišli určitě všichni. Ledovou plochu hojně využívaly školy, veřejnost, skupiny a také tři neregistrované hokejové ligy, které se na turnovském stadionu hrají.

Celkem se letos bruslilo 217 dní a bylo odbrusleno 2.658 hodin a 45 minut. Osmá sezóna trvala od 15. srpna 2022 do 19. března 2023. Hodiny veřejného bruslení navštívilo 12.726 bruslařů (z toho 6.278 dospělých, 6.448 zlevněných bruslařů - děti, důchodci). Veřejnosti bylo vyčleněno 334,5 hodin bruslení. Nejvíce hodin (653,25) strávily na ledě děti v rámci svých tréninků.

Další, již devátá, zdejší zimní sezona odstartuje tradičně na konci léta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
Poprvé v historii Memoriálu Ludvíka Koška slavil triumf domácí Turnov
Turnovští hokejisté jsou po roce ve finále, v play off smetli Českou Lípu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT