Turnovští atleti startovali na českém šampionátu i přeboru žactva

24.06.2017 11:43:53 | Autor: Tomáš Krištof a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Kladivář Josef Egrt, běžec Luboš Gaisl a sprinter Ladislav Víla. Tito tři atleti vyrazili do Třince poměřit síly s nejlepšími atlety v České republice. Z krajského přeboru staršího žactva pak mladí Turnováci přivezli rovnou deset medailí.

Jako první se na start postavil v sobotu dopoledne zkušený závodník Luboš Gaisl. V deštivém počasí na svém oblíbeným "stýplu" (3000 metrů překážek) doběhl na 6. místě v čase 9:31,46. Ve večernich hodinách ještě poměřil síly s českým rekordmanem na 1500 metrů Jakubem Holušou na nejdelší trati mistrovství, a to 5 kilometrů. Na této trati si zaběhl osobní rekord 15:06,12 a bral celkové 9. místo.

V sobotu se premiérově na MČR představil sprinter Ladislav Víla, který ve třetím rozběhu na 100 metrů po boku dvojnasobného halového mistra světa na 400 metrů Pavla Masláka zaběhl čas 11,23 s. Ladislav především sbíral nové zkušenosti do dalšich závodů. Jako poslední nastoupil do souteže Josef Egrt, jehož disciplína byla až v neděli. Josef bral 6. místo výkonem 57,21 metru, ale mohlo to dopadnout ještě o něco lépe, jelikož Pepa má letos hozeno již přes 63 metrů, což by mu stačilo na medaili.

Ze sobotních přeborů přivezlo starší žáctvo 10 medailí

Eliška Martínková a Jana Zikmundová Tituly přeborníků kraje na trati 800 metrů získaly Lucie Sajdlová (2:30,78) a Michal Hanyk (2:15,88). Michal získal následně ještě bronzovou medaili na 300 metrů (39,16 s) a ještě získal společně s Lucií Sajdlovou, Cyrilem Žeravou a Annou Vinšovou zlato ve smíšené štafetě 4x 300 metrů. Poslední zlatou medailí pro Turnov vybojoval v hodu diskem Cyril Žerava (36,89 m).

Druhé místo ve vrhu koulí si vyházela Barbora Velíšková (11,11 m). Další stříbro přidala Eliška Martínková v běhu na 1500 metrů (5:31,10), za ní doběhla pro třetí místo Jana Zikmundová (5:55,59). Na této trati vybojoval bronzový kov i Jiří Čermák (4:53,93). Poslední medailstkou byla Anna Vinšová na 100 metrů překážek (16,31 s).